Vysílání TMC v ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod audis v 16.2.2009, 8:38

tak to je drsny. skalopevne to dosvedcuje, ze tmc v cr je opravdu, ale opravdu na nic. zahazuju prijimac:-), moje zkusenosti jsou podobne, neprinasi uzitek, akorat najedu vic km.
Uživatelský avatar
audis
 
Příspěvky: 67
Registrován: 16.7.2008, 9:22

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 16.2.2009, 19:21

Hodonín
- křižovatka Štefánikova, Měšťanská, Kollárova - plná uzavírka, stavba kruhového objezdu. Jedná se o hlavní komunikaci, objížďka naprosto nevhodná pro nákladní dopravu po sídlištních a bočních uličkách. Objízdná trasa vyznačena, je na ní zákaz zastavení. RDS TMC o tom taktně mlčí.
- křižovatka Velkomoravská, Dvořákova, kruhový objezd , od cca začátku prosince průjezdný, i když ne hotový, RDS TMC hlásí jako uzavírku.
Co vy na to, pane koordinátore Zváro?
Kde jsou sliby, které jste deklaroval v Brně na Veletrhu v panelové diskusi? Proč to může v Německu fungovat a u nás ne?

Mám pocit, že opět jeden projekt, předem odsouzený k zániku krmí ty, co si jej uměli vydupat. Až se časem přijde na to, že je to k ničemu, tak se to prostě škrtne, že jo??? Ale to už bude pár lidí za vodou...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Ivo v 16.2.2009, 19:30

Zajimave je, ze na www.dopinfo.cz je to myslim dobre... :zamysl:
Nemel to byt nahodou propojeny system? :zed:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Docent v 16.2.2009, 20:11

Dopinfo? Pro nás řidiče je daleko důležitější stránka http://pivni.info/ :grin: .

BTW já bych ještě pochopil, že se občas do těch informací dostane nějaká pitomost, nikdo není neomylný. Ale že tam ta pitomost trčí kolik dní a nikomu to není divné, to už fakt nechápu:

Od 6.2.2009 22:0 do 7.3.2009 2:30 D5 - 1-151km na trase Praha - Rozvadov mezi obcemi Chrášťany okres Praha-západ a Rozvadov okres Tachov; Rozvadov - Praha (D-5 a Jižní spojka) 2 nadměrné náklady; Přeprava nadměrného nákladu na dvou soupravách ve dnech 6. až 7.2.09 z Rozvadova do Prahy. Každá ze souprav o délce 28 m a šířce 6,1 m. Dbejte pokynů doprovodných vozidel policie. Odjezd z Rozvadova 6.2.09 ve 22.00 hod. po D-5 do Prahy a dále po Jižní spojce do Prahy - ul.Kolbenova (cíl cesty) v 02.30 hod. dne 7.2.09.

Přeprava nadměrného nákladu trvající měsíc a den... No a takhle to tam bude trčet až do toho 7.3.2009 :pulka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 20.2.2009, 14:40

Dnes ve 13:30 těžká DN na D1.
Na stránce http://www.novinky.cz/clanek/161986-ser ... miony.html popis + mapa.
Zde, kde by to mělo být jako první, http://www.dopravniinfo.cz/default.aspx - je pouze jedna.
A RDS TMC taktně mlčí..... Psal jsem panu Zvárovi žádost o vysvětlení***, proč se to do systému RDS TMC nedostalo. Nevěřím, že nemají v Centru v OV info o dění na dálnici. A pokud mají, pak bohužel, tím hůř....

***Když jsem se jej dotazoval někdy v prosinci, při podobné situaci, tak jsem se dozvěděl, že oni to vysílají na Vltavě. K tomu dotaz: jak mám v TOMTOM naladit Vltavu. Když dám ručně naladit, tak to tam zůstane jen do doby, než má v daném místě Radiožurnál silnější signál... A nemělo být náhodou od Nového roku vysílání sjednoceno? Je mi to moc líto, ale RDS TMC je v praxi nepoužitelné...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2009, 17:23

Budu ti oponovat. Když dáš "ladit ručně" tak ti tam zůstane to, co naladíš ty....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gebič v 20.2.2009, 22:29

RDS opravdu vazne neberu.. Kor tedka, rano Holesoviky ukazuje 6min cekani a projedu to bud za minutu nebo 2. Tzn. lhai lhari úpodfukari... Zeptam, jakou stanici na RDS mi doporucuje a prosim frekvenci, zitra bych to zkusil... :zamysl:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2009, 10:30

Zde jsou stanice
vysílače_CRo.xls
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Kozelsky v 8.3.2009, 9:45

Gumajz píše:Budu ti oponovat. Když dáš "ladit ručně" tak ti tam zůstane to, co naladíš ty....


To znamena ze kdyz rucne naladim VLTAVU treba v OSTRAVE, tak se mi bude preladovat frekvence automaticky (jako u radia) kdyz prijedu k jinemu vysilaci (o jine frekvenci) VLTAVY ?
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 8.3.2009, 10:06

Podle mých zkušeností ne. Jakmile vyjedeš z dosahu vysílače, ktwerý jsi ručně naladil, tak jsi bez signálu. proto je koncepce dvou sítí, - radiožurnál a Vltava - pro TOMTOM použitelná jen omezeně. Prostě krátce a stručně - je to celé na pytel.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 8.3.2009, 11:08

To právě nebude. Pokud hodláš jet přes celou republiku, tak nastavit "automaticky", nebo je tam "nejsilnější"...Nebo vědět, co je kde za frekvence, a ty ručně postupně ladit....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 8.3.2009, 11:29

Jenže,
to jsem tady probírali někdy vloni. Už tehdy jsem psal, že data si mnohdy na dvou vysílacích okruzích odporují a konkretně na D2 v oblasti Hustopečí se RDS může přepnout a přeladit i několikrát za cca 4 km - mám na mysli tu dolinku před Hustopečemi ve směru do Brna. Tedy za předpokladu, že mám nastavenu volbu Nejsilnější a automaticky přeladit. Pak se stane to, že navigace pípne a hlásí kolonu na D1 u křižovatky na nájezd D2, o 1 km dále je naopak vše Ok, a tak se to několikrát vystřídá.
Stejně tak jakýkoli problém v oblasti Mělník, Litoměřice, Lovosice nebo např. v oblasti Buchlovských kopců - RDS v navigaci indikuje různě - zřejmě podle toho, jestli jsem "na kopečku" nebo "v dolině" a jestli je akuálně přijímán Ra nebo Vlt..
je to tím, že Radiožurnál vysílá údajně data společnosti Global assistance a dalších, na tuto společnost navázaných - včetně hlášení např. zelených andělů a Impulsových, kdežto Vltava vysílá takzvaně oficiální data Jednotného systému dopravních informací pro ČR.
Dodám, že mám k dispozici korespondenci s panem Zvárou, který si více méně postěžoval na nedostatečnou spolupráci různých /rozuměj všech zainteresovaných/ orgánů v hlášení dopravních omezení.
Co se vysílání ČR týká, porozuměl jsem tomu jako "povzdechnutí" - ČR si může vysílat co chce a je volbou ČR , která data RDS a na jakých okruzích /kmitočtech/ bude vysílat.
Můj závěr - vše. co jsem slyšel vloni na veletrhu o perspektivách Jednotného systému dopravních informací pro ČR je třeba značně zredukovat - nejen, co se týká vstupů /viz NEspolupráce zainteresovaných/, tak i výstupů - např doposud nepoužitelné údaje z RDS - myšleno jako celku, bez ohledu na poskytovatele dat.
Proč se tím musí zabývat "několik" organizací, které jsou si konkurenty, když jedna - a je mi vcelku jedno která - by měla data přinejmenším ve stavu, kdy by si neodporovala. O případné "úplnosti" dat nediskutuji, to nebude 100 procentní nikdy.
Pokud tedy navigace nebudou mít "předvolby vysílaných okruhů" nebo se vysílaná data nesjednotí, pak RDS bude vždy jen velký kompromis.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 8.3.2009, 11:50

Bohužel ano....K tomu už není co dodat...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gebič v 21.3.2009, 10:53

Poslední dobou RDS nějak blbne, ukáže mě kolonu třeba na JS, přijedu blíže a kolona zmizí... Toto se mi už stalo parkráte, ukáže mi to nějakou dopravní událost a třeba po 5 minutách zmizí... Nevíte co s tim? Jelikož teďka si říkám, že RDS je opravdu na hovno...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Jirásek v 21.3.2009, 11:28

Občas mám obdobnou zkušenost. Přičítám to přelaďování přijímače mezi Radiožurnálem a Reginou (případně jiným lokálním vysílačem), t.j. TMC Zelené vlny a JSDI. Každý z těchto informačních kanálů na jiné informace.
Nikde jsem se však nedočetl opravdu relevantní informaci, jak vlastně přijímač u TT chodí. Jestli při naladění na jednu stanici drží, dokud případně neztratí signál, nebo automaticky průběžně přelaďuje mezi různými zdroji. Navíc mám pocit, že různé navcore se chovají odlišně. U TT bohužel nejde vlastně zjistit, jakou stanici TT přijímá, případně ho donutit, aby při ztrátě signálu přelaďoval kmitočty pouze na jedné stanice (jako například radio s RDS). Alespoň já na to se svojí omezenou inteligencí nepřišel.
Nechápu, proč soudruzi od TT tyto informace tají.
Dokud nedojde k sjednocení těchto informací, bude v tom bordel.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků