RDS a plánování trasy kde je objížďka

Funkce TMC v navigacích TomTom.

Re: RDS a plánování trasy kde je objížďka

Příspěvekod hafca v 9.5.2009, 22:16

Já to trochu shrnu. Navcore je poslední, co mi TT nabídl, viz podpis. RDS u mě nijak vypnout nebo zapnout nejde. Když připojím přijímač, tak se přihlásí. A s mapou to nemůže mít co dělat. Může mi to nabídnout nějakou děsnou cestu, která je poplatná stáří mapy, ale něco to nabídnout musí.
Teď jsem to znova zkoušel a došel k zajímavému zjištění. Když dám odjezd z domova, tak sice ukáže objížďku, ale jinou trasu nenabídne. Když to dám obráceně, odjezd z cílového místa domů, tak to napíše, že na trase je objížďka a jestli chci náhradní trasu. :shock3:
A teď mi to zkus vysvětlit. :zamysl:
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: RDS a plánování trasy kde je objížďka

Příspěvekod vilik v 10.5.2009, 0:50

Mapa s tím má co dělat. Objížďka je nějak limitovaná. Například z Plzně do Prahy ti to nenabídne alternativu přes Berlín.

Když jsem měl mapu 6.xxx, tak se občas stalo, že to trasu nespočítalo vůbec, jelikož zřejmě nebyly zaneseny všechny silnice. Například ze Saint Tropez do Barcelony se podle navigace nedalo jet mimo dálnici, přestože vím, že to tak není. A stalo se mě to několikrát.

S poslední mapou jsem se s tím ještě nesetkal.

Jestli ti to ukázalo objížďku, tak jsi nejspíš měl zapnut automatický přepočet trasy. V druhém případě ne.

Ve funkci navigace hraje velkou roli lidský faktor. Jinak řečeno nastavení přístroje. A rozdíl je mezi Plánovat trasu a Připravit trasu.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: RDS a plánování trasy kde je objížďka

Příspěvekod hafca v 10.5.2009, 11:06

Zkoušel jsem to doma a hned po sobě, bez nějakého laborování s nastavením. Prostě jednou tam a hned zase zpátky. Pokaždé jako připravit trasu. Zrovna na téhle trase jsou silnice už snad od první republiky, tak o nich určitě TT ví. Zvlášť, když to nabídne v jednom směru.
Mě vrtá hlavou to, že vidí objížďku a z jednoho směru nic nenabídne a z druhého ano.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: RDS a plánování trasy kde je objížďka

Příspěvekod Scorpio_cz v 10.5.2009, 11:35

hafca : třeba si nějakej vtipálek hrál a udělal některou ze silnic jednosměrnou :osli:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron