Překopírování POI z POIplaza

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Aer v 27.9.2014, 15:14

Jsou zde nové kategorie německých a rakouských POI, např. DE-KIK, DE-Kaufland apod. Nešlo by, než se jich spoustu zadá ručně, překopírovat z POIplaza, aby nedocházelo k vytvoření duplicit.
Šlo by o to, že při založení nové kategorie nejdříve překopírovat data až pak zadávat ručně.
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Gumídek v 27.9.2014, 19:44

To doufám není myšleno vážně....To je krádež, víš ?? A ještě ze zahraničního serveru...
Prostuduj si něco o tomhle.....Je to stejné jako s warezem. Já nejsem ani přítel toho, že se zde kupí zahraniční kategorie, místo aby se pracovalo na českých, na kterých děláme prakticky dva....myslím ty neudržované.....každý sem dal nějaké kategorie, pak se na ně vykašlal a my se je snažíme udržet v relevantním stavu. ...
Naposledy upravil Gumídek dne 28.9.2014, 14:27, celkově upraveno 3
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Henry v 27.9.2014, 20:02

Kopírování dat z Poiplaza určitě nechceme. I oni vymazali kategorie, které někdo stáhl odsud a nahrál tam...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Jirásek v 27.9.2014, 20:35

Naprostý souhlas s Henrym a Gumajzem. Žádné kopírování cizích kategorií.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod pavelgre v 28.9.2014, 9:46

Nené, žádné kopírování. Nejen že to je krádež jak už je zmíněno, ale kdo to má pak překontrolovávat a opravovat?! Není nad to založit vlastní kategorii a postupně si ji naplnit ověřenými záznamy. I za cenu toho že tu kategorii budu tvořit třeba několik let. Už teď tu je mnoho neopravených kategorii. Jsou tam zadané záznamy na nesmyslných souřadnicích, nebo záznam ani neexistuje. Prostě takové kategorie jsou stejně nepoužitelný. Takže opravdu nestojí za to něco odněkud kopírovat.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Aer v 28.9.2014, 10:01

Nevím proč podléháte Gumajzovi a jeho výkřikům o krádeži, protože takto to myšleno nebylo. Šlo o to, že pokud by o to byl zájem, lze se spojit s POIplaza a zeptat se zda lze takto jejich data využít. Tato možnost zde je viz. citace z FAQ POIplaza.com:
Can I use the POI directory I have downloaded as I choose?
The collection of data on the POIplaza is the property of the site owner, but it is provided for unlimited private use. The permission of the content owner is required for use for any other purpose.

Já jen, že tu byla již diskuze na téma Obecních a městských úřadů, kdy se hledala použitelná databáze, která by se překopírovala. Speciálně pro Gumajze - karlovarský kraj v kategorii Obecní a městské úřady jsem zadával poctivě ručně - žádná krádež ani warez.
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Gumídek v 28.9.2014, 10:09

Jasně, zase napadni mně....Nikdo mně nepodléhá. Je to pro tebe asi divné, ale oni mají vlastní rozum...
Již staří Řekové si velmi nevážili lidí, kteří namísto argumentace k věci (ad rem) argumentovali k osobě (ad personam).
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Aer v 28.9.2014, 10:12

Gumajzi tomu se říká "půjčka za oplátku"
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Henry v 28.9.2014, 11:37

Mluvte řečí mého kmene.

POIplaza je komerční projekt, databáze dat prodávají, takže nemají rozhodně zájem, aby jejich data byla na jiných serverech. Stačí to takhle stručně?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Gumídek v 28.9.2014, 11:45

Děkuji, Henry.
A teď přidám něco za sebe. Pavelgre ti vysvětlil relevanci bodů na Poiplaza. Dám ti návrh. Až pojedeš do zahraničí, tak si dej do navigace jejich kategorie. A pak prosím ale nebuď překvapený, když najdeš radar v moři, nebo v řece. Obchod uprostřed pole a podobně. Mně se to stalo a mockrát. Je to způsobeno také tím, že nezadávají informace, ale většinou jen GPS souřadnice. Tím mizí zpětná vazba jestli dotyčný zadává to, co chtěl zadat. Víš, spousta těch věcí zde je i moje práce. I když za to schytávám spoustu hloupejch řečí, nadávek atd...Ale dělám to proto, aby zdejší server měl kvalitu. Kvantita bez relevance je k ničemu.....Je to pracné, ale stojí to za to....a my komerční projekt nejsme....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Aer v 28.9.2014, 12:16

Mě stačilo vysvětlení, že o to není zájem. Jen mi vadí, že jsem byl ihned nařčen, že navádím ke krádeži nebo propaguji warez. Můžete zamknout.
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Gumídek v 28.9.2014, 14:23

Nikdo neobviňoval tebe....a nařčen si z ničeho nebyl.
Já tam nikde nevidím, že by někdo napsal že jsi zloděj, nebo že k něčemu někoho navádíš.
Už mně štve, že někomu na něco odpovíme, a jakmile je to nesouhlasný názor, hned dostaneme vynadáno, a ještě jsme obviňováni z něčeho, co jsme neudělali....
Vy vše můžete brát osobně, a od nás chcete, abychom si vše nechali líbit....Lidičky, už se sakra proberte....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Překopírování POI z POIplaza

Příspěvekod Gumídek v 28.9.2014, 14:31

Jirásku, prosím tě o zamčení vlákna...Díky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron