POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 6.2.2015, 13:58

Chci tímto upozornit zdejsi(ho) adminy(a) na totalni nefunkčnost a nemožnost cokoli nastavit v uživatelském panelu pro Garmin a taktéž v POI-loudru pro Garmin, vědí o tom autoři teto jinak uzasne aplikace ?:)

a) jakmile sahnu na nastavení radaru pro Garmin na tyhle polozky, nejde mi uz stahnout soubor s radary, objevi se hlaska "Cekani na poi.cz" a tim to konci .. jedna se o tato konkretni nastaveni :

Formát radarů pro Garmin: Celý název záznamu Rychlost a číslo radaru Pouze měřenou rychlost
Nastavení upozornění radarů pro Garmin:
Mobil.(s): Stac.(s): Úsek.(s): Kamery (s): Limit upozornění (%):


b) jakmile se v POI-loudru pokusim nastavit RYCHLOST PRO UPOZORNENI pri jizde v POI-loudru a nebo METRY PRED UPOZORNENIM, nestane se rovnez ABSOLUTNE NIC, navigace se chova naprosto stejne a varuje az kdyz jedu pres povoleny limit a nez stihnu zpomalit tak stacionarni bedna s cockou jako prase uz me velmi pravdepodobne foti !!!
Cize zejmena proto bych uvital ZVUKOVE varovani s vetsim predstihem (a treba i pri nizsi rychlosti pro prvotni zmapovani techto loupezivych budek) :koul:

Divil bych se kdyby se neco zmenilo, kdyz i pres pouziti volby "manualne" se soubory nezmeni ani o bajtik, jak je to mozne a proc toto nefunguje ??
Nebylo by teda jednodussi tyto nefunkcni volby jak z "Uziv. panelu" tak z POI-loudru vvyhazet, paklize jsou k nicemu a neblbnout tim prostym beznym userum hlavy ?
Myslim ze by se zjednodusilo jak silene hledani ruznych navodu a dohadovani se tu na foru, tak zbytecne tapani a frustrace z vlastni mozne hlouposti - vznasim tuto poznamku po velmi zrale uvaze a nekolika dennim laborovanim kompletne bez uspechu systemem pokus omyl a jezdenim kolem radaru jako nejake priblble pako :zamysl: .

PARDON - krivda - krom uspechu ve vymene zvuku wav (umi ma Nuvi40), to jedine se mi podarilo, to ale byla neskutecna fuska a hledani po foru jako krava a nebyt super usera chip.cz, bych hlasity zvuk nemel asi ani dnes:).
Chip.cz dikes a autori zkuste se zamyslet se nad tim proc jsou vysvicene volby ktere v realite vubec nefunguji:).

Jinak stahuji skoro cely tyden 1726 ks bodu zajmu, nekdy mam pocit ze tam nejaky robot jenom zameni datum pomyslne aktualizace a o nefunkcnosti o ktere pisu NIKDO NIC ani netusi ! :zamysl: :hmm:
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Henry v 6.2.2015, 21:46

Uživatelský panel jsem nyní testoval a soubory to stáhne, jak má (na úvodní stránce v menu Radary - Garmin GPX) jednou s nastavením: Mobil.(s): 25; Stac.(s): 20; Úsek.(s): 35; Kamery (s): 20
Garmin_Radar150206-1.zip
(65.77 KiB) 1232 krát


a pak s nastavením: Mobil.(s): 20; Stac.(s): 15; Úsek.(s): 30; Kamery (s): 15
Garmin_Radar150206-2.zip
(65.77 KiB) 1229 krát


v těch souborech to je, když tyto dva soubory projedeš POILoaderem, tak to vyplivne dva bitově téměř stejné GPI soubory? V POILoaderu se už nic nenastavuje a projede automatikou. V souborech jsou nastaveny metry dle předpokládané rychlosti, aby to oznámilo přibližně v nastavených časech. Pokud jezdíš rychleji, než je povolené, tak tam u všech typů přidej sekundy.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 7.2.2015, 22:14

Aha, cize ted uz mi to pojede bez schvalovani ?
Ok, diky moc za snahu - viz SZ, jeste neco vyzkousim a dam vedet, prozatim dikes moc admine !:)))
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 7.2.2015, 22:30

Jeste prikladam co mi to POI-loader (NE)udelal pri oboji expresni instalaci s Tvymi odlisnymi soubory - zadna zmena navenek, ani bajtik co do velikosti, jen datum zmeny je jiny.
Nevim .. ma to tak byt, je to ok ?

Obrázek

Cize jeste jedna mala rekapitulace - ted malou chvili se odhlasim, kliknu na online POI, pak radary - Garmin GPX a je to doma ve zlomku sekundy stazene, to same prihlaseny ani tuk - "cekani na poi.cz a - lautr NIC, fakt to porad nechapu v cem jsem stoupa .. v moji konfiguraci PC (uvedl jsem Ti ji do SZ).

Zatim dobrou noc a predbezne dik za snahu:) .. zitra jeste zkusim download z zenina NTB, abych maximalne vyloucil stoupovinu u me (pokud to ovsem k necemu bude z jednoho pripojeni providera) .
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Henry v 8.2.2015, 2:13

Velikost na bajty bude stejná, protože stejně velké místo zabírá vzdálenost 118m i 230m, ale shodné ty soubory nebudou.

No a co se generování těch GPX souborů pro Garmin týče, tak z pro mě neznámých důvodů, když jsem se přihlásil jakoby na tvůj účet, tak nejen, že to stáhnout nešlo, ale dokonce to vždy zablokovalo celý server (CPU na 100% a postupně to žralo paměť až se server stal nedostupný - proto ty dvoudenní výpadky). Zkoušel jsem různě měnit nastavení bez úspěchu, pak to najednou stáhlo a od té doby to zdá se funguje jak má. :silis: :silis: :silis: :silis: :silis:

Pokud se bude problém opakovat, tak pošli e-mail na henry@poi.cz
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 8.2.2015, 11:57

Jeeeee ! Me uz to taky maka .. se mi to podarilo nejak zauzlit ani netusim jak .. njn jsem jen prosty user Eda :grin: ..

Kazdopadne Jindro diky moc za help, uz jsem z toho silel, prvotne me to doslova nadchlo ze si muzu dat do svoji lacinoucke Nuviny varovani proti zakernym sedym mestskym zmetkum a moznosti zmapovat si radary driv nez uz me zmeri, cili opak vetsiny pozadavku tuhle clenu fora, ktery to takto spise rusi:))).
Provozuje tu sedej mestskej mor (v Rosicich a Ivancicich) od lonskych objizdek nekdy z cervna asi 4 obri boudy na muri nozce s mega-cockama + fotakama, dokonce to na cloveka blika bleskem i v noci:).

Ale k veci - mylne jsem se domnival ze kdyz zmenim rychlost v POI-loaderu o rad (ze 100 na 10 abych moh "mapovat") ze se zmeni velikost *.gpi filese.
Jenze zrejme je to tak ze se misto 100 zapise 010 a soubor zustane stejny, je tak ?
Nicmene - po teto uprave pri instalaci s POI-loaderem se mi nic nezmenilo, vsecky kriticky (testovaci) mista v okoli hlasily pro me pozde a pri uz dosazene nejvyssi povolene rychlosti, coz je nekdy na reakci (kdyz je bedna schovana za rohem a foti zezadu s bleskem v noci - stalo se me! .. si rikam kterej kreten se v noci nudi a blika na mez okna fotakem) pozde:).

A jeste pls Henry jedna vec - pro pomalu chapajici (spis dukladne chtejici chapat) jedince, kdyz teda chci aby mi to hlasilo VSUDE a VSECKY typy radaru uz od 10 km a z vice metru nez je implicitne nastaveno v original gpx filech, co musim v uzivatelskym panelu zmenit se sekundama (jsou-li to sekundy nejakeho predstihu/delaye, ci co to je jak je to mysleno ???
A co znamena udaj limit 100% ??? (nebo 20%, nebo 200% v pripade ze mi to uz funguje nastavit, yupeeeeeeee!!!) :D))))
Diky za predem jeste za toto jedno finalni info ..

P.S. 1. neexistuje nekde k tomuto uziv. panelu pro Garmin navod polopate pro tak blby jako ja ? Fakt se to tu blbe hleda (fakt na foru odhadem search-drina na den, mozna i vic):).
Staci i nasmerovani kde to najdu, dikes !!!:))).
P.S. 2. Vazne jsem nevedome nejak "sestrelil" server ? Pokud ano, me to mrzi a omlouvam se vsem userum za potize:).
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 8.2.2015, 12:11

Jeste poddotaz - pokud si vsecky parametry nastavim v uziv. panelu, nemusim uz sahat na km/h a metry v POI-loaderu v PC ?
Je to to adekvatni nastaveni ?
Docilim ten samy efekt uz v Online POI uziv. panelu tema sekundama a limitem, ktery mi zatim nejsou jasny ???
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Henry v 8.2.2015, 14:59

100 a 10 je na velikost v gpi stejné, je to tam uvedeno v šestnáctkové soustavě, konkrétně 100 = 0x64 a 10 = 0x0A (obě čísla jsou zapsána dvoubajtově).

U Garminu jdou nastavit u radarů dva parametry - dobu, kdy se upozornění na radar objeví a rychlost, kdy Garmin bude upozorňovat.

Upozornění před radarem je uváděno v metrech (v GPX souborech je to parametr "Proximity"), protože stahujeme celý balík různých rychlostí najednou, tak by se muselo pro individuální nastavení vzdálenosti pro různé rychlostní kategorie nastavovat metry jednotlivě. Místo toho pro každý typ radarů (mobilní, stacionární, úsekové a redlight camery) nastavujeme sekundy (výchozí hodnota - 20 : 15 : 15 : 15) a při generování souborů se to přepočítá dle kontrolované rychlosti na metry, konkrétně dle vzorce:
Kód: Select All
nastavené sekundy / 3.6 x hlídaná rychlost
pro mobilní radary s nastavenými 20s a 50km/h omezením to je např.:
20/3.6*50 = po zaokrouhlení 278m, pro 100km/h to pak je 556m atd.

Ty máš nyní v profilu nastavených 10s, což je skutečně málo, protože radary běžně měří na vzdálenost 100m (i víc samozřejmě) a takovou vzdálenost při průměrné rychlosti 50km/h ujedeš za 7.2s (100m*3600s/50000m) a pokud měří zrovna 100m před sebou, tak máš pouze zhruba 3s na zpomalení, pokud měří dál, tak už máš smůlu. Proto jsou výchozí hodnoty 20s pro mobilní (protože v mnoha místech mohou stát třeba +-50m od nahlášené pozice) a u ostatních je to 15s, aby byla dostatečná časová rezerva.

Další věc, kterou umí Garmin je upozornit, že v měřeném místě jedete rychleji - nastavuje se rychlost pro upozornění. Výchozí hodnota je 100%, takže na 50-ce upozorní, když jedeš 51. Protože tolerovaná chyba měření radarů je +-5%, tak mnoho řidičů na přehledných místech jede 53. Aby v takovém případě Garmin překročení rychlosti neoznamoval, tak je možné nastavit ten limit např. na 105% a Garmin bude upozorňovat na 50-ce až od rychlosti 54km/h a při stovce od 106 km/h. Konkrétně v GPX je to vidět v parametru "name" - např.
Kód: Select All
[M50] Kladno - Sportovcu c.2, oba smery@53 nebo
[M90] silnice E48, Bosov - smer Lubenec@95

tedy číslem za zavináčem.

Takže na tvou otázku - opravdu stačí vše nastavit tady v uživatelském panelu a v POILoaderu pak dát automatiku. Přidám v Uživatelském panelu u těch sekund odkaz sem na tento příspěvek, stejně jako je to o položku níže u MP3 zvuků.

Problémy se serverem se sice tvořily z tvého profilu, ale za to nemůžeš, pouze odhaduji, že to bylo způsobené chybou při zápisu temp souboru při vytváření GPX souboru, takovýto pseudosoubor operační systém neviděl, neodstranil a při novém pokusu se tak dostal do nekonečné smyčky/chyby a jakmile "vyžral" paměť, tak se dostal do takového stavu, že se odmítal na příkazy i restartovat. Řešení tohoto stavu mám v hlavě vymyšlené - negenerovaly by se soubory všem online paralelně, ale požadavky by se hromadily do fronty, kde se dají lépe řídit zdroje, ale trochu by to zdrželo/zkomplikovalo stahování uživatelům, takže pokud takové problémy nebudou častější, tak nechám stávající stav.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 8.2.2015, 16:14

WOOOOOW !!!
Bombastiko vycerpavajici az do zblbnuti, misty sice nerozuminm reci Tveho kmene, ale neva, vubec, v globale a pro svoji potrebu uz to chapu a ted si v Garmince (objevil jsem teplou vodu kdyz vypnes GPS druzice a pustis simulaci (!!!):) .. hehehe:) budu zkouset co to dela:) .

Vlezl jsem v Nuvi.ne do menu Uzivatelske body zajmu a dal jsem radary, vyhledal krasne podle adresy (SUPER-HYPER-MEGA-luxusni info pro me, absolutne chvalim tvurce) a kdyz kliknu na hranatou info-bublinu rozbali se mi info kde uz mam pri 25 km/h, ted se musim zpetne podivat cim jsem si to zaslouzil, jestli tema sekundama (vsude jsem dal pro jistotu 20s) nebo limitem (dal jsem pro jistotu 50%:).
Edit 1 - aha uz to mam, bude to ten udaj 50%, sedi u vsech radaru mi nastavilo polovicni rychlosti pro upozornovani, cize budu upozornen pokazde ikdyz nepojedu pres limit, o to mi v prvni fazi slo !:)
Edit 2 - cize sekundy jsou predstih ?? Cim vic tim driv hlasi ?

Kazdopadne dikes jako KRAVA (Jindrichu nevim kolikaty) :usmev: .. klobouk dolu za tak vyzivnou pomoc, jsem spokojeny ajko blecha na novym psejkovi, zakladni chyba je zapuzena, muzu si experimentovat do zblbnuti, spica !:)))
Fakticky jsem tu takto polopaticky vyklad nikde nenasel, stahoval jsem i PDF co jsem prehlidnul, studoval, ale byly tam jen bud uzivatelske konkretni nastaveni, nebo jen hrube popisy.

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkk ! :usmev:
----------------------------------------------------------------------------------

***SUPER-EDIT*** - pro vsecky tapajici stoupy jako jsem ja :grin: : Vyřešeno !:)
a) sekundy jsou vzdálenost, ta roste se sekundama do plusu, jsou to metry ujety za predvoleny cas pri povolene (merene) rychlosti pred mistem popravy (jak pise Henry, odpovida druhemu okenku manualni volby v POI-loaderu /m/)
b) limit 50% je primo umerny rychlosti kdy zacne navigacka houkat - dal jsem 10% a z 50km/h je razem 5km/h, absolutni uspech ! (odpovida okenku rychlost v POI loaderu /km/h/)

Suma sumarum : Nastavit UPLNE VSECKO uz v uzivatelskem panelu, stahnout a dat "expres" instalaci v POI-loaderu, ne "manualni" a beha to naprosto luxusne:).
Tak jsme nakonec zplodili navod pro Garmin pro naprosty easy-usery jako ja, bombovka!:)
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Gumídek v 8.2.2015, 20:57

A neříkej mu Jindřichu. Henry je jen nick. Takže přezdívka. On se ve skutečnosti jmenuje jinak....:-)
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 8.2.2015, 21:24

Neva .. u me je odtedka mistni POI-polo-Buh pro sekci Garmin :grin: :jupi: Jindrich VIII (minimalne), hehehe:)))
Neeee, si delam samoze prdel, ok respect, budu rikat Henry :usmev: .. dik kluci moc vsem zucastnenym za nedelni sichtu, "ja su tak stastny" jako Venclovsky kdyz prepral La Manche :usmev: ..
Hned zitra si to zacnu uzivat, jedu na kontrolu k mudrum tak se hodi mapovacka kde co maji jeste viset abych byl nalezite ve strehu:).
P.S. Mestsky fasisti odtedka hezky utrou, ukazu na ne *THUMBS DOWN* :KO: :mad2: .. pac ty stokoruny necesu v lete z jablone misto listi:).
-------------------------------------------------------------
Neee, vazne dikes, mam radost:).
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Gumídek v 8.2.2015, 22:30

Já si dělám srandu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod mugwai59 v 9.2.2015, 13:06

Mi doslo :usmev: ..
Proto taky srandickama reaguju .. no .. co zaverem ? udelali jsme spoustu prace, snad pomuze i jinym a i sranda byla:).
A tak to ma bejt, dikes jeste jednou kluci, dnes otestovano v "ostrym" rezimu cestou od doktora a super-hyper-mega bombovka, zvuk se zrychli a bimba prubezne nez zakeraky neminu, parada :usmev: .

Takze jsem dokonce nechal i originalni zabudovany zvuky, nerusi to tolik za jizdy a jemne to upozornuje zrychlenim kdyz mam volbu "souvisly ton", uz mi to Brousek :lol1: jen tak lehce neprekrici, kdyz to ted maka jak ma:).
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Jirásek v 11.2.2015, 18:02

mugwai59 píše:Neva .. u me je odtedka mistni POI-polo-Buh pro sekci Garmin :grin: :jupi: Jindrich VIII (minimalne), hehehe:)))
.

On je totiž Henry (dle Tvého Jindřich :grin: ) velký guru POI.CZ :pc:
8-) 8-) 8-) 8-)
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POZOR !!! POI-loader pro Garmin zasadni chyba !!!

Příspěvekod Gumídek v 11.2.2015, 18:58

Naprosý souhlas. Henry je počítačový mág !!! 8-)
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron