PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Příspěvekod pcword v 24.6.2007, 21:41

Mám dotaz proč jsou některé PIO body zákmu špatné? Tak třeba benzínka se zobrazuje na ná,městí příklad Pelhřimov..místo aby byla jinde..
Už jsemto zjistl u více bodů...Používám TT one new + POI body...ztažené z www.POI.cz
pcword
 
Příspěvky: 82
Registrován: 15.6.2007, 19:36

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Příspěvekod rossini v 24.6.2007, 21:48

Je to jednoduché, protože máme tak velkou databázi, že někdy holt proklouzne systémem špatně zadaný bod. Naše filozofie "lidi lidem" nám umožňuje zdarma Vám poskytnout nespočetnou řádku kategorií, ale za to očekáváme pomoc s kontrolou - potažmo opravami. U každého vadného bodu můžete použít ikonku upozornění, kde vyplníte korektní údaje, a zpravidla do druhého dne již mohou ostatní řidiči díky Vám tento bod downloadovat se správnými údaji.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Příspěvekod pcword v 24.6.2007, 22:20

děkuji já teprve zažínám s navigací a POI body jen zkouším spíš se učím..Jinač děkuji!! jeto vše super!!!!!!
pcword
 
Příspěvky: 82
Registrován: 15.6.2007, 19:36

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Příspěvekod MilanSu v 25.6.2007, 1:41

Jenom pro upřesnění rossiho. Při prvotní tvorbě některým katgorií se vycházelo z různých dostupných informací na webu a pod., které správce kategorie zpracoval do použitelné podoby. Samozřejmě je možné, že ne vždy šlo nalézt korektní informace a fyzicky (v terénu) kontrolovat poměrně značné množství bodů je pro správce prakticky nemožné. A právě proto je použit systém "My Vám, Vy nám" založený na vzájemné spolupráci správců kategoríí a uživatelů našich POI. Každý samozřejmě zná jiný kousek naší ČR a po jiném kousku jezdí.Zjistit reálné souřadnice POI bodu a zaslat správci sice chvilinku času zabere ale mohu z vlastní zkušenosti správce říci, že máme dost uživatelů, kteří nám rádi a ochotně zašlou aktualizace.
Plně chápu, že ne každý uživatel se tím chce a může (umí) zabývat(já osobně mám dva kamarády, které jsem horko těžko naučil jakžtakž ovládat navigaci, kdybych jim začal vysvětlovat jak si zaznamenají aktuální polohu POI bodu, asi by mě vyhnali :lol1: )
Takže se trochu zauč :grin: a očekáváme tvoje aktualizace
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

Příspěvekod vrána v 26.6.2007, 12:28

Je to tak, chybně zadané jsou zejména starší údaje, nabírané do všelijakých firemních databází nejspíš ještě v dobách, kdy do systému GPS pro veřejnost byla zanášena úmyslná nepřesnost. Bohužel je tu ale více uživatelů úplně pasivních, takže se to opravuje jen pomalu...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků