Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod pavelgre v 19.8.2014, 21:31

Zdravím.
Narazil jsem na problém a prosím o radu. Jaká písmena používat u zahraničních kategorii(při vyplňování kolonek v záznamu)?
Proč se ptám. Nedávno jsem byl přes SZ požádán abych používal v němčině místo ostrého es povolený opis s dvěma es. Kvůli tomu že navigace při nastavení české klávesnice(u Garmina) neumí ostré es korektně zobrazit. Co se týče "ß", to jsem všude kde to šlo předělal na "ss"(byla to fuška, němčina má to ostré es snad všude). Jenže jsem si všiml že i u mého TT při vyhledávání bodů ve městě dělají problém i další písmenka třeba v polštině atd.
například...
Německé: ß,ü,ä,ö (přehláskované "u,a" navigace zobrazí bez teček-to by nevadilo)
Norské: å,ø
Polské: ł,ń,ś,ę,ą,ż

Tak mě zajímá co s tím. Nechat to tak jak se to má správně psát a trpět "rozsypaný čaj" v navigaci, nebo používat podobná písmena a tak trochu mršit něčí jazyk(například místo "ń" použít "n", míso "ø" použít "o" atd.
Nevím, možná se to už někde řešilo. Já nic nenašel a tak se ptám.

ps: já bych to zadával stejně dál, jen kdo to má pak zpětně opravovat.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod Gumídek v 20.8.2014, 10:22

U TT je tohle vždy problém. Řešilo se i to, že TT dělalo problémy i zobrazení apostrofů ve jménech...myslím, že to je v nastavení jazyka. V češtině tyto znaky prostě nejsou zobrazitelné.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod Henry v 20.8.2014, 15:02

Jednotlivé znaky se mohou také konvertovat při generování souborů pro různé navigace, ale musí se ručně "naklepat" do skriptů (stejně jako česká diakritika). Problémem může být i případ, kdy se v navi znaky zobrazí dobře, ale nelze vyhledávat, protože ty znaky nejdou napsat (nebo jen po přepnutí navi do jiného jazyka).
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod pavelgre v 20.8.2014, 15:21

Takže co s tím? Mám to psát s těmi znaky, nebo to tak trochu "pizdit" ve stylu (místo "ø" použít "o" atd.)? Já se přikláním k tomu to nechat správně.
Nevím, jestli by do budoucna bylo vůbec možné, aby si s tím zobrazováním cizích znaků v češtině výrobci navigací poradili. Pak bychom to zase "museli" opravovat zpět :zamysl: .
Naposledy upravil pavelgre dne 20.8.2014, 17:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod Henry v 20.8.2014, 15:58

Těžko říct, výrobci navigací si s tím časem poradí - HW je stále výkonnější, takže mohou přejít na UTF-8 a problém bude vyřešen (někteří to tak již mají). Každopádně bude stále problém s vyhledáváním těchto POI v navigacích - všechny znaky v klávesnici zobrazovat nebudou nikdy. Asi bych ty exotické znaky prznil, ale je to otázka pro všechny...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jaká písmena používat u zahraničních kategorii

Příspěvekod Gumídek v 20.8.2014, 16:08

Henry, ty jsi fakt rychlík...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků

cron