v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 21.6.2012, 8:01

Tonny píše:Tak se asi v JSDI něco pohlo kladným směrem.

Aktuálně komunikuji e-mailem s panem - viz zkopírovaný podpis:
Ctirad Weissmann, vedoucí Národního dopravního informačního centra, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Slovenská 1142/7 Ostrava, tel: 596 663 578, 602 589 861, ctirad.weissmann@rsd.cz

Tento pán mi odpověděl na mé dotazy, na mou poznámku k ing. Zvárovi uvedl, že jako koordinátor už nepracuje.
Cítím znatelný posun v komunikaci v kladném smyslu, doporučuji těm, kdo mají zájem na správné funkci RDS TMC na tento e-mail oznamovat veškerá chybná zobrazení.

Aktuálně stále probíráme, proč se mi na velikonoční pondělí nezobrazila uzavírka na I/55 Kunovice - Uh. OSTROH a proč je ta to uzavírka na http://www.dopravniinfo.cz zobrazena jen při detailním pohledu na Zlínský kraj.

Ať si mne klidně zařadí coby "notorického stěžovatele" - ale každou chybu RDS TMC tam budu hlásit a budu žádat odpověď. Tento úřad žije i z mých daní a chci vědět, proč tak významnou uzavírku neumí RDS TMC v navi zobrazit.

Beru zpět - už tase nekomunikuje - mail z minulého týdne o tom, že se ze stránek www.dopravniinfo.cz "ztratilo" číslo pro dopravní zpravodaje, že tyto stránky prakticky pouze vyjímečně nezobrazují na mapě dopravních omezení nápis "Služba není dostupná" nikdo nereagoval.
Mám pocit, čím dál silnější, že tento úřad je opravdu ÚŘAD se vším, co k tomu patří.

Poznámka:
Fascinuje mi, když se na tabuli na D2 ve směru na Břeclav dočtu, že Slovensko 9 min, ale hlášení o tom, že na I/55 je nehoda a že by bylo vhodné sjet na sjezdu Podivín tam dát neumí. Na co ty kamery a cedule mají???
A proč na konkretní dotaz neodpovídají????
Asi se dotážu přímo na ŘSD, pod které tento úřad spadá...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Rubic v 21.6.2012, 20:58

Znáš to - Ryba smrdí od hlavy
http://www.mdcr.cz/cs/default.htm
Klikni si na - Aktuální dopravní portál - vidíš to co já? Chyba 404? :zamysl:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod vrána v 22.6.2012, 1:06

Muhehe... je to tak a to se ještě hlavní stránka nechtěla nechat načíst, házelo to chyby a vůbec... :hudry: Ostuda!!! ::grc::
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod vrána v 22.6.2012, 1:11

Mimochodem, ty jejich informace ohledně uzavírek jsou vskutku neuvěřitelné, viz opravovaný obchvat Tábora a omezení z toho vyplývající... vždycky se bavím, jak se mě TT snaží hnát po všech čertech, ačkoliv to vůbec není nutné... na druhou stranu asi dvakrát jsem v poslední době zaregistroval poměrně rychlou reakci na dorpavní nehodu, o které jsem věděl z vysílačky - ale zase se tam místo ikonky s nehodou objevila ikonka práce na silnici s vyznačením přibližné délky kolony... v tom druhém případě se kolona objevila i v prostisměru a ještě ZA nehodou, kde samozřejmě žádná nebyla (nebyla v protisměru ani před ní)...

Mám to puštěné vyloženě pro pobavení, co se tam zase objeví...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 22.6.2012, 9:26

Ano, informace z JSDI jsou hodně zajímavé.
Nejenže se jejich stránka http://www.dopravniinfo.cz sice za hodně dlouho načte, ale pak v 90-ti procentech pokusů svítí na mapce s dopravními problémy Služba je nedostupná.

Co se týká konkretní poznatků z poslední doby:
Vcelku rychle reagují na uzavření dálnic, pokud se má uzavírka odvolat, je to už horší. Např když praskla D1 někde ve směru Olomouc - Ostrava 3 dny zpět, tak se zavírka v RDS TMC objevila prakticky současně s hlášením Zelené vlny, poté byla dálnice asi za dvě hodiny zprůjezdněna alespoň v jednom pruhu. Přesto RDS TMC, potažmo služba LIVE TOMTOM, která je i na RDS TMC navázána neustále indikovala uzavírku.

Jak se zdá, vize pana Zváry se nenaplňují ani náhodou.

Podstatně rychlejší načítání, je zde: http://www.tomtom.com/livetraffic/?Lid=10
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Předchozí

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník