Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Labus v 11.1.2008, 19:46

k dispozici POI geocaching ČR a to kategorie zvlášť Traditional a zvlášť kategorie multi ;) aktualizováni 01/2008. tlabus@seznam.cz (ozvěte se někdo, kdo to třeba budete umět někam veřejně vložit a já vám to pošlu :shock: Sám to nedokážu, v tomhle jsem loule :D
Labus
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.8.2007, 4:20

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Labus v 12.1.2008, 15:37

našli se nějaký tradiční a multi plastový krabičky :jupi: Nechyběj někomu ?? kdyby jo, tak si je vyzvedněte http://leteckaposta.cz/161121207 :lol1:
Labus
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.8.2007, 4:20

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod garfield v 15.1.2008, 15:29

Labusi fakt dík !!! :palce:

já jsem si dokonce ze zoufalství koupil i premium member členství na geocaching.com, ale ta jejich slavná 'Pocket Query' je vzhledem k omezení počtu vrácených keší pěkně na ho......, což jsem bohužel zjistil až po zaplacení :pistol: A na to abych si vytvářel oddělené dotazy podle návodu z wikipedie a pak je zas lepil dohromady fakt nemám nervy. Teď už jen doufám že někdo z těch PŘED........... ADMINŮ, co tuhle kategorii bleskově zatrhli, v sobě konečně najde koule a svůj krok nějak zdůvodní.

Já jsem pro opětovné povolení!

EDIT: vulgarismy jsem lehce zcenzoroval. Jsme snad slušní lidé a budeme se vyjadřovat slušně. Ber to jako varování. Není to tvůj web a urážet tu nikoho nebudeš. Svoboda slova má své meze. Jirásek
=== Všechno jde, jen hadi se plazí ===
Uživatelský avatar
garfield
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.6.2007, 10:14

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod garfield v 15.1.2008, 16:29

Super - cenzura funguje bleskově, tak teď bych ještě prosil to zdůvodnění! Pokud k němu nikdo z vás stále nenajde odvahu, pak se na mě nezlobte ale ten "vulgarismus" byl oprávněný.
=== Všechno jde, jen hadi se plazí ===
Uživatelský avatar
garfield
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.6.2007, 10:14

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Jirásek v 15.1.2008, 18:36

garfielde, mám pocit, že toto bylo několikrát na různých místech, včetně webu (fóru) geocaching probráno. Nechci a nebudu mluvit za adminy a majitele POI.CZ (protože oni jeho provoz platí - a hodně). Jsi registrovaný uživatel jako ostatní. Admini Ti NEMUSÍ vůbec nic vysvětlovat a zdůvodňovat , je to jejich rozhodnutí a hotovo. Můžeš s podmínkami a provozem POI.CZ nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžeš dělat. Pokud se Ti to nelíbí, můžeš využít služeb jiného webu.
A cenzura na vulgární příspěvky, warez a podobně BUDE (doufám že admini nic nenamítají :) ), i když jsem již slyšel názor, že na internetu si může každý psát co chce. Ano, může - na svých stránkách. Tady to bylo, je a doufám i zůstane slušné, pokud možno kultivované.

Mimochodem, domnívám se, že jsem byl ještě dosti mírný. Je to první varování, příště mažu celé.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Henry v 15.1.2008, 18:39

Sice nevím, jaké vulgarismy jsi napsal, neb kolega Jirásek ti to zeditoval dřív, než jsem si to přečet, ale něco k tomu geocachingu ti napsat mohu.
Za prvé chci uvést, že této zálibě nijak neholduji, poklad jsem žádný nehledal a ani nemám v plánu na tom něco změnit. Naopak Rossini se o to loni v létě začal zajímat a "chytlo ho to". Protože se mu ale zdálo, že je Geocaching u nás málo známý, tak se rozhodl že více zpopularizuje geocaching.com, geocaching.cz a geocaching jako takový.
V praxi šlo o několik her, kdy například "kačeři" měli najít sérii speciálních pokladů označených "poi.cz" v různých částech republiky a které dohromady byly vodítkem/nápovědou pro další hry nebo nejrychleji nalezené poi.cz kešky a další a další varianty.
Nasmlouval si sponzory a nešlo jen "o angličáky", ale o různá PNA zařízení, navigační SW (těch nám několik i zůstalo - navigace jsme vrátili), ale taky o více či méně dražší příslušenství pro navigace či PDA (GPS, paměťové karty a další blbůstky). Nicméně po hysterii, která zavládla u několika uživatelů geocaching.cz po spuštění mapy pro naše body a po pokračujících útocích na nás se tento projekt zhnusil i mně, i když to šlo víceméně mimo mně a odpískali jsme to. S lidmi z českého GC se domluvit nešlo a proti nim jsme jít nechtěli - prostě nemáme čas na to řešit pouze Geocaching. Výše zmiňovaný projekt šlo sice uskutečnit i bez spolupráce s geocaching.cz, ale proč bychom potom všem ještě geocaching podporovali? Je více možností, kde můžem svůj čas upřít, např. Turistické známky jsou perspektivní :palce: , ale musí z nás nejdřív vyprchat hořkost a až bude nějaký ten entuziasmus a čas, tak jistě něco vznikne :jupi:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Docent v 15.1.2008, 20:50

garfielde, buď jsi upadl na hlavičku, nebo seš dost retardovaný... Kolik za přístup sem platíš, že po někom žádáš nějaké zdůvodňování? Zaregistruj si svoji doménu, s registrací na rok se vejdeš hravě do 300,- Kč, a provozuj si na ní, co je libo, třeba databázi pro geocaching... Ale pokud hodláš využívat práci někoho jiného, tak se asi budeš muset chovat slušně, jinak tě tady nebudem mít rádi :-P .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod garfield v 15.1.2008, 21:46

Henry, děkuji. To jsi měl napsat před půl rokem a nemuseli jsme se tady hádat ;) Navíc těch příspěvků volajících po nějakém stanovisku není málo a sám rossini na začátku píše že rozhodnutí není konečné.

Jo a za přístup na tyhle stránky, jsem už myslím zaplatil. Ano, i díky mě je ta "práce někoho jiného" o něco aktuálnější. Ale to co mě opravdu usnadňuje Geocaching tady už evidentně nedostanu, ani když budu slušný :(
=== Všechno jde, jen hadi se plazí ===
Uživatelský avatar
garfield
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.6.2007, 10:14

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod zxc v 16.1.2008, 6:40

Henry píše:S lidmi z českého GC se domluvit nešlo a proti nim jsme jít nechtěli - prostě nemáme čas na to řešit pouze Geocaching. Výše zmiňovaný projekt šlo sice uskutečnit i bez spolupráce s geocaching.cz, ale proč bychom potom všem ještě geocaching podporovali?

S kým se nešlo na čem domluvit? Já si vybavuju jen hádky na fórech mezi rossinim a uživateli. A v okamžiku, kdy jsem napsal že se nebráníme spolupráci s poi.cz, tak byli administrátoři gc.cz napadáni spolu s poi.cz, přestože jsme rovnou zmiňovali podmínku neporušování ToU na gc.com, které byly na počátku konfliktu. Rossinimu jsem i psal dotaz, co myslí tím projektem na podporu geocachingu, který v tom vlákně na gc.cz zmínil. Ale žádná konkrétní info se ke mně už nedostala. Ale možná šlo něco mimo mně.
Pepa (jeden admin na gc.cz)
zxc
 
Příspěvky: 5
Registrován: 3.3.2006, 7:37

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod rossini v 16.1.2008, 7:37

Nechte toho :koul: Já došel k závěru, (ne vlastními silami), že zveřejňovat bych to ihned opět mohl. Ale i když nenarazím na zákony nebo i možnost v něčem takovém nám zabránit, nechci opět rozdmýchávat oheň. Je to spíše otázka etiky. Snažím se být z hlediska duševního vlastnictví trochu více citlivější (díky tomu co dělám), než zbytek mého okolí a tak si SW zásadně kupuji, nejen OS (Win :hmm: ), ale i Office, Antiviry nebo i Hry. A když vidím, kolik mě stojí provoz POI.cz, je mi jasné, že "amíci" dělající "to" pro celý svět mají Ty náklady mnohonásobně vyšší. Proto nehodlám zveřejněním GC snižovat jejich "zásluhy".

Navíc dnes a denně řeším podobné případy zveřejňování bodů z našeho serveru a mám tak možnost vidět i druhou stranu mince. Pokud jsem tenkrát napsal, že stanovisko nemusí být konečné, teď s konečnou platností ukončuji Vaše naděje a říkám, že GC od Groundspeaku u nás nebude. Mám v hlavě určitou alternativu, ale pouze s body, které vzniknou v naší režii.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod Labus v 26.1.2008, 11:22

:jupi: nová aktualizace 22.01.2008 - traditionály celá ČR, SR, HU + příhraničí DE http://leteckaposta.cz/444875371 :osli:
Labus
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.8.2007, 4:20

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod rapon v 29.1.2008, 9:38

Nevím, ale kdo se geocachingem zabývá, tak určitě má GSAK nebo GeoGet, kde ukládá veškeré informace z PQ o jednotlivých keškách a export do poi souboru je otázkou jednoho tlačítka....
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
 
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 16:56

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod pawlick v 5.2.2008, 16:55

Nevím, nechci tady do toho nějak moc rýpat, ale kdo hledá poklady aktivně, tak si myslím, že ty 3(slovy TŘI) Doláče měsíčně nezabijou. Jsou to dneska dvě piva, nebo jedna krabička cigaret. tak proč takový nářek???? A kdo hledá poklady jen tak občas, tak ať si to přepíše ručně. Nehledě na to, že Premium member má ve spojení s GSAKem, spoust spousty dalších výhod.
pawlick
 
Příspěvky: 1
Registrován: 8.3.2007, 22:41

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod code v 14.3.2008, 7:54

To uz jako odsud nejdou stahnout kesky???
code
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19.3.2006, 12:39

Re: Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Příspěvekod code v 14.3.2008, 7:58

code píše:To uz jako odsud nejdou stahnout kesky???


Mohl by tu databazi nekdo uplodnout nekam jinam nez na leteckoupostu tam to vzdy smazou, treba rapidshare by byl idealni, diky.
code
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19.3.2006, 12:39

PředchozíDalší

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron