Nejdou mi stahovat POI!!

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod leyboldek v 30.12.2007, 14:43

Měl jsem také problém se stahováním POI, blokoval to Firewall od Keria. Tak jsem ho vypnul, zapnul, pak se při dalším pokusu optal zda to má blokovat stažení, to jsem zamítl a od té doby je klid :jupi: a valí to v pohodě.
Tím chci říct, že problémy se stahováním není nutné hledat jen v prohlížečích a podobně, ale také je nutné vyzkoušet, co na to firewall a různé programy rezidentní ochrany proti červům a virům :palec:
TOMTOM ONE XL RDS-TMC Eastern Europe v680.1466 Western and Central Europe v815.2003 Navcore 8.204
Uživatelský avatar
leyboldek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.12.2007, 18:51
Bydliště: Světlá na Sázavou

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod NdrU v 24.2.2008, 15:33

Používám FF 2, FlashGot a FlashGet, všechno nejnovější verze, k tomu kerio personal firewall v neplacené verzi, tedy bez filtrování obsahu www stránek.
Pokud se snažím stáhnout gpx soubory způsobem, který mám nastaven jako defaultní, tedy přes flashget, stáhne se mi soubor index.php, ve kterém je mimo jiné napsané, že jako neregistrovný uživatel mohu stahovat pouze jednou za minutu a že další stáhnutí mi bude povoleno za určitý čas, který je pokaždé jiný. Když obejdu flashgot a stáhnuju gpx přes integrovaný manažer firefoxu, jde to bez problémů.

Henry někde v tomhle vlákně psal, že používá stejnou kombinaci sw (aspoň jsem to tak pochopil) a že s tím nemá žádné potíže.
Může mi někdo prosím poradit? Připadá mi, že se do flashgetu nedostane referer, ale nikde jsem nenašel žádný způsob, jak to napravit.

Předem díky za odpověď
NdrU
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24.2.2008, 11:27

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod NdrU v 24.2.2008, 16:19

Tak toto jsem nepochopil. Zkoušel jsem to asi hodinu, měnil různá nastavení, restartoval jak FF, tak FlashGet a pořád to nejelo. Potom, co jsi napsal, že ti to funguje jsem to zkusil a voila! mám stažený gpx soubor. Možná je to proto, že jsem v noscript zkusmo povolil navrcholu.cz, ale stahování funguje dál, i když jsem ho zase zakázal. Magické....

Jinak FlashGet používám na veškeré stahování, a to z toho důvodu, že chci ukládat soubory různých typů a z různých zdrojů do různých složek.
NdrU
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24.2.2008, 11:27

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod Henry v 25.2.2008, 13:04

A neaktualizoval se ti během poslední doby FlashGet resp. FlashGot?
Mně kombinace FireFox+FlashGot+FlashGet funguje, ale dřív to nešlo.

Během dnešního dne (do 18.30) budu provádět změnu enginu vytváření souborů, které budou šetrnější k operační paměti serveru a sníží případy "zatuhutí" celého serveru. Očekávejte výpadky ve fungování generování souborů popřípadě i celé online části poi.cz (fórum by mělo jet normálně).

Pokud narazíte na chybu i po půl sedmé večer, tak to sem napište, v noci na tom budu opět pracovat. Děkuji za pochopení.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod magistr_kelly v 16.3.2008, 10:38

Dobrý den,
prolouskal jsem všechny příspěvky, které se k tomuto tématu vztahují, ale bohužel jsem nikde nenašel vhodný způsob řešení stejného problému, který se vyskytuje u mne. Používám poslední verzi FireFoxu 2.0.0.12 a v ní mám všechny doplňky zakázány (ale i s nimi mi to jelo bez problému). Dále používám jako firewall AVG a taky Outpost Agnitum Pro 2008 (když Outpost vypnu, tak mi to stejně nejede).
Možná bude problém v tom, že namísto "reklamy" se mi objevuje v prohlížeči "[AD]". A nevím, kde to mám ve firewallu povolit, aby se mi tyto reklamy objevovaly, protože pak si myslím, že budu moci stahovat. Předem díky za informaci.
Uživatelský avatar
magistr_kelly
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.6.2007, 17:11

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod Henry v 16.3.2008, 20:37

Problém bude u toho firewalu - je třeba tam najít položku k odblokování refereru pro doménu poi.cz. Vypnutí firewalu pravděpodobně nepomůže, protože nastavení operačního systému FW upravuje při svém startu.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod SumqavaCZ v 5.5.2008, 14:11

Zdarec všichni.
Tak jsem se po dlouhé době opět dostal k navigaci a chtěl aktualizovat radary a pod. Jenže mi to píše že nemám oprávnění.
Kdykoliv před tím jsem neměl problem. IE7, Vista 32bit. Když kouknu na soubor co chci stahovat tak je to "Index1.php" Číslice se mění po každém pokusu o stažení i na jiném souboru. Soubor OV2 mi to neukáže. I když dám " uložit jako..." tak mi to nabídne "Index(1,2,3....).php. Máte někdo řešení. Díky
TomTom GO 910
SumqavaCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12.4.2007, 12:00
Bydliště: Klatovy

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod Henry v 5.5.2008, 14:24

Podívej se na druhý příspěvek v tomto vlákně, jestli nepomůže...
viewtopic.php?f=2&t=827&st=0&sk=t&sd=a#p6702
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod SumqavaCZ v 5.5.2008, 14:39

Ne ne, to nepomůže. Sosám přes DAP a ten mám povolený. Jinde stahuju bez problémů. Je mi to záhadou. Normálně to fungovalo a aniž bych něco měnil na compu, tak to teď nejde. :zamysl:

Edit: Tak po odhlášení stahování funguje, jenže je to zdlouhavější :KO:
Chyba není mezi mojí židlí a klávesnicí. :osli:
TomTom GO 910
SumqavaCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12.4.2007, 12:00
Bydliště: Klatovy

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod Henry v 5.5.2008, 16:31

A když jsi přihlášen a nepoužiješ DAP, tak to taky nejede? DAP v těchto případech (dle logu) neodesílá referer.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod SumqavaCZ v 5.5.2008, 18:20

Tak beru zpět. :zamysl:
Chyba je mezi židlí a klávesnicí.
Bez DAPu to funguje i při přihlášení. :jupi:
TomTom GO 910
SumqavaCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12.4.2007, 12:00
Bydliště: Klatovy

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod biscuit v 24.8.2008, 4:15

Prosim vas, nejde tady napsat hned na zacatek tohoto tematu, aby si kazdej zkontroloval blockery obsahu, popr. rovnou udelil vyjimku www.poi.cz ?
Velmi casto je takoveto udelatko soucasti firewallu apod. Pro uzivatele agnitum outpost firewallu je nastaveni (kupodivu) v settings - web control - exclusions
:ff:
biscuit
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24.8.2008, 3:55

Opera

Příspěvekod lludvik v 23.1.2011, 19:50

"Nemám oprávnění stahovat body" ale v Opeře mám povolen referer (F12 Enable referrer loging) !?
Co s tím ?
lludvik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 8.8.2009, 17:39

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod Gebič v 23.1.2011, 21:33

Mě to dělá Kerio, vypnu ho a vše jede 1000%... Proto deaktivuj si svůj firewall a myslím, že je po problému... :cheers:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Nejdou mi stahovat POI!!

Příspěvekod vrána v 30.1.2011, 23:31

Já sice používám firewall od jiné firmy, který s tímhle problémy nemá, ale nebylo by lepší vytvořit pro POI.cz nějakou výjimku, pokud to jde? Vypínat firewall komplet je docela nešťastné řešení... ale nejsem žádný PC odborník, jen mě to tak napadlo, třeba to vůbec nejde. Pokud vím, v tom mém lze povolovat výjimky pro celé programy a aplikace, takhle pro jednu stránku by tu spolupráci nějak musel podporovat i prohlížeč... :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron