Klasická verze
Obecně vše o službě TMC v ČR.
Odeslat odpověď

v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

18.8.2008, 20:01

Před chvílí běžela reportáž TV NOVA o startu centra TMC-RDS a bude ho obhospodařovat a zadávat POLICIE ČR. Skočte na stránky NOVY,určitě tam bude tato reportáž ke shlédnutí. Já jsem říkal,že se blýská na časy. Bude tam spolupracovat spousta složek : Policie,meteorologové,správy silnic,dispečinky asistenčních služeb,rádia atd....Ale konečné kódování a zadávání do systému bude mít na starosti operační důstojník policie ČR.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

18.8.2008, 20:55

Akorád kdo má mapy 7.15 a straší bude mít smůlu, protože obsahují staré lokalizační tabulky a zobrazují se zprávy RDS-TMC spatně.

Momentálně mám mapy 8.05 a u těch to vypadá o dost lépe.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

18.8.2008, 20:57

Jo, já to slyšel na rádiu Blatník a málem jsem hlavou prorazil okno... "V novějších autech je to už zabudováno, pro starší se to nechá dokoupit". No tak jo... :pulka: .

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

18.8.2008, 21:16

Gumajz píše:.........obhospodařovat a zadávat POLICIE ČR.....

Trochu si dovolím poopravit nepřesnost - Národní dopravní informační centrum v Ostravě, kam budou přispívat všechny složky IZS, policie, regionální DIC a další.

Asi byla tiskovka, informace se hrnou ze všech médií. Pravda, občas lehce zkreslené, redaktoři jsou občas nuceni poreferovat i o oblastech, ve kterých mají nulové znalosti. Jejich interpretace jsou často ::grc::

Jo jo, byla tiskovka - http://www.financninoviny.cz/zajimavost ... ?id=328770

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

18.8.2008, 22:43

Jirásek píše:redaktoři jsou občas nuceni poreferovat i o oblastech, ve kterých mají nulové znalosti.

Lehce odbočím a budu zas silně OT :grin: . Hádej, o čem by referovali redaktoři TV Zhovn@, kdyby se měli pohybovat jen v oblastech, kde nějaké znalosti mají... Mne kromě sprostých slov nic nenapadá :zamysl: .

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 7:44

Ono je jedno,jestli je to Nova, Prima,nebo ostatní...Mám pocit,že ti redaktoři,kteří se v něčem vyznali(nebo dokázali najít informace) vyhynuli....Jinak se omlouvám za nepřesnosti. V noci jsem se dopátral pravdy. Je to opravdu Národní informační centrum,a je v Ostravě...Jen nevím,jak to bude fungovat. Malé platy a nefundovaní lidé.....a největší dopravní problémy má Praha(což je bohužel neoddiskutovatelné),a tak nevím,jak to chtějí řídit z Ostravy. Asi čekají až Kapsch spustí mýtné krabičky i pro osobáky,a pak tento systém poběží skoro automaticky....No,uvidíme....

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 8:17

Se obávám, že dopravní informace z Prahy podaná zprostředkovaně přes Ostravu bude ve svém výsledku něco jako tíchá pošta :zamysl: .

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 9:06

No já nevim, ale myslím si, že z hlediska informačního (datového) je celkem jedno kde bude to centrum. Jestli NDIC bude zpracovávat info od různých složek, je jedno, jestli hasiči a policajti volají, nebo emailují nebo co budu dělat, z Prahy do Prahy, nebo z Prahy do Ostravy. A mně jako uživatele RDS taky nebude zajímat, odkud jde signál RDS, pokud bude kvalitně pokrytá celá ČR.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 9:32

Já vím,ale moc dobře známe,že to co jde všude ve světě,nejde v Čechách....Navíc,k čemu jsou informace,když je dostanou do ruky málo proškolení,neznalí lidé. Tvrdí,že základní plat bude max. okolo deseti tisíc....Nevím,nevím....

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 11:55

Ten plat bude asi jeden z hlavních důvodů dislokace centra do Ostravy. Tam ještě nějaké operátory call centra za desítku najdou. V Praze by to bylo asi horší.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 12:43

Pokud mne paměť neklame, tak v té Ostravě už nějaké centrum pro dopravní informace je, ovládají se ocamcaď třeba informační tabule na D1... Takže se jenom rozšíří.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 13:31

Národní centrum je zde
http://www.mapy.cz/#x=141890976@y=13528 ... _149899137

Jestli tam nic nevidíte, tak je to ten sjezd z kruháku do nikam. Ještě tam sídlí oddělení dálniční policie D47.

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

19.8.2008, 23:31

Dneska jsem zakoupil GO 930 a musim rici, ze TMC super, pekne me to v Praze protahlo okolo zacpy, takze zatim sama chvala, ale jak se rikanechval dne pred vecerem... :zamysl:

Zitra testnu rano okolo 8h, tak jsem zvedavej kudy me provede, kdyz to bude vsude zacpany... :janic:

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

20.8.2008, 6:28

Ozve se hláška : Vypni motor,zamkni auto a mazej domů, a vyjeď až nebude zácpa.... :haha:

Re: v září oficiálně startuje RDS-TMC Centrum ČR

20.8.2008, 9:21

Myslím že tato zpráva není bohužel úplná :( a tím si systém RDS-TMC hodně uškodí.

Význam aktuálnosti lokalizačních tabulek je dosti podceňován!
Spousta lidí bude naštvána až jim navigace bude přes RDS-TMC tvrdit že je někde zácpa a přitom tam nebude, nebo bude třeba v protisměru. Mám s tím osobní zkušenost. Měl jsem staré mapy (přístroj kupovaný po vánocích) což bude mít hodně lidí, a tyto mapové podklady obsahují zastaralé lokalizační tabulky. RDS-TMC na těchto "zastaralých" mapách hlásí události dost špatně. Proto ve zprávách měla být informace ne jenom že systém pojede na ostro, ale i tom, jaké verze map mají lidé ve svých přístrojích používat. Problém je, že přístroj neaktuálnost žádným způsobem nehlásí, ani o tom asi neví, ale zprávy jsou na špatných místech a směrech. Takže více uškodí než pomůžou.

Mapy TomTomu 7.15 obsahují staré lokalizační tabulky! (7.20 nevím)
Momentálně používám 8.05 a ty se zdají být v pořádku !
Odeslat odpověď