TomTom RDS-TMC příjmač dopravních informací

Funkce TMC v navigacích TomTom.

TomTom RDS-TMC příjmač dopravních informací

Příspěvekod BeowulfX v 28.9.2006, 10:12

Zdravím všechny, na oficiálních stránkách TomToma Go jsem se dočetl, že od 26.října 2006 už je k dispozici nový RDS-TMC příjmač dopravních informací, který by měl být plně kompaktibilní s nejnovějším TomTomem Go 910 a jeho softwarem pry by měl být za cenu 3000 Kč Nevíte někdo kde by ho bylo možno sehnat ?
BeowulfX
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.7.2006, 11:18

Příspěvekod MirekP v 28.9.2006, 12:27

Zdravim, TMC kabel na 910 shanim jiz od cervence, v zahranici snad taktez nedostatkove zbozi. V CR pravidelne zkousim inetove obchody mavexshop a shop.palmpc.cz Na obou je v nabidce, ikdyz s poznamkou prodeje od rijna (neustale se oddaluje). Tak snad konecne bude :lol: PS. cena je i priznivejsi. M.
Uživatelský avatar
MirekP
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26.7.2006, 23:18
Bydliště: Praha

RDS/TMC

Příspěvekod BeowulfX v 29.9.2006, 11:30

No tak jsem se dival na ty WWW které jsi tady zmínil a ten kabel už tam mají v prodeji za 2600 ,- :lol: Takže hurá nakupovat....
BeowulfX
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.7.2006, 11:18

Příspěvekod FerdaXXL v 12.1.2007, 5:38

Tak vcera jsem si ho poridil z nemecka za 69 euro ze SATURNU tj. cca 1930 ,- Kc tak jsem zvedav. Jak jste spokojeni s RDS-TMC ???
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kamikaze v 12.1.2007, 14:24

Ja jsem ten RDS-TMC dostal primo k navigaci...
Jak jste s tim spokojeni a jak to spolehlive funguje? Ja jsem se jeste nedokopal ho pripojit :o
Kamikaze
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.1.2007, 13:20
Bydliště: HK

Příspěvekod FerdaXXL v 14.1.2007, 18:41

Kamikaze píše:Ja jsem ten RDS-TMC dostal primo k navigaci...
Jak jste s tim spokojeni a jak to spolehlive funguje? Ja jsem se jeste nedokopal ho pripojit :o


Tak jsem ho hned zapojil. Jezdim dost po Praze, ale zatim jsem si nevsim, ze by nastalo nejake zlepseni nebo zmena !!!. Jen to divně vypada prilepene na skle a obcas snimac při jizde odpadava ze skla. V nasteni TT 510 jsem nic nenasel. Funguje to nekomu ???
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod vojta66 v 14.1.2007, 21:00

tady je vcelku obsáhlá diskuse průkopníků:
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &start=120
Uživatelský avatar
vojta66
 
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 20:19
Bydliště: Praha, matka měst

Příspěvekod Kamikaze v 15.1.2007, 20:41

FerdaXXL píše:Tak jsem ho hned zapojil. Jezdim dost po Praze, ale zatim jsem si nevsim, ze by nastalo nejake zlepseni nebo zmena !!!. Jen to divně vypada prilepene na skle a obcas snimac při jizde odpadava ze skla. V nasteni TT 510 jsem nic nenasel. Funguje to nekomu ???


Mam taky TT 510 a uz jsem to zapojil.. Vypada to fakt divne, ale jeste jsem ani pri razantnim blbnuti neodlepil prijimac ze skla. Jinak v rohu obrazovky (vpravo nahore) sviti zelena kontrolka a kdyz vyndam GPS z drzaku tak mi to napise, ze je odpojenej, jezdim po Kralovehradeckem a Pardubickem kraji, v Praze jsem s tim jeste nejel, ale vubec nic zatim neregistruji krome toho, ze mam plno dalsich dratu na pristrojovce :)
Kamikaze
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.1.2007, 13:20
Bydliště: HK

Příspěvekod Kamikaze v 25.1.2007, 20:14

Tak to stale zkousim, uz jsem to navesil tak, ze to chyta stanice, ale jeste ani jednou mi to nechytlo CR1 ktery jako jediny ty informace vysila..... Chyta to vsechno mozny... Shit, ma s tim nekdo zkusenost????
Kamikaze
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.1.2007, 13:20
Bydliště: HK

Příspěvekod FerdaXXL v 25.1.2007, 21:49

Kamikaze píše:Tak to stale zkousim, uz jsem to navesil tak, ze to chyta stanice, ale jeste ani jednou mi to nechytlo CR1 ktery jako jediny ty informace vysila..... Chyta to vsechno mozny... Shit, ma s tim nekdo zkusenost????


Po Praze lze chytnout Reginu a CR1. Všimnul jsem si, že ve večerních hodinách při jízdě Prahou je signál stabilnější a snadněji se naladí. Občas to funguje a občas ne. Ale když to funguje je to celkem příjemné a i funkční (práce na silnici)

mám dotaz, když zastrčíš koncovku z RDS-TMC do držáku musíš pootáčet tim 3,5 mm jackem? Já mám trable s tím, že mi TT najde RDS-TMC jen když je ten konektor v určité poloze. Jinak TT ten přijímač nenajde. Nevím jestli je to kontaktem v držáku nebo samotnou koncovkou (jackem) přijímače. Jak to prosím tě funguje tobě?
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirásek v 25.1.2007, 22:21

Pánové, nerad se vnucuji (v zhledem k mnou používané technologii navigace PDA mám s RDS/TMC smůlu :cry: ), ale dvě poznámky:

1) pro FerduXXL - tvůj popis problémů s kontaktem okazuje buď na vymačkaná nebo špatně najustovaná kontaktní pera v navigaci, nebo na porušený vodič v místě přechodu kabelu do jacka. Po zastrčení by měl být konektor volný, kabel či jiná překážka by ho neměla namáhat, vyvracet. Ale to jistě víš.

A druhá poznámka, přečetl jsem si i jiná fóra. Nepochybuji o tom, že přijímač neoplývá velikou citlivostí, ale obecně se k umístění antény (jakékoliv) dá řící, že by neměla být umístěná souběžně blízko kovových předmětů. Opakuji, hovořím o anténě, nikoliv o přijímači. Pokud je anténa integrována do přijímače, umístit přijímač dále od rámu skla. Další problém nastává u pokovených předních sklech. Některé novější modely aut využívají tuto technologii, která samozřejmě způsobuje výrazné snížení citlivosti. To se projevuje i u přijímače GPS, je nutná vnější anténa - zkušenost mojí maličkosti.

Jinak přeji hodně zdaru v průkopnické činnosti
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod libor_m v 26.1.2007, 10:06

No pokud nemáte integrovanou anténu, tak si dejte ypsilonko před rádio a napojte si to na anténu na autě.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod FerdaXXL v 26.1.2007, 11:07

jj taky jsem tady o tom někde četl. Jen by mě zajímalo jak to moc pomůže nebo jestli to vůbec pomůže a jestli se nezhorší příjem radia. Taky jsem nad tím uvažoval. Ale asi by nešlo použít klasické „Y“ třebas 75 ohmové (TV). Tam jsou odpory řazené do „hvězdy“ Má to FM „Y“ na sobě krabičku se součástkami nebo to jsou natvrdo spájené konektory. Pokud je to bez součástek, že bych okusil po delší době chuť kalafuny a cínu :idea: :?:

Taky řeším kde je problém. Jestli v jackovi RDS-TMC nebo v držáku 510-ky. Nevíte o autorizovaném servisu nejlépe v Praze na TomToma kde by mi to mohli odzkoušet? Na netu jsem zagooglil, ale nic moc jsem nenašel. Vždyť od čeho to mám v záruce ...

Proč já v*l si nekoupil PDAcko...
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
FerdaXXL
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 7:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirásek v 26.1.2007, 11:54

Co se anténního rozbočení týče. Domnívám se, že se jedná o pásmo FM (VKV). Pak by se dal s úspěchem použít širokopásmový rozbočovač pro TV, ale pozor - hybridní, tzn. s vf trafem. Odporový bude také fungovat, ale má daleko větší útlum.
Další úskalí je v místě rozbočení. Některé autoantény mohou mít napájení po koaxu (u koncovky co se strká do radia je malá výhybka).
Doporučoval bych "nabastlit" TV rozbočovač (pro zkoušku klidně ten odporový, je výrazně levnějčí) a uvidí se, co to udělá. Je nutná i nějaká redukce mezi anténními konektory autorádia a antény. Impedance obecně také hraje svoji roli, ale v tomto případě nebude rozhodující nějaké drobné nepřizpůsobení. Pokud se to alespoň trochu zlepší, zkusil bych hybridní rozbočovač.

Držím palce a informujte o vývoji. Rád se poučím, i když to nemohu využít.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod Gumídek v 26.1.2007, 13:39

[ Taky řeším kde je problém. Jestli v jackovi RDS-TMC nebo v držáku 510-ky. Nevíte o autorizovaném servisu nejlépe v Praze na TomToma kde by mi to mohli odzkoušet? Na netu jsem zagooglil, ale nic moc jsem nenašel. Vždyť od čeho to mám v záruce ...

Proč já v*l si nekoupil PDAcko...[/quote] Je mi líto,že tě zklamu,ale autorizovaný servis na TOmToma je prý jen v Plzni.Aspoň to mi řekli v Datartu,když jsem reklamoval svého TomToma.Gumajz
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron