TomTom GO RDS-TMC traffic

Funkce TMC v navigacích TomTom.

TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod anicka.balounova v 27.6.2008, 22:43

Ahojky, ve kterých zemích se prosím dají chytat tyhle rádiový dopravní infa.
Z netu TomToma jsem vyčetla UK, France, Germany. Jenom. Není to málo?
Rakousko to nemá?
Není někde nějakej seznam na netu?
Gogle mi vyblil samý blbostě.
TomTom Go 930 RDS traffic full maps
anicka.balounova
 
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 12:14

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod lurbanek v 28.6.2008, 11:35

anicka.balounova píše:Ahojky, ve kterých zemích se prosím dají chytat tyhle rádiový dopravní infa.
Z netu TomToma jsem vyčetla UK, France, Germany. Jenom. Není to málo?
Rakousko to nemá?
Není někde nějakej seznam na netu?
Gogle mi vyblil samý blbostě.


Třeba lépe číst: Availability: Currently 15 countries:
Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Netherlands, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom and selected regions in the United States and Canada.

Services in other countries will be available in the future.


http://www.tomtom.com/page.php?Page=rds-tmc&Lid=10
TT 930 win 7 64 bit profi
lurbanek
 
Příspěvky: 49
Registrován: 29.11.2007, 19:04

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod anicka.balounova v 28.6.2008, 14:56

V Cr to funguje?
Odkdy.
Pokud se tato funkce nikde nezapina tak mi jeste RDSkem nic neprislo
TomTom Go 930 RDS traffic full maps
anicka.balounova
 
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 12:14

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod anicka.balounova v 28.6.2008, 15:14

Projela jsem pristroj a nenasla jsem nikde, kde by se RDS info zapinalo.
Traffic mam samozrejme zapnuty-predplaceny.
TomTom Go 930 RDS traffic full maps
anicka.balounova
 
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 12:14

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod fox50 v 28.6.2008, 17:37

Pozor:
Služeb pro zobrazování dopravní situace je několik.

1) Kanál dopravních zpráv RDS-TMC -> u nás fungující služba přes FM rádia (94.6(myslím) regionální služba v praze ,105.0 celostátní)
Je potřeba mít RDS-TMC přijímač připojený k navigaci. zdarma

2) Doprava TomTom -> stahuje informace z internetu.
Je potřeba mít mobilní telefon připojený přes BlueTooth a ten mít připojen přes GPRS, EDGE, UMTS, CDMA k internetu. Placená služba.

3) TomTom HD Traffic - Potřebujete mít speciální HT Trafic reciver u nás tato služba nefunguje.

Takže doufám že se tu opravdu bavíme o položce 1) tedy RDS-TMC která u nás funguje zdarma, nevím tedy co přesně máte "předplacené". Pro fungování musíte mít onen přijímač připojený k TomTomu, po připojení zpřístupní menu pod ikonkou "Doprava" vypadá asi takto:
Obrázek
Naposledy upravil fox50 dne 29.6.2008, 13:40, celkově upraveno 2
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod lurbanek v 28.6.2008, 17:37

anicka.balounova píše:Projela jsem pristroj a nenasla jsem nikde, kde by se RDS info zapinalo.
Traffic mam samozrejme zapnuty-predplaceny.


Vážená Aničko RDS-TMC je zadarmo nepředplácí se poskytuje ho např Český rozhlas.. 930T po zasunutí antény a za předpokladu nastavení správné země či nastavení na příjem nejsilnějšího signálu se sám aktivuje vyhledá stanici a načte info o dopravě .... viz návod ... chce to přečíst
TT 930 win 7 64 bit profi
lurbanek
 
Příspěvky: 49
Registrován: 29.11.2007, 19:04

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Jirásek v 28.6.2008, 22:13

Aničko zdravím. Myslím že tvůj dotaz již byl zodpovězen. Jenom bych přidal vlastní zkušenost z nedávných dnů. Již TMC zkoušejí i na Slovensku, v okolí Bratislavy se TomTom chytil.
A dále mám prosbu - pro tuto tématiku tu máme zvláštní sekci TMC (Traffic Message Channel). Proto přesouvám.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod anicka.balounova v 28.6.2008, 22:53

ano bavíme se o tomtéž.
já mám předplacenou službu traffic stahovatelnou z netu na jeden rok
ale chci využívat i RDS-TMC s tou anténkou, jak je na obrázku, tu mám
ale ta mi nefunguje
je to asi způsobeno tím, že mám zaplej traffic, kterej stahuju z netu
ale to je naprostej nesmysl, protože ten typas na infolince tomtom, jak si ho na všech forech pochvalujou "ironie" mne ujistil, že mohu používat obě technologie-tj. traffic z netu i RDS-TMC současně.
proto jsem si zaplatila 1000,- na rok za ten traffic.
jestli mi řeknete, že se to současně použít nedá tak vám utrhnu hlavu-jemu.
TomTom Go 930 RDS traffic full maps
anicka.balounova
 
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 12:14

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Gumídek v 29.6.2008, 4:42

Musíš jít do menu, a tam jít na dopravu a tam nastavit rds-tmc. Ale musí být zastrčená anténka. Tím vždy naskočí v menu doprava. Ale nevím,jestli to může běžet obojí najednou,já mám pocit,že ne. Ale na to je jednoduchá pomoc. Vypni Bluethoot, zastrč anténku a hledej v nastavení dopravy nastavení TMC. Jestliže to půjde udělat jen s vypnutým Bluethootem,je jasné,že to najednou využívat nejde. Navíc nevím,jak ti ten týpek mohl říci,že si máš zaplatit službu traffic. Ona už funguje v Čechách ??? A pro Jiráska,byl jsem v Bratislavě před dvěma dny. Příjem od Brna super. Těsně před hranicemi se Slovenskem zmizel. Pak se objevil, ale celou cestu do Bratislavy, a potom z ní, se neobjevila žádná zpráva, nepípla aktualizace dopravní situace(já mám zapnuté upozornění). Ačkoliv jsem jel okolo dvou nehod. Jedna byla směrem do Bratislavy-na okraji u průmyslové zóny a už tam byla tak 5km fronta. Takže jsou na tom daleko hůře než my. A pokrytí map ??? Fakt nic moc. Např Malacky mají ulice jen v centru. Na okraji Malacek jede člověk po rovné silnici,a okolo žádné ulice. A nejsou to novostavby,ty ulice už jsou tam od mých 16 let,kdy jsem tam byl. Jezdil jsem na Slovensko ke strýcovi...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod lurbanek v 29.6.2008, 7:30

anicka.balounova píše:ano bavíme se o tomtéž.
já mám předplacenou službu traffic stahovatelnou z netu na jeden rok
ale chci využívat i RDS-TMC s tou anténkou, jak je na obrázku, tu mám
ale ta mi nefunguje
je to asi způsobeno tím, že mám zaplej traffic, kterej stahuju z netu
ale to je naprostej nesmysl, protože ten typas na infolince tomtom, jak si ho na všech forech pochvalujou "ironie" mne ujistil, že mohu používat obě technologie-tj. traffic z netu i RDS-TMC současně.
proto jsem si zaplatila 1000,- na rok za ten traffic.
jestli mi řeknete, že se to současně použít nedá tak vám utrhnu hlavu-jemu.


Obě služby nelze používat v jednom okamžiku. Lze je samozřejmě střídat ale ne v jednom okamžiku. I když nechápu proč si předplácíte TT Trafic když máte RDS-TMC .... TT traffic ma dle mě dnes už význam jen pro majitele TT6 na PDA a v budoucnu TT7
TT 930 win 7 64 bit profi
lurbanek
 
Příspěvky: 49
Registrován: 29.11.2007, 19:04

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod anicka.balounova v 29.6.2008, 11:41

tak to je pěkná mrcha ten borec.
stálo mně to 980,- Kč
je to traffic Rakouska, né Česka, ten zatím nefunguje pro stahování z netu.
zkusila jsem ho zapnout se zapnutým bluetooth-to funguje ale mám takovou obavu, že se jeden traffic vypne a zapne ten druhej.
TomTom Go 930 RDS traffic full maps
anicka.balounova
 
Příspěvky: 7
Registrován: 7.6.2006, 12:14

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Jirásek v 29.6.2008, 16:10

Gumajz píše:byl jsem v Bratislavě před dvěma dny. Příjem od Brna super. Těsně před hranicemi se Slovenskem zmizel. Pak se objevil, ale celou cestu do Bratislavy, a potom z ní, se neobjevila žádná zpráva, nepípla aktualizace dopravní situace........ Takže jsou na tom daleko hůře než my..

Sohlas Gumajzi, jenom jsem chtěl upozornit na to, že na Slovensku "začínají" s RDS/TMC. Trochu jsem před dovolenou studoval jejich weby, abych zjistil co mohu očekávat. TMC mají vysílat stanice Slovenského rozhlasu. Ale jsou teprve na samém začátku, takže informací velice poskrovnu a otázka je také jejich případná relevance. O pokrytí území ani nemluvím. Mají však poměrně velmi ambiciózní plány, plný provoz již v roce 2009. A to začali systém připravovat v podstatě před rokem. Když si vezmu, jak dlouho se o tom u nás mluví a ještě to stále není 100%.....
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Gumídek v 29.6.2008, 16:37

No,já nevím...Ve dne se ty informace aktualizují každou chvilku. A celkem relevantně. Když si odmyslíme sklerózu jejich odstranění. Že třeba zapomenou,že ve 21hod už většinou na magistrále v centru Prahy kolona už není..Jinak se to stále zrychluje,a zlepšuje...Třeba na nehody reagují velmi rychle...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Kozelsky v 29.6.2008, 17:32

Jirásek píše:
Gumajz píše:byl jsem v Bratislavě před dvěma dny. Příjem od Brna super. Těsně před hranicemi se Slovenskem zmizel. Pak se objevil, ale celou cestu do Bratislavy, a potom z ní, se neobjevila žádná zpráva, nepípla aktualizace dopravní situace........ Takže jsou na tom daleko hůře než my..

Sohlas Gumajzi, jenom jsem chtěl upozornit na to, že na Slovensku "začínají" s RDS/TMC. Trochu jsem před dovolenou studoval jejich weby, abych zjistil co mohu očekávat. TMC mají vysílat stanice Slovenského rozhlasu. Ale jsou teprve na samém začátku, takže informací velice poskrovnu a otázka je také jejich případná relevance. O pokrytí území ani nemluvím. Mají však poměrně velmi ambiciózní plány, plný provoz již v roce 2009. A to začali systém připravovat v podstatě před rokem. Když si vezmu, jak dlouho se o tom u nás mluví a ještě to stále není 100%.....


No stim ze Slovaci vysilat zacinaji si trochu predbehl .... jeste nezacali vysilat, tedy do 30.6.2008 ..... jel jsem Ostrava-Sturovo a porad sede kolo .......
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Re: TomTom GO RDS-TMC traffic

Příspěvekod Kozelsky v 29.6.2008, 17:36

Takze jedine maximalne v Bratislave .........
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron