Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod Cop v 2.8.2007, 12:14

Co se děje? To jsem fakt takovej imbecil že nenajdu Geocaching???????
Cop
 
Příspěvky: 4
Registrován: 1.8.2007, 13:21

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod rossini v 2.8.2007, 12:18

BOHUŽEL JSEM BYL OKOLNOSTMI DONUCEN PŘISTOUPIT K ZNEVEŘEJNĚNÍ KATEGORIÍ GEOCACHINGU.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod Cop v 2.8.2007, 12:23

To je dobrý. Já a myslím že i řada dalších sem chodí jen kvůli GC. Smíme znát důvod a případnou možnost dál je užívat? Díky
Cop
 
Příspěvky: 4
Registrován: 1.8.2007, 13:21

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod rossini v 2.8.2007, 13:31

Důvodem mého rozhodnutí byla paradoxně komunita kolem GC, celé vlákno s útoky na poi.cz je tady: http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... rowstart=0

Toto "řešení" není ještě konečné, nicméně podrobnosti jsou uvedeny v onom fóru (viz odkaz výše). Možná pro ilustraci věta z prvního příspěvku, cituji: "Docela se mi nelíbí, že se chystá tato mapa, kde budou vidět všechny POI, co na POI.cz jsou. Zvláště se to týká keší.", konec citátu. Vzhledem k zprovoznění mapy jsme se staly trnem v oku lidem, kteří podobnou mapu chystají. Zajímavá je i argumentace toho, co vše děláme špatně, pokrytecky, či jinak protizákonně...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod xpj v 2.8.2007, 13:47

rossini píše:Důvodem mého rozhodnutí byla paradoxně komunita kolem GC, celé vlákno s útoky na poi.cz je tady: http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... rowstart=0

Toto "řešení" není ještě konečné, nicméně podrobnosti jsou uvedeny v onom fóru (viz odkaz výše). Možná pro ilustraci věta z prvního příspěvku, cituji: "Docela se mi nelíbí, že se chystá tato mapa, kde budou vidět všechny POI, co na POI.cz jsou. Zvláště se to týká keší.", konec citátu. Vzhledem k zprovoznění mapy jsme se staly trnem v oku lidem, kteří podobnou mapu chystají. Zajímavá je i argumentace toho, co vše děláme špatně, pokrytecky, či jinak protizákonně...


Je to tam napsáno asi 8x, že mapa se chystá, ale nebude do té doby, dokud nebudou legální data od Groundspeaku (provozovatel serveru geocaching.com). Do té doby prostě nebude.

Seznam keší, který byl umístěn zde, byl umístěn po porušení minimálně dvou bodů licence k Pocket Query, ze kterých byl seznam nejpravděpodobněji získán. Jsou to zákaz redistribuce a zákaz šíření modifikovaných dat.

Vzhledem k tomu, že zde se také bráníte používání vašich dat (tj. jen pro vlastní potřebu apod.), mi nepřijde v pořádku zde zobrazovat data, které porušují licenci toho, kdo je poskytuje.
xpj
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.6.2007, 10:05

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod zxc v 2.8.2007, 14:00

rossini píše:Vzhledem k zprovoznění mapy jsme se staly trnem v oku lidem, kteří podobnou mapu chystají.

Dovolil bych si protestovat. Nejsem si vědom toho, že by se do útoků na poi.cz zapojovali lidé, kteří v tuhle chvíli na přípravách mapy na geocaching.cz pracují, ať už na technických přípravách nebo při vyjednávání s geocaching.com.
Pepa
zxc
 
Příspěvky: 5
Registrován: 3.3.2006, 7:37

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod rossini v 2.8.2007, 14:24

zxc píše:Dovolil bych si protestovat. Nejsem si vědom toho, že by se do útoků na poi.cz zapojovali lidé, kteří v tuhle chvíli na přípravách mapy na geocaching.cz pracují, ať už na technických přípravách nebo při vyjednávání s geocaching.com.
Pepa


Nemyslel jsem to konkrétně, ale "všeobecně". Přesto to beru zpět. Práci adminů geocaching.cz hodnotím velmi kladně (nemáme to lehké nikdo).
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod Henry v 2.8.2007, 14:30

Žádám uživatele xpj, aby zanechal osočování a tlachání o porušení smluv či licencí.
Za prvé: není účastníkem (my také ne) dané případné smlouvy
Za druhé: o tom, jestli někde byla licence či smlouva porušena nerozhoduje xpj, ale moc soudní

Dle správce kategorie Geocaching jsou data legální a autorská práva k danému celku patří jemu. Žádnou jinou oficiální zprávu nemáme. Přesto jsme z naší dobré vůle kategorii znepřístupnili a vyčkáme do právního rozboru dané situace (i když bychom to dělat nemuseli).

Klidně můžete kontaktovat policii nebo Groundspeak.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod pehobr v 2.8.2007, 16:47

Nejsem právník, ale ...
Po registraci zdarma má každý zaregistrovaný přístup k souřadnicím všech kešek.
Jestliže se najde nadšenec, který zdarma a legálně získané souřadnice přepíše do kategorie POI bodů a dá je opět zdarma k dispozici, tak v tom nevidím žádné porušení práv.
Mrzí mne, že se ze hry geocaching nějak stává obchod.
Věřím, že se to vyřeší k dobru všech těch, kteří geocaching berou jako příjemnou zábavu.
Držím palce. :palec:
pehobr
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20.12.2006, 18:38

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod vrabcak v 2.8.2007, 23:52

Co takle pro začátek založit alespoň kategorii pro cache z Opencachingu?
vrabcak
 
Příspěvky: 1
Registrován: 1.8.2007, 17:48

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod Medvídek v 6.8.2007, 9:53

Abych pravdu řekl, také mi tato prostá data chybí. Zcela jednoduchým způsobem jsem z nich dokázal vytvořit soubor poi.dat, což mi práci ulehčilo nevídaným způsobem. Nepovažuji se za Mirka Dušína z Rychlých šípů a byl jsem rád, když někdo nasosal stejná data za mě. Nyní mohu a) jako běžný uživatel si pěkně všechny body po dvaceti načíst, zpracovat, b) jako prémiový uživatel nechat si je po 500 ks posílat e-mailem, což mi přijde zbytečné, stačí mi totiž souřadnice a název, a to nejde prostým způsobem udělat ani tam. Zbytek si vždy spokojeně přečtu na webu. Navíc metoda e-mail, program na jeho zpracování, tvorba (získání hotových) maker a pak použitelná data mi v současné době, kdy po Marsu jezdí malé teréňáky, přijde vskutku archaická a pro moje účely těžkopádná. Tak věřím v to, že se situace nějakým dobrým způsobem vyřeší.
Nokia 6670 (Kingston MMC mobile 1GB), Nokia LD-3W, TomTom Mobile 5.200 / SmartComGPS 1.5
občas se to neseká :-)
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Medvídek
 
Příspěvky: 20
Registrován: 8.5.2007, 12:54
Bydliště: Nejvhodnější by bylo klecové lůžko. (Praha)

PROSBA Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod komcen v 12.8.2007, 0:14

Hm tak jsem hledal a také nenašel skoda ale prosím kdyb nekdo měl nejakou poslední databázi mužete mi ji prosím legálůně poslat díky. Komcen@volny.cz
PS nikomu ani muk:-)
komcen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.8.2007, 23:01

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod LiborH v 17.8.2007, 20:01

Asi mluvím za spoustu dalších, ale tohle mne fakt mrzí. Nejhorší je lidská závist - že někdo udělá něco pro ostatní zadarmo a ten co by na tom mohl vydělat mu zatne tipec. Dle MËHO názoru ty data z Groundspeaku sosaný nebyly, protože bych se jinak nemohl opakovaně setkat s dva měsíce založenou nebo přesunutou keší, která nebyla v tomto seznamu POI zahrnuta. A osobně jsem své dvě keše ručně přidával do toho seznamu, aby je mohli ostatní najít. Pláčem na zdejším hrobě to asi nevyřešíme. Holt si budem jak choboti sosat souřadnice z GC webu po jedné. Stejně tam pokaždé lezu, abych si o keši přečet zajímavosti a log, tímhle krokem se návštěvnost GC asi nezvýší a že bych se stal předplatitelem a pak to z toho stejně ručně šťoural, jak zmiňuje Medvídek, tak tudy taky cesta nevede....
LiborH
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.5.2007, 15:47

Re: Jsem opravdu LAMA MAXI, nebo zmizel Geocaching???

Příspěvekod Mio v 20.8.2007, 23:08

Je to opravdu smutne, ale geocaching byl od zacatu vytvoren jako komercni zabava, to ze jsme nadsenci a dodali jsme tomu take ducha na tom nic nezmeni.

Vzdy jsem si lebedil jak je fajn naplanovat si vylet v TomTomovi, udelat si zastavky kdyz je pobliz cache a se Smartcomem ji pekne bez blizsiho urceni a rad najit.

A sem zase v prdeli. Kvuli nesmyslum zvanym autorska prava a smluvni podminky mi zase skazi kazdou radost.
Muj nazor je jasny, zemepisne souradnice a nazvy si nelze privlastnovat a jakakoli databaze s timto obsahem je samozrejme legalni. Doufam ze se na tom brzo shodnou i odpovedni cinitele tohoto webu a vrati nam nase oblibene GC kategorie.
Mio
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.8.2007, 20:49


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků