Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

PIO body zájmu....špatně zobrazené...

24.6.2007, 21:41

Mám dotaz proč jsou některé PIO body zákmu špatné? Tak třeba benzínka se zobrazuje na ná,městí příklad Pelhřimov..místo aby byla jinde..
Už jsemto zjistl u více bodů...Používám TT one new + POI body...ztažené z www.POI.cz

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

24.6.2007, 21:48

Je to jednoduché, protože máme tak velkou databázi, že někdy holt proklouzne systémem špatně zadaný bod. Naše filozofie "lidi lidem" nám umožňuje zdarma Vám poskytnout nespočetnou řádku kategorií, ale za to očekáváme pomoc s kontrolou - potažmo opravami. U každého vadného bodu můžete použít ikonku upozornění, kde vyplníte korektní údaje, a zpravidla do druhého dne již mohou ostatní řidiči díky Vám tento bod downloadovat se správnými údaji.

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

24.6.2007, 22:20

děkuji já teprve zažínám s navigací a POI body jen zkouším spíš se učím..Jinač děkuji!! jeto vše super!!!!!!

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

25.6.2007, 1:41

Jenom pro upřesnění rossiho. Při prvotní tvorbě některým katgorií se vycházelo z různých dostupných informací na webu a pod., které správce kategorie zpracoval do použitelné podoby. Samozřejmě je možné, že ne vždy šlo nalézt korektní informace a fyzicky (v terénu) kontrolovat poměrně značné množství bodů je pro správce prakticky nemožné. A právě proto je použit systém "My Vám, Vy nám" založený na vzájemné spolupráci správců kategoríí a uživatelů našich POI. Každý samozřejmě zná jiný kousek naší ČR a po jiném kousku jezdí.Zjistit reálné souřadnice POI bodu a zaslat správci sice chvilinku času zabere ale mohu z vlastní zkušenosti správce říci, že máme dost uživatelů, kteří nám rádi a ochotně zašlou aktualizace.
Plně chápu, že ne každý uživatel se tím chce a může (umí) zabývat(já osobně mám dva kamarády, které jsem horko těžko naučil jakžtakž ovládat navigaci, kdybych jim začal vysvětlovat jak si zaznamenají aktuální polohu POI bodu, asi by mě vyhnali :lol1: )
Takže se trochu zauč :grin: a očekáváme tvoje aktualizace

Re: PIO body zájmu....špatně zobrazené...

26.6.2007, 12:28

Je to tak, chybně zadané jsou zejména starší údaje, nabírané do všelijakých firemních databází nejspíš ještě v dobách, kdy do systému GPS pro veřejnost byla zanášena úmyslná nepřesnost. Bohužel je tu ale více uživatelů úplně pasivních, takže se to opravuje jen pomalu...
Odeslat odpověď