Přihlašování

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Přihlašování

Příspěvekod freewall v 18.1.2011, 21:12

To je pouze klička jak obejít nějaký problém, který se tu vyskytuje. Jinak podstatné minus trvalého přihlášení je v tom, že pak můžeš klikat jak chceš na "označit všechna fora jako přečtená" a pořád je uvidíš, když si klikneš na "Nové příspěvky". O tomhle jsem tu kdysi psal bylo mi doporučeno, abych se odhlásil - pak to skutečně funguje a uvidím jen nové příspěvky
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Přihlašování

Příspěvekod Tonny v 18.1.2011, 21:55

Ano, pokud se na to podívám z tohoto pohledu, je to pravda.
Zřejmě se na to bude muset někdo kompetentní mrknout.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Přihlašování

Příspěvekod Henry v 18.1.2011, 23:02

Já si čtu všechny příspěvky, tak jsem v pohodě :usmev:

Ale problém může být dvojí - někdo se chce dostat do tvého účtu anebo (a to spíš) jste za společnou venkovní IP adresou, kde se prostě počet těch chybných pokusů nasbírá. Já jsem například teď doma za IP, kterou sdílím s několika stovkami, možná tisící uživateli (vlastní IP mohu mít za 100/měsíc) a zde se mi občas stává, že po přihlášení musím opsat kód, kdežto v práci, kde máme vlastní IP se mi to nestalo ani jednou.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Přihlašování

Příspěvekod freewall v 19.1.2011, 7:09

V tomhle jsem laik, ale je pravdou, že doma se připoujeme k netu třeba až 4 pc, ale kromě mne sem nikdo nechodí - takže v tom může být ten problém? Obdobně je to v zaměstnání. Pokud jsou to tyhle důvody, pak už na tohle téma ani nepípnu :)))
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Přihlašování

Příspěvekod Scorpio_cz v 19.1.2011, 13:50

Trvalé přihlášení mám samozřejmě zapnuté. Hláška se objevila po probuzení noťasu ze "standby" režimu, tedy nešlo ani o odhlášení, ani o restart prohlížeče (Firefox), ale o "znovupřihlášení" běžícího prohlížeče do POI.CZ s platnou "sušenkou".

Samozřejmě jsem za "sdílenou" IP, kde je se mnou odhadem dalších 3000 počítačů, takže pokud se "špatná" přihlášení načítají na IP adresu a ne jenom na "postižený" účet, pak je možné a i správné že se to občas objeví.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Přihlašování

Příspěvekod Henry v 21.1.2011, 0:16

freewall píše:V tomhle jsem laik, ale je pravdou, že doma se připoujeme k netu třeba až 4 pc, ale kromě mne sem nikdo nechodí - takže v tom může být ten problém? Obdobně je to v zaměstnání. Pokud jsou to tyhle důvody, pak už na tohle téma ani nepípnu :)))


Ne ne, to je podle poskytovatele internetu, který buď nemá dostatek veřejných IP adres anebo chce za poskytnutí IP adresy profitovat.

V tom případě tedy jak ty, tak i sousedé, kteří mají stejného poskytovatele vidí např. tady: http://ip.o2active.cz stejnou IP adresu.

Nevím přesně jak funguje zdejší systém zabezpečení fóra, co se přihlášení týče, ale je právě možné, že se sčítá počet nesprávných přihlášení podle IP adresy (je to kvůli případnému "brutal force" útoku na hesla).

Každopádně jsem upravil počet těchto pokusů, kdy se zobrazí kód, takže napište, jestli se něco změnilo nebo to stále občas chce ten kód...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Přihlašování

Příspěvekod freewall v 21.1.2011, 7:00

Díky Henry za osvětu :), teď třeba bez problémů, pokud se to vyskytne zkusím odhadnout po kolika přihlášeních musím opisovat :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Předchozí

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků