Chyba v poi

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Chyba v poi

Příspěvekod christonero v 8.9.2013, 17:36

Zdravím. Protože Ostravu neznám, použil jsem poi Hlavní nádraží Ostrava, ale vždy jsem byl naveden z druhé strany nádraží k zamčené bráně (asi nákladové). Podruhé jsem poi použil při vyhledání nemocnice v Sušicích-byl jsem naveden pod nemocnici, kde se nedá parkovat a parkoviště nemocnice je přesně z druhé strany (cca 2km).
christonero
 
Příspěvky: 8
Registrován: 4.6.2006, 18:43

Re: Chyba v poi

Příspěvekod mila-p v 8.9.2013, 18:07

Nezbývá, než zadat opravu pro daný bod (správné souřadnice). Nikdo nikdy nezaručí naprosto 100% správnost všech bodů, které jsou zde na POI k dispozici - a že jich jsou možná statisíce!!! Body sem zadávají "jen lidé" a ti se samozřejmě občas mýlí...a BZ zadávají i na základě důvěry v osobu, která v konkrétní oblasti třeba bydlí a pošle bod správci kategorie k autorizaci...Reklamace tohoto typu zde ve fóru nemají moc smysl, takže doporučím zadat již výše zmíněnou opravu do příslušné kategorie :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Chyba v poi

Příspěvekod pavelgre v 8.9.2013, 21:55

Podíval jsem se na to nádraží a jediná chyba byla že mě to hnalo do zákazu vjezdu místo na parkoviště. Rozhodně mě to nehnalo někam za nádraží jak píšeš. Souřadnice jsem o kousek poposunul a snad to už bude dobrý. Jinak to udělej jak píše mila-p, zadej to jako opravu.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Chyba v poi

Příspěvekod Tonny v 9.9.2013, 9:53

O tomhle jsme se tu bavili už tuším předloni, dodnes mám pocit, že jsme se tehdy ne zcela pochopili.

Celý problém se dá rozdělit do dvou zásadních věcí:

První je ta, že spousta lidí, kteří sem dříve dávali body je "stříleli" od boku nebo opisovali z různých mapových zdrojů a neověřili, kam je při daném umístění navigace dovede a ne vždy byla při schvalování provedena kontrola, kam vlastně navigace míří.
Prakticky každý portál má dnes nějaké mapy a podívejte se, jak se některé body nachází velmi mírně řečeno "kousek" vedle.

Druhý problém je ten, že navigace zpravidla naviguje na silnici nebo cestu, která je nejkratší možnou čarou daná k zadaným souřadnicím bodu.
Může stát a stává se běžně, že na "dobře" zadaný bod je navigováno "jinam" - rozuměj na bod nejbližší možný, kde je silnice, která je mapř pod neschůdným kopcem nebo "za plotem" atd.
Proto jsem tu tehdy tak moc žádal, aby se v rámci půdorysu objektu umístil POI na místo, kde bude navigace mít možnost správně navigovat.

Uvedu příklad z poslední doby popsaný v mé kategorii viewtopic.php?f=1&t=4701. Zámek Kratochvíle.
Typická ukázka toho, kdy na "správně" umístěný bod navigace "špatně" - i když defacto bezchybně naviguje. Musel jsem bod přemístit, protože z neznámých důvodů bylo navigováno ke služebnímu neveřejnému vjezdu.
Nebo z doby dřívější zámek Bečov nad Teplou, kde přes tehdy "správně" umístěný bod navigace končila vpravo od zámku pod kopcem, nebo např zde na foru důkladně probraná poliklinika ve Fr.-Místku a navigace k zadnímu plotu.

ZÁVĚR - jako psal Míla a Pavel - postupně opravovat umístění bodu v rámci půdorysu objektu tak, aby navigace byla ke vstupu do objektu, v případě např. parkovišť ke vjezdu.

Prostě umístit tak, aby navigace dovedla k místu obvyklého vstupu nebo vjezdu pro veřejnost.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Chyba v poi

Příspěvekod Gumídek v 9.9.2013, 10:37

Nemocnice Sušice opravena.
Vysvětlím, kde byl problém. Některé body mají adresu jinou, než je vchod. A u nemocnice Sušice je to klasický případ. Adresa je určena na budovu adresy : Pod Nemocnicí 116(nevím, asi ředitelství), ale budova nemocnice, vchod a parkoviště je v ulici : Chmelířská, ale číslo a adresa budovy je "velmi logicky" Pod Nemocnicí 117. Takže zde vznikl ten omyl, a při počtu bodů zde na webu se taková věc stane, a nelze ji zabránit.
Ale spousta lidí, která zde body stahuje, také je používá, a tak není přece žádný problém oznámit chybu a zadat jako opravu. Ale z nějakého záhadného důvodu stahují, používají, ale na chybu neupozorní.
A jelikož tuhle práci děláme zdarma, a ve svém volném čase, tak je asi jasné, že je dost nemožné, abychom fyzicky zkontrolovali umístění všech bodů, jak jsou zadané...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chyba v poi

Příspěvekod christonero v 9.9.2013, 16:33

Poi body hodně využívám a vždy ke své spokojenosti a proto nikomu nic nevyčítám, ale měl jsem smůlu, že zrovna u poi Ostrava a Sušice jsem pospíchal. Ale něco mně uniká...kam tedy provádět opravy chybných poi. Díky
christonero
 
Příspěvky: 8
Registrován: 4.6.2006, 18:43

Re: Chyba v poi

Příspěvekod Gumídek v 9.9.2013, 19:16

V té dané kategorii, opravit bod...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chyba v poi

Příspěvekod vrána v 15.9.2013, 13:39

U některých navigací taky existuje parkovací asistent, který u některých kategorií může trochu pomoci... ale jinak je to klasika, mj. zde již mnohokrát zmiňovaná. Předělával jsem takhle skoro všechny záznamy v CZ-Letiště, kde byly souřadnice kdesi uprostřed letištní plochy, ale protože jak na potvoru kolem letiště skoro pokaždé vede více cest, často by navigace zcela správně navigovala na místo, ze kterého se na letiště dostat nedá, přesto že je vlastně "nejblíž".

Někdy to může při náhledu mapy vypadat, že správce se do nějakého areálu nedokáže ani "trefit", ale je to právě kvůli tomuhle problému - POI je třeba vedle vjezdové brány ap.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron