Závěry II. srazu POI.CZ

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Jirásek v 27.10.2009, 20:02

Pro Tonyho.
S TomTomem je trochu problém u informací BZ. Také jsme to řešili na srazu (pravda okrajově). Jak nám bylo předevedeno, TomTom umí více strukturovaných informací, jenomže výrobce tají kód pro generování takové kategorie. U jejich originálních POI je jakási struktura popisu. Bohužel, kalsicky generované *.ov2 to neumí, mají jedno pole s 128 znaky.
To je rozdíl od jiných navi, které umožňují strukturu popisu.

Docente, nikoliv co vám vidím na očích, ale děláte v tom bordel. I když uznávám, že řešíte oprávněné problémy.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Gumídek v 27.10.2009, 20:15

Já se snažím postupně projíždět mobilní radary,doplňovat k nim úhly měření. V případě, že je umístěn špatně(jsou to záznamy pár let staré-a je jich hodně!), tak se je snažím buď umístit dobře, nebo i vymazat, když je mimo, nebo fakt divně atd atd....Ale jak říkám, musím brát jeden po druhém. Prahu jsem již udělal, a postupně se posunuji po republice, ale to nebude hned....A nebojte, mne nešlehne, napsal to slušně, a na to slyším. Neslyším na sprosté výlevy a nadávky.... :osli:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Tonny v 27.10.2009, 20:17

Pro Jiráska:
nechci tlačit na pilu, ale nestálo by za zamyšlení to rozdělit na "Zámky" a "Zámky_"? - viz níže.
Proč? Vidím jednu nevýhodu, která pro někoho může být i "výhodou" - kategorie "Zámky" - ve smyslu historické, přístupné - bude podstatně menší a kategorii "Zámky_" - to ostatní - školy, ústavy, restaurace - tedy ve smyslu docentově "budovy, co kdysi byly zámek" si stáhnou jen ti, co ji opravdu chtějí. Tedy budou dvě kategorie, což předpokládám bude dost lidem vadit.
Výhody, možná fiktivní:
Tedy u Zámky se bude v navi zpracovávat méně dat a zobrazení bude "plynulejší".
Vyřeší se tím problém s popisem pro TomTomy a možná vhodnou úpravou kategorií by se tento problém nemusel řešit ani jinde
Rossini bude mít o dost velký problém míň, i když si více menších problémů vyrobí
V neposlední řadě si myslím, že za tento názor mne všichni , kdo mají jinou navi než TOmTom odsoudí do zatracení a možná mě někteří "Tomíci" podpoří.
Nejde mi o prosazení názoru, ale o námět, kdy by to mohla být alternativa k "programovému " řešení.
P.S. - díky za přesun a dodatečná omluva za "bordel", byl jsem přesvědčen, že tema bude smazáno.
zdraví Tonny
P.S. 2 - Gumajzi, díky, že jsi to přežil
Naposledy upravil Tonny dne 27.10.2009, 20:21, celkově upraveno 1
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Gumídek v 27.10.2009, 20:20

To asi neprojde....Protože se budou dělat změny a tyto věci se budou řešit postupně...Myslím, že teď řešit zámky u Rossiniho neprojde...Mějte teď trpělivost, prosím.....A "netlačte na pilu"...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 20:25

No a pak je další řešení, že si tu kategorii upravíš k obrazu svému sám... Já už to u několika kategorií udělal, když správce prostě nepochopil, že by měl záznamy nějak sjednotit... Takže jsem si stáhnul csv soubor pro AutoMapu, upravil podle svých představ, uložil jako extra soubor a ten nahrál do navigace... A při zjištění změny v kategorii jen porovnám změny mezi původním a novým souborem, změny promítnu do svého extra souboru a je to...

Je to sice pracné, ale pořád lepší, než marně vysvětlovat někomu, že když má u 5 záznamů na začátku "bflmpsvz", měl by to mít i u dalších 7 záznamů, a že už od dob Jana Husa má čeština háčky a čárky...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod vrána v 27.10.2009, 20:29

Nebezpečná místa jsme neprobírali, protože je to, mám dojem, už upečené. Teď ještě najít někde ty názvy kategorií, na kterých jsme se tak nějak dohodli :zamysl: a někdo to bude muset udělat :janic: . Viděl bych to tak, že se založí několik samostatných kategorií a záznamy z té původní velké se budou muset jeden po druhém přepisovat do těch nových (ve formátu, na kterém se dohodneme). Až to bude hotové, velká se zruší a ty jednotlivé zpřístupní. Nebo máte nějaké jiné řešení?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 20:36

Lepší řešení asi nebude, teď jde ještě o to, jestli by to nechtělo udělat ruku v ruce s pročištěním a rozdělením ikon... Ty ikony jsou fakt nechutný humus, hledal jsem něco na kategorii "Chodci a jiná zvěř ve vozovce", ale buď jsem slepej, nebo tam kromě pandy nic vhodného není :KO: . Zato FKK je tam asi 3x, jednou s prdelí nahoře, podruhé dole... :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Jirásek v 27.10.2009, 20:53

Rossini (případně Henry), jestli je to jednoduše možné a nehrozí že napáchám nějakou škodu, můžete mi nějak zpřístupnit ty ikony k promazání? Netuším, jak je to udělané, proto se takto táži. Je to fakt hrůza, navíc to zbytečně zdržuje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod vrána v 27.10.2009, 20:55

Docente, jsme trochu OT, nepřejdem do viewtopic.php?f=1&t=3085&p=32169#p32169 ?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 21:18

Ale jo, ale já bych s tím rozdělením fakt počkal na ty ikony...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod vrána v 27.10.2009, 21:20

Souchlast, vono nám to nikam neuteče :doutnik: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 21:37

A co fotečky, to ti dělá takový problém vyretušovat moji bujnou kštici :osli: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod vrána v 27.10.2009, 21:47

Jsou hotový, jen to někam nastrkat.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod Docent v 27.10.2009, 22:04

Tak to zazipuj, dej na uschovna.cz a pošli mně odkaz přes SZ... Než to dáš někam do galerie, tak si taky vůbec nemusím pamatovat, o jakou akci se jednalo :osli: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Závěry II. srazu POI.CZ

Příspěvekod freewall v 27.10.2009, 22:06

vrána píše:Nebezpečná místa jsme neprobírali......Až to bude hotové, velká se zruší a ty jednotlivé zpřístupní. Nebo máte nějaké jiné řešení?


Dobrovolně se hlásím u jednu nově vzniklou, ale už by se to mohlo hnout - tenhle závěr se přijal možná měsíc zpátky :zamysl:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

PředchozíDalší

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků