Závěry II. srazu POI.CZ

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 13:58

Dotaz:
bylo by možné požádat účastníky srazu, zda by někdo z nich nastínil o čem se debatovalo z hlediska případných plánů nebo změn na poi.cz? Předem díky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Jirásek v 27.10.2009, 15:02

K tomuto by se měl vyjádřit především rossini. Něco již naznačil tady - viewtopic.php?f=2&t=3179
Já se pokusím zjednodušeně shrnout nejdůležitější a ukojit zvědavost.
Provoz webu/serveru stojí hodně peněz (opravdu ukrutné peníze), které jsou dotovány ze soukromé kapsy. Přičemž ojedinělost charakteru webu (tím myslím POI, nikoliv fórum) dává potenciál k rozvinutí nových možností. Připravuje se samozřejmě nová grafika, nové funkce, provázanost atd. A to hlavní - placené odkazy (luxusnější, rozšířené informace o BZ) v některých kategoriích komerčního charakteru. Vše by mělo být provázáno na mapy, vyhledávání atd. Je toho hodně. S tím vším bude spojena daleko větší "přísnost" na formu zápisů popisu u BZ. ::prav:: Forma, že si každý správce dělá co chce (myšleno ona forma zápisu) musí skončit, po tom je nakonec voláno již delší dobu. Konec "svobody" v tomto směru se blíží. Zjednodušeně - "amatérská ochotnická" forma se musí překlopit více k profesionálnějším přístupu.
No a to co asi zajímá většinu - pro běžného uživatele, který si především stahuje BZ do své navigace, dojde k jasnějšímu ovládání, které by mělo být více intuitivnější, přehlednější. :usmev:
Některé tyto novinky jsou již testovány "betatestery" :pc: , jiné se teprve připravují, další jsou ve stádiu úvah.
Kdy však dojde na ostrý provoz ...... je to ještě hodně moc práce. :zamysl: Ale nemělo by to trvat zase tak dlouho.
Tak, a nyní mohu pouze doufat, že mne rossini nezabije. :lol1:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 16:12

Díky za info.
Chápu nasměrování k větší profesionalitě, souhlasím s tímto trendem a už dříve jsem se v kterési diskusi vyjádřil o případné spoluúčasti dobrovolných přispívatelů.
Rozumím tomu, že gró debaty bylo o technických podmínkách a o celkovém přístupu uživatelů - jak nakonec ze zprávy o tematech vyplývá.
Očekával jsem však poněkud obšírnější info, např. k zaměření jednotlivých kategoriií poi, např. /výběr z mnoha možných temat/:
- diskusi na tema čerpací_stanice_ostatní a čerpací_stanice_různé - jaká je logika zařazování u těchto kategorií
- zámky -- proč jsou v teto kategorii i školy a různé typy "sociálních" ústavů
- neaktuálnost některých dat, jejich údržba a relevantnost s postupujícím časem - např. markantní u kategorie mobilní radary
atd.
Přes jisté výhrady k jednotlivým kategoriím /nakonec je nemusím stahovat a používat, že ano/ si velmi vážím práce lidí, kteří se o tento server starají ať už finančně nebo jako správci kategorií, nebo jako "vedení serveru".
Velký dík patří i jádru uživatelů, kteří hojně přispívají do jednotlivých kategorií nebo se relevantně zapojují na zdejším fóru.
Zdraví Tonny
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod freewall v 27.10.2009, 16:21

A propo..... zapoměl jsem se zeptat Vrány na srazu - jak to vypadá s tím rozdělením "Nebezpečných míst" ???
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 17:42

Tonny píše:- diskusi na tema čerpací_stanice_ostatní a čerpací_stanice_různé - jaká je logika zařazování u těchto kategorií

Pokud mne paměť neklame, tohle už tu MilanSu vysvětloval...

Tonny píše:- zámky -- proč jsou v teto kategorii i školy a různé typy "sociálních" ústavů

Poměrně jednoduché vysvětlení - kdysi to skutečně zámky byly...

Tonny píše:- neaktuálnost některých dat, jejich údržba a relevantnost s postupujícím časem - např. markantní u kategorie mobilní radary
atd.

Tak jestli z téhle tvé věty Gumajze nešlehne teď, tak už nikdy :hmm: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 17:44

freewall píše:A propo..... zapoměl jsem se zeptat Vrány na srazu - jak to vypadá s tím rozdělením "Nebezpečných míst" ???

Tak k tomu nedošlo... Vrána se na srazu staral o vysílačky a o papoušky :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod freewall v 27.10.2009, 18:02

Dovolím si poznámku k Tonnyho příspěvku a odpovědi Docenta - co se týče "Zámků" - v tomto případě dávám za pravdu Tonnymu - loni se mi to stalo taky - někde tady ve Stč.kraji - si říkám "Tak copak tu máme v okolí" - tak jsem ťapnul na nejbližší zámek a když jsem tam asi po 10 km dojel, tak jsem zjistil, že je to Ústav sociální péče". Na tohle odpověď "...protože to dřív zámky byly" asi neobstojí, asi všichni se shodneme, že ta kategorie má zřejmě sloužit k výletům po hradech a zámcích a ne po ústavech sociální péče nebo nějakých "pasťácích". Chápu, že správce kategorie třeba všechny změny nemusí znát a vědět (záleží na zdroji informací), ale asi se shodneme na tom, že pokud na to někdo upozorní, tak by se to mělo opravit. Tím se také obracím na Tonnyho, zda tedy poslal opravu toho bodu, pokud přišel na problém.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 18:03

Pokud by někdo z mého příspěvku měl utrpět zdravotní újmu, pak to raději smáznu. :usmev:
Já jen reaguji na skutečnost, že až do mého dotazu jsme se všichni podrobně dozvěděli, na kterém pokoji kdo spal, a kdo chrápal méně a kdo více, Ale to podstatné, a sice co se řešilo, o tom zmínka nebyla.
A když už se zeptám, tak docent jako obvykle "nezklame" :usmev: :zamysl:
Jen naokraj, "protože to kdysi zámky byly" mne poněkud neuspokojilo. Od kategorie zámky očekávám ty, které jsou historickou památkou a pokud možno v sezoně přístupnou. Školu v Koryčanech nabo Pasťák ve Střílkách by mi to v "zámcích" opravdu nabízet nemuselo.
Mimochodem, kdysi správní budova JZD v Mistříně-Svatobořicích, dnes hospodářská budova je také bývalý zámek a na vjezdu do hospodářského dvora mají dodnes "svatoborské opice" - dvě sochy opic, údajně z přelomu 17. a 18. století. V docentově pojetí "žádám" :usmev: :usmev: :usmev: o doplnění do kategorie Zámky.
Nic ve zlém, berte to prosím s nadhledem, nejde o život.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 18:10

Tonny, pláčeš hezky, ale na špatném hrobě, otázka, proč je to s těmi zámky tak a ne jinak, by patřila zakladateli této kategorie :-) Já si to pouze logicky odvodil, protože jsem se taky stavěl někde v jižních Čechách u zámků, a jeden byl dvůr místního jézédé a druhý ústav padlých panen :usmev: . Ale máš pravdu, že takhle je ta kategorie skoro na nic, není z toho poznat, jestli je to vůbec přístupné, zda to ještě vůbec vypadá jako zámek atd. atd. ...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 18:36

Tak jo, utřu slzu... :usmev:
Vím, že by se prakticky u nejméně poloviny kategorií našla nesmyslná data.
Jenže i to má zádrhel, to co pro někoho může být "nesmysl", to pro jiného může být "nezbytné a nesmí to tam chybět".
Ale od toho je přeci "generalita", aby nastavila mantinely a určila, co v které kategorii bude či nebude bráno za standard.
V tomto smyslu jsem se ptal, a v tomto smyslu, jsi mi Docente, "odpověděl".
To, že mi dáváš za pravdu potvrzuje tvá věta, cituji: "Ale máš pravdu, že takhle je ta kategorie skoro na nic, není z toho poznat, jestli je to vůbec přístupné, zda to ještě vůbec vypadá jako zámek atd. atd. ...".
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 18:52

Jenže někoho třeba zase může zajímat zámek jako stavba, i když dnes už to není k turistickým návštěvám... Takže podle mne by stačilo doplnit jen popisy, třeba "nepřístupný, Ústav sociální péče" apod. ... Jenže to správce sám neudělá, v tom by mu měli pomoc uživatelé, a když se já třeba podívám, kolik lidí zadává body nebo opravuje v mých kategoriích, tak mně na to stačí prsty na obou rukou, maximálně ještě noha s useknutým palcem :hmm: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 19:29

Docente, nechtěl jsem v tomto vlákně být příliš konkretní, spíše jsem měl zájem o info v obecnější rovinně, ale když už jsme se dostali ke konkretní akci, tak to dokončím.
Tedy TomTom, jsem v Hodoníně a dávám navigovat na BZ blízko domova, kategorie Zámky, na čtvrtém řádku mi to píše Zamek CEJKOVICE 14,2 km, následuje kliknutím a .... nic. Prostě mi to nabídne náhled cílového místa, kde mám potvrdit zda "Vybrat" cíl.
Proto se tedy ptám s vědomím, že nevím, nebo že to tam prostě není - když by se k tomuto bodu doplnilo, že se jedná o Restauraci a vinné sklepy, kde to v TOmTOmu zjistím?
Nejsem proti podrobným popisům, ale je třeba dořešit, co a jak která navigace vůbec zobrazí.

A dále, zda by nebylo opravdu lepší, kdyby "generalita" určila, že bude kategorie "Zámky", která bude obsahovat historické památky v sezoně přístupné a další kategorie "Zámky_", která bude obsahovat to ostatní, "co kdysi bylo zámkem" - viz tvůj předchozí příspěvek.

A praktické řešení:
Kdo má zájem, ať si stáhne stávající kategorii "Zámky".
Zde ne serveru se kategorie dočasně přejmenuje a založí se dvě nové dle výše uvedeného.
Soudím, že ti "skalní" během krátké doby dle míst svých bydlišť a okolí zámky doplní a tentokráte správně. Bude na správci kategorie, aby si u nových údajů ověřil, zda se jedná o přístupnou historickou památku, např. na internetu. Poté se původní kategorie smázne.
Raději méně dat, ale tříděných a relevantních, než plno nicneříkajících údajů.
Tak, jako se naplnila současná kategorie, tak se časem a dle mého brzy naplní i "nové" Zámky a Zámky_.
Vlk se nažere a koza zůstane celá.

Ale to už jsem v tomto vlákně původně nechtěl, pokud adminové usoudí, pak od mého druhého dotazu by to asi chtělo jinam - prosím o případné přesunutí.
A pokud někdo usoudí, že jsem s názorem mimo, pak to prosím smažte. Jen jsem se nechal strhnou tím, jak Docent napsal již citovanou větu:
"Ale máš pravdu, že takhle je ta kategorie skoro na nic, není z toho poznat, jestli je to vůbec přístupné, zda to ještě vůbec vypadá jako zámek atd. atd. ...".

Nejsem si jistý, zda by uvedený problém popisy bodů při hledání cíle cesty u TOMíka vyřešily.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 19:39

Njn, a dostali jsme se od srazu zase pěkně k OT, který nám Jirásek smázne... Jsme totiž u toho, že TomTom je sice ze všech navigací suverénně nejjednoduší na zacházení s POI, totiž že stačí odsud stáhnout ov2 soubor a nakopírovat do navigace, není třeba žádný šílený x-megabajtový loader, není třeba žádný konvertor... Jenže zase informace u POI pro TT je nejhorší... Zatímco jiné navigace v pohodě zvládnou diakritiku, oddělený název POI a poznámku/komentář, některé dokonce fotku, TT si to pěkně namastí do jedné řádky o 128 znacích, stará verze dokonce jen o 63 znacích...

A včil mudruj - jak to udělat, aby byli spokojeni jak majítelé navigace TT, tak majitelé navígací ostatních? Vést ty záznamy nadvakrát? Já teda ani omylem...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: II. VEŘEJNÝ SRAZ UŽIVATELŮ POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 19:45

Dovoluji si požádat Jiráska, aby tohle dle vlastního uvážení smazal nebo vhodně přesunul - zde je to opravdu OT.
I když si myslím, že je to možná užitečnější debata než předchozí stránka o rozdělení pokojů a hlasitosti zvukových projevů při spaní. Nemyslím to zle, pokud to někdo chápe jinak, pak se omlouvám.
:zamysl:

EDIT JIrásek - rozděleno a přesunuto
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 19:57

Díky Jiráskovi za přesunutí, je vidět, že udělá, co nám na očích vidí :usmev: .
BTW tak mne po přečtení názvu vlákna napadlo pořekadlo "Kdo se směje závěrům XVII. sjezdu, přijde o chleba" :grin: .
Naposledy upravil Docent dne 27.10.2009, 20:07, celkově upraveno 1
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků