Mapa POI

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Mapa POI

Příspěvekod tomíček v 21.8.2007, 8:15

Ahoj, nezobrazuje se mi na mapě POI žádný bod zájmu, je to chybka mapy nebo moje?
http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa2
tomíček
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 19:54

Re: Mapa POI

Příspěvekod Docent v 21.8.2007, 16:47

Já jich na tom odkazu mám 293, vesměs radary... Pravda, objevily se až po chybovém hlášení, že skript na stránce je zaneprázdněn, a protože mám času dost, tak jsem souhlasil s tím, že ještě počkám :roll: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Mapa POI

Příspěvekod tomíček v 21.8.2007, 18:08

Ať dělám, co dělám, žádné body se mi nezobrazují, přitom ještě nedávno to normálně chodilo.
Tak nevím...
tomíček
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 19:54

Re: Mapa POI

Příspěvekod Baharis v 21.8.2007, 18:57

Mapa bodů normálně chodí. Dnes, včera, předevčírem.....
Obrázek

Hledej závadu ve svém přijímači.....

EDIT: Pardon, nenapsal jsem, používám IE7
Naposledy upravil Baharis dne 21.8.2007, 20:31, celkově upraveno 1
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Mapa POI

Příspěvekod Smaarty v 21.8.2007, 19:41

to tomíček: Taky mi to nefunguje, ikdyž jsem si jistý, že na začátku, když se sem mapa zaváděla, tak mi to šlapalo 100% v pořádku. Nevím jestli to může být již kdysi zmiňovanými problémy s verzí Internet Exploreru (mám jádro IE 6), nebo migrací na nový web hosting, či něco jiného. Ale mapu mám teď prázdnou, bez POI.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Mapa POI

Příspěvekod tomíček v 21.8.2007, 19:43

to smaarty: jj, asi jsem lama, ale ať hledám,jak hleám, nemohu na to přijít...... :-(
tomíček
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 19:54

Re: Mapa POI

Příspěvekod Jirásek v 21.8.2007, 20:01

Čerstvě odzkoušeno, mapa mi chodí (Firefox, IE7).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mapa POI

Příspěvekod Baharis v 21.8.2007, 20:36

Moc tomu nehovím, jen jsem si něčeho všimnul:
Tomíček má v prvním příspěvku odkaz http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa2 a já když kliknu na Mapa bodů, mám http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa1
Mě fungují oba dva, jen jestli náhodou není problém tady....
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Mapa POI

Příspěvekod Henry v 21.8.2007, 21:25

http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa1 a http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa2 jsou ekvivalenty. Každému se může zobrazit jiná část mapy (podle nastavení domovu). V další verzi si budete moci domov nastavovat jednoduchým přetažením na mapě, přibudou další varianty editace bodů a také odstranění bodů...

Problém je ale s IE6, kde se nezobrazují žádné body. Aktualizujte prohlížeč (IE7, FF, Op.) popř. použijte nějakou portable verzi moderního prohlížeče pro funkční zobrazení bodů na mapě. Tento týden se k tomu nedostanu určitě, příští možná, ale stejně do budoucna bude funkčnost mapy pro IE6 omezená...
Je nutné si uvědomit, že mapa je interaktivní s mnoha stovkami objektů a potřebuje výkon, který standardy málo podporující Internet Explorer 6 a nižší prostě nemá.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Mapa POI

Příspěvekod Smaarty v 21.8.2007, 23:04

Henry, znamená to, že je nyní v mapách přeci jenom něco jiné, než bylo v "první" verzi na původním hostingu? Ptám se čistě z profesní zvědavosti, protože jak jsem říkal (vědom si všech předchozích upozornění na nekompatibilitu IE6), tak mi ta původní verze i na IE6 dřív fungovala a POI se na mapě zobrazovaly.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Mapa POI

Příspěvekod MilanSu v 22.8.2007, 1:24

TO Henry : pro správce by bylo dobré mít nějaké vyhledání města. Kdyý aktualizuji, musim zmensit, najit nejake vetsi mesto, pak zvetsovat az najdu obec a pak teprve provest kontrolu. Pokud by to bylo mozne, bylo by to super, stacilo by vyhledat obec
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: Mapa POI

Příspěvekod tomíček v 22.8.2007, 8:33

Ahoj, nainstalován IE7 a je po problému...Díky.
tomíček
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 19:54

Re: Mapa POI

Příspěvekod Henry v 22.8.2007, 9:27

Smaarty píše:Henry, znamená to, že je nyní v mapách přeci jenom něco jiné, než bylo v "první" verzi na původním hostingu? Ptám se čistě z profesní zvědavosti, protože jak jsem říkal (vědom si všech předchozích upozornění na nekompatibilitu IE6), tak mi ta původní verze i na IE6 dřív fungovala a POI se na mapě zobrazovaly.


Některé IE6 prohlížeče bez záplat způsobovaly zacyklení v JS atlasu, což vedlo k zatuhnutí IE6. Proto jsem prozatím zakázal pro IE6 stahovat body. JS by už měl být (na straně amapy.cz) upraven, ovšem nestíhám to teď zprovoznit. Zaplátovaný IE6 toto nepostihovalo.
Jinak z profesního hlediska:
"první" verze - již se nepoužívá,
"druhá" verze - opravují se chyby, na které se narazí,
"třetí" verze - během příštího týdne by měla být hotová a nasazená,
"čtvrtá" verze - pokud vše dobře vyjde s verzí třetí, tak by se na ni mělo začít dělat příští týden, mimojiné by tam měl být mód pro správce, kde by se zobrazovaly záznamy z fronty. Nevíme zatím, zda to bude integrováno do stávající mapy anebo to rozsekneme a rozdělíme na dva nezávislé "proudy".
Hlavně ale při vývoji narážíme na omezení a nekompatibilitu IE6 a stojíme před otázkou: Udělát méně funkcí, méně uživatelsky příjemnou práci, ale kompatibilní i pro IE6 anebo hodně vychytávek a možností, ale jen pro moderní kvalitní prohlížeče FF a IE7 (Operu ladíme po dokončení etap zvlášť)?

Jinak mapa je práce Rossiniho, já jen zpracovávám serverovou část AJAXem volaných skriptů.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Mapa POI

Příspěvekod Jirásek v 22.8.2007, 9:55

Henry, můj osobní názor. IE7 i FF je volně ke stažení, není problém si je nainstalovat (chodí i na slabších PC). A pokud jsem nucen výjmečně přistupovat na tento web s IE6 (IE5), jsem sice trochu omezen, ale to mi zas tolik nevadí - nezobrazování mapy a podobná udělávátka přežiji bez problémů :P . Ale samozřejmě, záleží především na vás. Já jsem spokojen a velké díky.
P.S. Děláte také vůbec něco jiného, co by vás mělo živit? A co oči?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mapa POI

Příspěvekod Henry v 22.8.2007, 10:43

No já jsem vlastně bezdomovec (z baráku mě vystěhovali, a tak mě zatím šéf firmy pro kterou převážně dělám nechává bydlet ve firemním bytě - aspoň za něj nemusím platit...). Barák ani byt tedy nemám a s penězma to je taky složité - od března (jsem živnostník) jsem poněkud na suchu...
No a o zdraví raději nehovořit - oči by ještě šly, ty štípou jen v noci a ráno, ale horší je, že když dlouho sedím u PC (což je pořád), tak mě děsně bolí nohy (zejména kolena - asi málo vitamínů), ale hlavně zápěstí - chystám se s nimi na operaci (http://www.neurochirurgie.cz/neuroinfo/ ... arpal.html) - musím to stihnout do konce roku, abych si to mohl dovolit :P . Navíc mám teď vodu v koleni, ale nebolí to, tak na to kašlu...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron