Klasická verze
Obecně vše o službě TMC v ČR.
Odeslat odpověď

Hlášení událostí v protisměru.

29.6.2008, 11:30

Lidi jeden dotaz. Mám pocit že RDS-TMC hlásí události v protisměru. Jel jsem včera po D1 a navigace hlásila že je práce na silnici, což oto, ona byla, ale v protisměru. To samé se mi stalo předevčítem. Si jedu na výlet RDS-TMC nic nehlásí a najednou stojím v koloně, tak juknu na mapu a ejhle RDS-TMC hlásí kolonu ale v protisměru kde žádná nebyla. :(

Pokud to dělají všechny navigace je to zásadní nedostatek RDS-TMC. Pokud jenom TomTom který vlastním tak jsem v :pulka: . Jak se věci mají, jak to opravit? Nové mapy? Nový Navcore? Co vaše zkušenosti?

Re: Hlášení událostí v protisměru.

29.6.2008, 15:46

Řekl bych, že to není nedostatek navigace, ale její přesnosti. Je to stejné, jako téma, na které se tu již diskutovalo. BZ. Zadáš třeba souřadnice radaru na silnici a vzdálenost upozornění. Ale podle čeho má navigace poznat, jestli se měří z bodu A do bodu B, nebo opačně? Takže se ti ten radar ukáže z obou stran. Markantní viditelnost nepřesnosti navigace je na složitějších dálničních nadjezdech, kdy vedou hlavní pruhy i odbočovací několik set metrů souběžně a navigace skáče z pruhu do pruhu. A pokud neposloucháš hlasové pokyny, nebo je špatně pochopíš jedeš jinam. S dopravními informacemi je to podobné. Je dána souřadnice, plus doplňkoví informace o čekací době atd, ale to je vše. Kdyby jsi se podíval na podrobnosti, tak bys možná zjistil z obrázku, že omezení je z bodu A do B. Alespoň u TT se to zjistit dá. Ale to vidíš na mapce, na které poznáš kterým směrem jedeš, takže vydedukuješ, který jízdní pruh to je. To navigace nedokáže.

Re: Hlášení událostí v protisměru.

29.6.2008, 16:43

Já si myslím,že problém u dopravních informací je ještě i v lidech. Stačí aby někdo při hlášení neuvedl směr. Nebo má pocit,že ho uvedl,a nebo má pocit,že operátor,kterému to hlásí,je vědma a umí mu číst myšlenky....S tím se setkáváme denně. Myslím u klientů. Jejich odpověď je vždy stejná - "Ale vždyť to je přece jasné!!".....Já si myslím,že se to bude stále zlepšovat. Problém je také v tom,že všichni chtějí všechno hned,a aby to hned fungovalo na 100%. A přitom před pár lety tady nefungovalo nic....

Re: Hlášení událostí v protisměru.

29.6.2008, 22:25

No nevim pánové, ale řekl bych že ani jedno :)

1) V informaci RDS-TMC je i směr! Tedy problém s nepřesností není možný. Navíc se vůbec nepřenáší souřadnice, ale číslo místa v lokalizační tabulce. http://www.rds-tmc.cz/cz/popis_systemu.html :)

2) Problém s chybou směru jsem již někde četl ale je to zpráva z roku 2007 a příde mi divný že by s tím rok nikdo nic nedělal. Ale uznávám že lidský faktor je někdy dost nebezpečný. :)

Takže se ptám, zda se s tímto problémem setkávají i uživatelé jiných navigací. Zda je problém v TomTomu, Lokalizačních tabulkách, nebo systému který data vysílá. Prostě zda má někdo novější informace, kde by mohl být problém.
Naposledy upravil fox50 dne 30.6.2008, 8:49, celkově upraveno 1

Re: Hlášení událostí v protisměru.

29.6.2008, 23:52

Já vím,že je tam směr. Jenže stačí,aby se blbě pochopili při předání zprávy a je to....A všichni nejsou jako my tady,kdy nám záleží na přesném zaměření bodu,a na správných údajích,jako je i telefonní(fungující) číslo třeba do hotelové recepce,či otevírací doby,atd atd...

Re: Hlášení událostí v protisměru.

30.6.2008, 8:42

fox50 píše:Takže se ptám, zda se s tímto problémem setkávají i uživatelé jiných navigací. Zda je problém v TomTomu, Lokalizačních tabulkách, nebo systému který data vysílá. Prostě zda má někdo novější informace, kde by mohl být problém.

ano, je to problém i v ostatních navigačních softech. Pozoruji to ve všech, které mám v podpisu a zároveň TMC podporují + naposled jsem to pozoroval v Garminu. Největší problém TMC u nás není aktuálnost, či včasnost zpráv, nýbrž právě protisměrnost většiny zpráv. A vidím v tom lajdáckost a neprofesionalitu zúčastněných, "rybí hlavou počínaje". Na rozdíl od některých se nedomnívám, že to má něco společného s tím, zda je tato služba placená, či bezplatná, ale právě ta citovaná lajdáckost a omezenost lidí tvořící celý rádoby jednotný systém dopravních informací a potažmo celé ministerstvo dopravy. A taky to pak na našich silnicích vypadá, jak vypadá. :KO:

Re: Hlášení událostí v protisměru.

30.6.2008, 11:00

já jel v pátek od Olomouce na Jihlavu a havárku s uzavírkou to hlásilo v levém jízdním pruhu na D1. pochopil jsem, ze je to ten muj. bral jsem smer Praha-Brno jako pravy. Je to spravne?

Re: Hlášení událostí v protisměru.

30.6.2008, 13:44

Levý i pravý jízdní pruh mají oba dva směry. Každy směr na D1 má dva jízdní pruhy (kromě malých výjimek, třeba u Prahy - levý, střední, pravý). V některých místech je ještě stoupací pruh. A nakonec musím zmínit i odstavný pruh.
Závěr: Nezlob se, pochopil jsi to špatně. Záleželo hlavně na SMĚRU. O který pruh se jedná byla doplňková informace (levý, tzv. rychlejší předjížděcí).
:usmev:

Re: Hlášení událostí v protisměru.

1.7.2008, 10:13

no právě, že směr nebyl žádný resp. informace o něm. tak jsem vychazel jenom z toho pruhu

Re: Hlášení událostí v protisměru.

21.7.2008, 21:08

Lidi jak se zdá vyjádření poskytovatele RDS-TMC je že chyba při zobrazování hlášení v protisměru je v přístroji.
Může sem napsat více lidí pokud možno i jinejma značkama navigací zda se vám daný problém také projevuje?

Můžete napsat přístroj a verzi map a zda se chyba projevuje?

TomTom Go920 mapy 7.15 - Chyba zobrazování v protisměru se projevuje.

Díky.

Re: Hlášení událostí v protisměru.

6.8.2008, 23:01

Lidičky potřebuju pomoc.
Vy co máte RDS-TMC, můžete udělat obrázky Legerovy a Sokolské ulice se zobrazením hlášení z RDS-TMC?
V Sokolské ulici je momentálně uzavřený pruh, a navigace to hlásí v protisměru.
Máme podezření na chybné lokalizační tabulky u navigací TomTom a potřebuji zjisitit zda je problém jen u TomTomu, nebo ve více navigacích. A potřebuji důkazy s konkrétním označením navigace a verze map.

Sejmuté obrázku jsou z Nav7.221 a map Western_and_Central_Europe 715.1703. Otázka zní zda je problém i na novějších mapách a zda i na jiných navigacích.

Díky za pomoc.

dump1975578207.jpg
dump1975578207.jpg (59.49 KiB) Zobrazeno 18763 krát

dump1014834663.jpg
dump1014834663.jpg (32.76 KiB) Zobrazeno 18758 krát

dump1014834662.jpg
dump1014834662.jpg (34.28 KiB) Zobrazeno 18759 krát

Re: Hlášení událostí v protisměru.

7.8.2008, 9:56

Lehký úkol, zjistil jsem však těžší realizaci. Zkusil jsem na 2 softech dnes zhruba v 9,30 s výsledkem v událostech nestejným (viz. obrázky dole). Nestejné z důvodu, že tyto informace jsou v Praze poskytovány na různých frekvencích a na sjednocení by bylo třeba i tyto sjednotit nebo tomu věnovat více času. Neměl jsem ho, vypovídající je to i takto. Pro zajímavost, na obou softech události pravidelně byly vždy protisměrně, mám tam však relativně nově nejnovější mapové podklady, co jsou možné a ono dnes, v daném testíku, je to OK. Relativně dobrá zpráva pro mě, horší však pro fox50. Řekl bych, že jeho podezření má jistý reálný základ.
A teď podklady. Navigon 6.2 mapa NT 2Q 2008, v druhém případě se jedná o i-GO plus, mapa ČR 2008.01
Přílohy
i-GO1.jpg
i-GO Plus
i-GO1.jpg (31.09 KiB) Zobrazeno 18710 krát
N6_1.jpg
Navigon
N6_1.jpg (23.73 KiB) Zobrazeno 18715 krát

Re: Hlášení událostí v protisměru.

8.8.2008, 19:08

Tak se přidám - dnes 15,00
Přílohy
EE_720.1802.jpg
EE_720.1802.jpg (54.82 KiB) Zobrazeno 18580 krát

Re: Hlášení událostí v protisměru.

13.8.2008, 13:40

Tak jak se zdá, problém bude v lokalizačních tabulkách, před týdnem jsem nainstaloval NavCore 8.010 a s tím i nové mapy 8.05 a najednou se situace rapidně zlepšila.

Díky tomu že problém hlásí více lidí s různými značkami Navigací/verzemi map, asi bude chyba v aktuálnosti map a jejich lokalizačních tabulek.

Situaci budu dál monitorovat a uvidíme za 2 týdny testování.

Re: Hlášení událostí v protisměru.

21.8.2008, 0:00

Tak RDS-TMC s mapama 8.05 funguje dobře.

Kdo máte 7.15 a starší na RDS-TMC v Praze zapomeňte :(
Odeslat odpověď