Chcete se stát zpravodajem Zelené vlny?

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: Chcete se stát Zeleným andělem?

Příspěvekod Jirásek v 21.5.2009, 21:37

Tak jsem se zúčastnil setkání zpravodajů, dostavil jsem se střízliv, umyt, oholen a čistě oblečen (aby mne nevyloučili a nedělal ostudu). Dostali jsme i občerstvení a dokonce i pár reklamních dárečků.
Zaznělo tam několik zajímavých informací. Samozřejmě dám vědět. Nějak to musím přežvejkat a zpracovat.
Jenom pro upozornění Zelení andělé jsou ÚAMK, nemají nic společného se Zelenou vlnou či RDS/TMC. To jsou Zpravodajové zelené vlny. Proto možná i Docentova neblahá zkušenost.
http://www.zelenyandel.cz/o-projektu
http://www.zelenavlna.cz
Mezi těmito institucemi, ÚAMK na jedné straně a Globalassistance/ČRo na straně druhé, zuří pravděpodobně válka. Proto i změna původního názvu zpravodajů zelené vlny.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Chcete se stát Zeleným andělem?

Příspěvekod Docent v 21.5.2009, 23:17

Jsem se normálně urazil (skoro) :osli: . Samozřejmě rozeznávám zelené, od Andělů mám kartičku a dostávám od nich časopis Autostyl... Ale asi nejsem aktivní, protože zatím jsem ohlásil jenom 1 nehodu, která navíc, jak uvádím, nebyla zveřejněna, zato pro ÚAMK jistě byla přínosem :osli: . Takže na chlastačku jsem, na rozdíl od Jiráska, pozván nebyl :KO: :haha: .

BTW zajímalo by mne, jakou barvu mají Andělé hlásající nehody do rádia Impuls... Tam totiž není nic neobvyklého, že je během 10 minut oznámena jedna nehoda 3x, s rozptylem nějakých 500 metrů...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Chcete se stát zpravodajem Zelené vlny?

Příspěvekod Jirásek v 28.5.2009, 18:07

Konečně jsem se dostal k napsání pár řádek o setkání Zpravodajů Zelené vlny (neplést se Zelenými anděli ÚAMK).
Mimo jiných se setkání za ČRo zúčastnil redaktor J. Říha, za Globalassistance ředitel J. Machovec.
Základní info o fungování: Zpravodaj upozorní na událost v dopravě (800122012), operátorka přijme informaci a snaží se ji ověřit z dalšího zdroje. Následně je informace zanesená do informačního systému, z něhož čerpá informace ČRo a samozřejmě jsou data přenášena i do RDS/TMC (Radiožurnál, Regina). V systému jsou prý i informace z JSDI. Důležitá hlášení (pokud splňují požadavky na kvalitu zvuku) jsou odvysílána živě v Zelené vlně. Všechna hlášení jsou zaznamenávána na hlasový záznamník.
Data ze systému Globalassistance odebírají i další subjekty jako placenou službu.
V současné době má Zelená vlna cca 3500 registrovaných zpravodajů. Je nutné při změně tlf. čísla zpravodaje tuto změnu nahlásit. Podle čísla systém identifikuje zpravodaje a zároveň jaksi "posiluje" validitu jeho hlášení.
Zpráva zpravodaje by měla obsahovat přibližné místo události (silnice, směr a orientačně lokalizaci místa), typ události, přítomnost policie a záchranných složek. Doplňující informace nejsou na škodu. Jsou vítány i zprávy o odstranění již hlášených problémů.
Validní informace od zpravodaje by se měla do cca 5 minut dostat do systému RDS/TMC. Záleží na rychlosti ověření a na množství dat přenášených v danou chvíli kanálem TMC. Za 1 minutu se přenese cca 10 událostí, kanál má velmi malou datovou propustnost (nechci zde zacházet do technických detailů).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Předchozí

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron