UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod rossini v 19.4.2007, 21:33

Vážení kolegové, přátelé, návštěvníci.
Na základě mých špatných zkušeností z poslední doby mi dovolte krátké "tiskové" sdělení.
Množí se případy, kdy je naše databáze využívána bez našeho vědomí a zejména souhlasu. To, že všichni ZDARMA děláme na tomto projektu, i to, že jsme od první minuty života webu poi.cz deklarovali, že u nás jsou a budou POI zdarma, to vše jsme dělali s vizí, že POMÁHÁME zejména masovému rozšíření GPS navigací v ČR. Bohužel se s rostoucí popularitou našeho webu setkávám čím dál tím častěji s faktem, že různé komerční organizace či obchody pro podporu svých aktivit dodávají i naše POI - BEZ NAŠEHO ŘÁDNÉHO SOUHLASU.

Proto tímto sděluji, že

VEŠKERÉ STAŽENÉ POI Z TOHOTO WEBU SMÍ BÝTI POUŽITY POUZE OSOBOU, KTERÁ SI JE TAKTO STÁHLA! VEŠKERÉ POKUSY ZNEUŽÍTÍ NAŠÍ PRÁCE K OBOHACENÍ SE (TÝKÁ SE ZEJMÉNA KOMERČNÍCH SUBJEKTŮ) BUDOU S VYUŽITÍM VŠECH PRÁVNÍCH PROSTŘEDKŮ POTÍRÁNY.

Tímto se odkazuji zejména na duševní vlastnictví a autorský zákon.

Je-li mezi Vámi někdo, kdo Ví o firmě, která zneužívá naší "otevřenosti", dejte mi prosím vědět přes SZ.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod faltak v 19.4.2007, 22:36

Bylo jenom otazou casu, kdy to budou firmy vyuzivat, aby zvysily sve zisky.
faltak
 
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 13:44

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod Jirásek v 20.4.2007, 7:34

V tomto státě zcela normální situace. Krást je normální - když jsem si před lety kupoval svoje první legální Wokna (před tím jsem měl na 486 nelegální Dos a 3.11 :cry: ) na soukromý počítač, koukali na mne všichni (i v obchdě) jak na blázna a ťukali si na čelo :shock: . Dnes jsem z mého okolí snad jediný, který má doma počítač pouze s legálním softem (licencovaný nebo free pro home). Pravda, stálo to trochu peňez, ale mám klid.
Nejde uvést které firmy takto zneužívají CZ POI. Samozřejmě, pokud je to jisté. Takovou ČERNOU LISTINU

Ještě dovětek - nejde napsat do hlavičky na Online POI výrazné upozornění v tomto duchu. Je zde samozřejmě problém jakéhosi společného "duševního" vlastnictví.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod Baharis v 20.4.2007, 8:52

Jirásek píše:Ještě dovětek - nejde napsat do hlavičky na Online POI výrazné upozornění v tomto duchu.
Také jsem v tomto duchu uvažoval. Třeba že by se po kliku na "Online POI" zobrazila varovná obrazovka s dalším klikem na pokračování.

Jinak předpokládám Rossi, že jsi reagoval na podmět stejného pána, který kontaktoval mě. Odkázal jsem jej na tebe. Způsoby a řešení lze také dojednat na další schůzce adminů. Minule jsi to tuším ty prozíravě nanesl a připadalo nám to zbytečné. Bude vůbec schůzka?
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod libor_m v 20.4.2007, 9:16

Tohle jsme přeci už řešili ještě v dobách, kdy POI leželo na wz.cz. Pamatuješ rosi?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod rossini v 20.4.2007, 9:24

přesně tak, Libore! Právě proto musíme co nejdříve sesmolit nějaké podmínky alá "Licenční smlouva", kde se bude psát, že kdokoliv si může cokoliv stáhnout, pokud.... Nerad bych zjistil, že mi něco děláme zdarma a někdo to podává jako "databáze radarů, která vznikla ze vzduchoprázdna"... Ad Baharis: Udělejme opět sraz - nejlépe co nejdříve :) Jinak, nabízí se i moje chata. Ale musíme vyřešit termín!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod libor_m v 20.4.2007, 9:28

No sraz by to určitě chtělo, ale se mnou to teď vypadá bledě, protože mám rozbouraný byt (rekontrukce) a to doslovně a potřebuju co nejdřív zase bydlet. To leda že bychom udělali telekonferenci, pokud bys tam měl net :lol:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod TomasW v 16.5.2007, 2:32

Zdravím,

přihlásil jsem se abych mohl napsat svůj názor..
Tvorba POI je bezesporu záslužná činnost. O tom není sporu. Ale je rozdíl mezi POI databází wifi spotů a databází radarů. My se (profesionálně) zabýváme oblastí motocyklových navigací, dodáváme nejen přístroje ale hlavně různé držáky a odpružení apod. Mezi motorkáři-cestovateli se používá několik databází téměř celosvětově. Jsou tam databáze bike-friendly ubytování, opraven atd atd. Tohle všechno je většinou zadarmo nebo nevím o žádné takové placené verzi. Ale radary, to je něco jiného. Někde jsou součástí mapy a dodává je výrobce k bezplatnému stažení jako bonus ke své mapě (nedávno jsme dostali pokyn od výrobce např. rumunské mapy abychom informovali o existenci jejich databáze k volnému užití) ale někde je to komerční záležitost.
Už někdy od loňského roku učíme naše zákazníky jak se vůbec instalují základní programy do počítače a kde a jak se dá soubor GPX vůbec vygenerovat a jak ho nahrát (mluvím čistě o Garminu) a drtivá většina těch lidí vůbec netuší, o co jde. Letos ke každé větši navigaci děláme několikahodinové školení (bezplatně), kde ty lidi učíme krok za krokem co mají dělat aby vůbec přístroj udržovali v relativně aktuálním stavu co se týká firmware a uměli si nainstalovat doma mapy a případně je nahráli do GPSky. Pochopitelně je také učíme jak a kde najít různé body zájmu včetně radarů ale většinu našich zákazníků spíš zajímá jak třeba 1000 waypointů dostanou do GPSky tak, aby jim to nesežralo 30% paměti na WP a radary nebo jiné POI než nahrané z map jsou druhořadé. Ovšem to jsou cestovatelé, trošku nestandardní skupina uživatelů. Prakticky všichni ostatní (snad mimo turistů) používá GPSku tak, jak jim jí někdo prodal. O nějakých upgradech firmware nebo map vůbec neslyšeli. Jednou za rok navštíví svého prodejce, ten jim obvykle prodá upgrade map, nainstaluje všechno do GPS včetně aktualizace firmware a věřím tomu, že všichni nahrávali i aktuální verzi "radarů" z konvertované databáze na opevneni.cz a potažmo z POI.CZ. Nepochybně to nebylo správné ale bylo by v pořádku aby to člověk nachystal a řekl zákazníkovi aby on zmáčnul ENTER aby se data nahrála do přístroje na jeho pokyn? Potom distributor začal trošku víc zvýrazňovat možnost využití radarů v reklamě nebo spíš v technických informacích k výrobkům (stejně to dělali distributoři a prodejci jiných navigací) a celkem logicky musela přijít situace, kdy "radary" začaly být nahrávané do přístrojů při přípravě někde u distributorů. Nepřekvapilo mě to a čekal jsem, že to je na základě nějaké domluvy. Ale protože dneska tuším všechny navigace POI zvládají, tak bych to neviděl jako konkurenční výhodu té či oné značky nebo firmy ale spíš to, že tu funkci mohli používat i lidé, kteří by si to sami nikdy nenahráli. Tak z toho pohledu jsem to vítal i když to je v jiném segmentu zákazníků. Každopádně si myslím, že je naivní si myslet, že průměrný uživatel GPS sám vytvoří sloučenou kategorii a nahrává si to sám anglickou verzí POI loaderu do přístroje nebo dokonce podle kategorií s proximity alarmem a ikonou. Podle mého názoru by tohle měla být normální placená služba, ten člověk by dostal novou verzi třeba mailem 1x týdně a pak by to bylo asi ideální. To předinstalování distributorem je dvousečné - za pár měsíců budou ty data zastaralé a lidé budou nadávat že tam žádná kamera není a pořád jim to pípá apod. Ale sami to dělat nebudou, tomu prostě nevěřím.. Jeden z deseti možná z dvaceti. Možná.

Doufám že se nezlobíte že jsem napsal delší text tak trochu z druhé strany - z trošku jiného úhlu pohledu. Rozhodně je nesprávné že někdo nabízí nahrátí radarů za úplatu ale když se nad tím člověk zamyslí, tak i firmware do přístroje je bezplatný (stejně jako třeba nová verze ovládacího software do počítače) a když vezmete počítač a zajdete do servisu kde vám počítač prodali, že chcete nainstalovat novou verzi programu XYZ, tak vám to obvykle taky neudělají zadarmo i když ten vlastní program je zdarma. Jak se tohle řeší? Práce toho člověka co to dělá má být zadarmo, když ten program co instaluje je bezplatný? Podle mě to je celé špatně, je to pro nekomerční účely, to znamená že správný postup je poslat takového zákazníka do háje, protože to legálně udělat nesmíte. Uděláte to? Jasně a často zadarmo, protože to je 15 minut času a zákazník je spokojený, protože by to sám nezvládnul. My jsme se pokusili o jinou cestu a namísto toho děláme zadarmo školení, kde ty lidi učíme jak takové věci mají dělat sami. Jenže většina lidí je líných něco dělat a něco se učit. Od navigaci by chtěli aby se updatovala ze vzduchu, pokyny brala telepaticky a kromě telefonování uměla zobrazit třeba i denní menu vybrané restaurace z POI databáze z mapy :)

Závěr: my uvítáme když bude legální komerční možnost využívat upravená data z POI.CZ stejně jako se to na komerční bázi nabízí v jiných zemích. Podle mě to pomůže situaci. Nejlepší by bylo, kdyby takovou dohodu měl přímo distributor. Každopádně čím to bude komplikovanější, tím méně lidí to bude používat. Ostatně je otázka, kdy i naše geniální zákonodárce napadne, že by používání takové databáze mohlo být u nás nelegální a zařadí to do seznamu přestupků a třeba městská policie bude kontrolovat GPSky na přítomnost radarů v paměti...

Tomáš
TomasW
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16.5.2007, 1:55

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ K VÝŠE UVEDENÉMU

Příspěvekod rossini v 16.5.2007, 7:45

Tak jako píšete, nejen uživatelé mají představu, že vše se "stáhne ze vzduchu" popř. samo instaluje, aktualizuje atd. V poslední době nás (poi.cz) o tomtéž přesvědčují i prodejci GPS. Jedna věc je nainstalovat do GPS naše POI známému či dobrému zákazníkovi, druhá věc je udělat kampaň s textem "předehráty radary ČR". Ono totiž - a teď ten šok - se na pozadí někde něco muselo udělat, aby něco vzniklo. A má-li kdokoliv představu, že já nebo někdo z kluků z POI.cz vzal server, stisknul "obrovské tlačítko GENERUJ DATABÁZI POI" a od Té doby je tu poi.cz, tak se plete. To, že se tu dnes můžeme takto bavit, to že dnes po cestě na služebku nezaplatíte ani korunu za rychlost, to že si najdete svojí oblíbenou čerpací stanici, vyberete peníze ze svého bankomatu, to VŠE je tak nějak samozřejmé, dokud nepoužijete mozek...
Pokud se totiž každý z Vás prodejců zamyslí, zjistí, že je nás tu určitě minimálně 6, kteří denně dřou, aby kolegové řidiči nemuseli myslet. Naše databáze BZ se blíží sto tisícům POI a každý jednotlivý bod do ní někdo musel ručně zapsat! Pokud toto, milí řidiči oceňujete, vězte, že na to slyšíme a PROTO pokračujeme v práci. Potkávám Vás stovky na silnicích, každé auto s navigací ve mě vyvolá myšlenku "Ví tento řidič o POI.cz, stáhnul si čerpačky? bankomaty?" a jsem velmi rád, že GPS se stávají populárními.
Pokud ale prodejci "jen tak" vydají leták či oficiálně publikují, že mají naše radary, a ani se nehodlají zeptat, je to do pekla volající sprostota. Ať si o Telefonice O2 myslím, co chci, ve chvíli, kdy chtěli využívat naše POI, ihned zavolali a chtěli znát podmínky - vzorní jako jedni z mála! Pokud se tu nachází zástupci prodejců GPS, říkám nahlas a velmi ostře: Stále je čas dohodnout si oficální spolupráci. Nejsme komerční subjekt, což ale neznamená, že jsme slabý partner v případném soudním sporu. Existují nástroje, jak předběžně "stopnout" prodej GPS s podezřením, že obsahuje nelegálně získaná data. Ale doufám, že k tomu nebude muset přikročit.
Ad radary za prachy. NIKDY! Pro soukromé použití NIKDY. Komunita kolem POI.cz vznikla čistě za účelem popularizace GPS u nás, v dobách, kdy slovo GARMIN tu znali jen lidé z GIS. Začali jsme jako GNU a tak taky umřeme. Tento projekt má určitě potenciál, jak vydělat na provoz, ale ne tímto způsobem.
Dnes vedu jednání s GARMINem a věřím, že vzniklou situaci "narovnáme". Pokud se to nepodaří, postup je nasnadě (viz text). Další dodavatelé i prodejci mě mohou kdykoliv kontaktovat.

Šťastnou cestu VŠEM

rossini@poi.cz
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod freewall v 16.5.2007, 9:01

Plne stojim za Rossinim - napsal to myslim naprosto jasne.
Samozrejme, ze se mohou najit chytracci, kteri budou blabolit neco o copyrightu a volnosti na netu atd. atd. atd............ na takove nazory bych takovemu cloveku pustil Ctvrtnicka jak rika "Co je to tady za blaboly....." :D, protoze mezi slusnymi lidmi nemusi byt vsechno sesnerovane zakony, prepisy...... mezi normalnimi lidmi by melo fungovat neco tak elementarniho jako je slusnost....... slusnost, ze aspon zeptat...... - ostatne uz to vsechno napsal Rossini.

Znovu musim citovat Nohavicu z pisnicky "Pane prezidente" - "......mladi tu radi jak na Klondiku" :evil:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ K VÝŠE UVEDENÉMU

Příspěvekod libor_m v 16.5.2007, 9:55

rossini píše:...Pokud se totiž každý z Vás prodejců zamyslí, zjistí, že je nás tu určitě minimálně 6, kteří denně dřou, aby kolegové řidiči nemuseli myslet. Naše databáze BZ se blíží sto tisícům POI a každý jednotlivý bod do ní někdo musel ručně zapsat!...

Jen bych si dovolil připomenout, že tento projekt běží od počátku července 2005, kdy jsem založil jednoduchou stránku poi.wz.cz, stránku, o které většina z vás už ani neví. Jsou to opravdu necelé 2 roky tvrdé práce, času a soukromých financí, které do toho pár jedinců investuje proto, aby naplnili heslo, se kterým toto celé vzniklo - "VŠICHNI VŠEM" a hlavně "VŽDY ZDARMA".

Myslím, že více již není třeba říkat, rossi to napsal více než vyčerpávajícím způsobem a za vším, co zmínil, plně stojím.

EDIT by ROSSINI: Ta tránka byla tato http://cz-poi.wz.cz/ 8)

EDIT by LIBOR_M: Vidíš, jak je to dlouho ... :lol:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod Henry v 16.5.2007, 9:57

TomasW píše:Zdravím,
přihlásil jsem se abych mohl napsat svůj názor...

Tomáš


Díky za něj.
Zkusím se moc nerozepisovat:
- pořádání školení (bezplatné či placené), kde mimojiné vysvětlíte princip bodů zájmů, kde jsou dostupné a před uživatelem nahrajete BZ do navigace = DOBRÉ
- nahrávaní bodů zájmů za úplatu (tedy prodej služby, ne prodej zboží) = MORÁLNĚ ŠPATNÉ - uživatel se s POI pracovat nenaučí, navíc aby to bylo v souladu s Autorským zákonem, tak by musel mít prodejce této služby smlouvu s původcem dat nebo by si uživatel musel tyto data přinést s sebou a prodejce mu je pouze nahrál do přístroje
- předinstalování POI do přístrojů nebo mapových podkladů bez smlouvy (natož ještě uvedení tohoto v propagačních materiálech) = PROTIPRÁVNÍ - tady asi není co řešit - zkuste vyexportovat POI z TomToma (je jedno jaký je zdroj) a začlenit je do mapových podkladů iGo a prodávat: Nové iGo 2007TT - ..., předinstalované body zájmů z TomToma - asi by iGo na trhu dlouho nezůstalo...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod TomasW v 16.5.2007, 12:29

Myslím že si rozumíme..
U nás je trošku jiná situace - prodáváme maličko jiným způsobem než většina prodejců, prakticky nikdy to není "tady je krabice a tam máte všechno". Děláme především ty instalace na motorku a GPS kompletně instalujeme, unlockujeme pro ty lidi vybrané exotické mapy apod.. o školení jsem psal.
Ale souhlasím s tím, že dodávat GPS s předehranými radary je krátkodobé řešení a v delším horizontu je to horší než je nenahrávat vůbec. Databáze rok stará je podle mě horší než nemít tam nahraného nic. Pokud ten člověk neumí dělat aktualizace. Teď se to komplikuje díky neexistenci převodníku nebo převedených dat, pochopitelně zkušený člověk to zvládne ale hodně lidí mělo problém stáhnout a otevřít .ZIP. Už to byl pro ně složitý úkol. Můžete se tomu smát, že jsou uživatelé Garminu tak slabí v používání počítače ale bohužel nadpoloviční většina lidí, které školíme, vživotě neslyšela o existenci nějakého WinZipu nebo WinRaru apod. Vytvořit novou složku na ploše? Jak se to dělá??? :)

Jsem rád, že nějaké jednání ze strany Garminu probíhá ale víceméně se nám to moc nehodí, lidi mají pak dojem že je učíme něco, co není potřeba vědět. Co se týká prodejců, tak bohužel hodně z nich prostě přebírá text popisů GPS tak, jak je dostanou v aktualizaci ceníků od GarminCZ a tím pádem pokud tam bylo napsané "předehraná databáze českých radarů" tak to bez myšlení přepíšou na své weby a uvedou do reklamy atd.. Ale jak jsem psal, v tomhle případě to je jen krátkodobá záležitost a většinu uživatelů to nepřinutí ani ty programy nainstalovat.

Tomáš
TomasW
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16.5.2007, 1:55

GARMIN a MY

Příspěvekod rossini v 16.5.2007, 21:50

Krátké tiskové sdělení :lol:

Rád bych všechny uživatele informoval, že jsme se s GARMINEM dohodli na spolupráci. Tímto otvíráme novou etapu projektu http://www.poi.cz a od příštího týdne bude počata cesta přizpůsobení POI.cz i pro navigace GARMIN. Buďte zatím trpěliví, nebudete litovat.

Oficiálními partnery tedy jsou:
  • Telefonica O2
  • dokempu.cz
  • prodejci navigací GARMIN
  • probíhají další jednání...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: UŽÍVÁNÍ BODŮ POI PRO KOMERČNÍ ÚČELY

Příspěvekod freewall v 17.5.2007, 7:09

Dobry clovek = dobra prace = dobry vysledek = dobra informace :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron