Klasická verze
Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

POI Loader - prenos do garmina

2.3.2008, 18:44

Chtel bych poprosit,stahnul jsem si tu nejake poi v .gpx s .bmp ikonou a kdyz ji chci naimportovat do garmina,tak zdroj mi najde i garmina,pak si muzu upravit nastaveni toho daneho poi a kdyz dam dalsi,vzdy mi spadne poi loader , s tim ze vygeneroval chyby a je nutno ukoncit...Uz teda nevim jak tam mam ty poi dostat,poradite prosim??
Mam Topo CZ 1.20 a zkousel jsem to i preulozit v map source,ale uz nevim...neni jiny zpusob??
dekuji

Re: POI Loader - prenos do garmina

2.3.2008, 19:42

Můžeš použí Gpsbabel ke konverzi GPX>GPI a vysledny soubor nahrat do GPS pres MassStorage

Re: POI Loader - prenos do garmina

2.3.2008, 21:32

A jakou máš verzi POILoader? S jednou jsou problémy, jde o verzi 2.5.1.

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 7:17

POI Loader mam ten co je na strankach garminu,takze 2.4.2 a neslape to...
Jinak jsem zkusil stahnout ten GPSbabel a nejak se v tom neorientuju,nenasel jsem tam nejak vystup gpi...
nemate aspon nejaky odkaz na funkcni verzi poiladeru nebo gpsbabel?

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 9:02

A fuguje ti to když dáš expresní instalaci POI. Podle toho jak jsem to pochopil, tak POI upravuješ přímo v POILoaderu. Jinak já mám taky verzi 2.4.2. Ještě zkus POILoadrer odinstalovat a znovu nainstalovat. Ke stažení je na stránkách http://www.garmin.com.

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 9:36

Tak jsem zkusil i preinstal poiloaderu z garminackych straneck v. 2.4.2 a pak vzdy pri expresni instalaci :

Pri prenaseni vlastnich bodu zajmu do zarizeni doslo k problemu.Zkuste znovu spustit program POILoader.

A to je porad dokola,proste to tam nemuzu dostat...uz nevim...neslo by treba kdyby mi nekdo udelal vsechny radary v CR ve formatu pro garmina,jen,ze bych je hodil na kartu?

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 11:02

ethane píše:POI Loader mam ten co je na strankach garminu,takze 2.4.2 a neslape to...
Jinak jsem zkusil stahnout ten GPSbabel a nejak se v tom neorientuju,nenasel jsem tam nejak vystup gpi...
nemate aspon nejaky odkaz na funkcni verzi poiladeru nebo gpsbabel?


Najdeš ho pod Garmin Points of Interest (.gpi)

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 11:59

uz jsem to nasel,dekuju,chci se jen zeptat,kdyz to udelam pres ten gpsbabel,zobrazi se mi pak i ikona bmp v garminu?popripade zvuk apod?nebo to bude ciste jen v prohlizeci mapy?dekuju

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 13:12

...odinstalovat verzi 2.5.1 a teprve pak nainstalovat starší 2.4.2
...ta 2.5.1 je asi jen nepovedený vtip od garminu - taky ji na svých stránkách dlouho na stáhnutí nenechali :D

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 13:15

ethane píše:uz jsem to nasel,dekuju,chci se jen zeptat,kdyz to udelam pres ten gpsbabel,zobrazi se mi pak i ikona bmp v garminu?popripade zvuk apod?nebo to bude ciste jen v prohlizeci mapy?dekuju

Vedle výstupního souboru je este ikonka options. Zde si muzes naklikat co potrebujes.

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.3.2008, 20:06

ethane píše:...neslo by treba kdyby mi nekdo udelal vsechny radary v CR ve formatu pro garmina,jen,ze bych je hodil na kartu?



Vždyť tady jsou přímo pro Garmina jeden zip soubor ke stažení který je aktualizován. Stačí si v uživatelském panelu nastavit že chci stahovat pro garmin gpx soubory a vždy když zobrazíš kategorie POI tak nahoře se ti nabídne tento soubor k stáhnutí. A na krtu jsou hodit taky a funguje to :palec: Ale stačí trošku pohledat tady ve foru a našel by jsi to :zamysl:

POI loader 2.4.2

27.3.2008, 14:42

Nemůžu dostat data do garmina přes POI loader,pořád mi to píše,že se stala chyba.Neví někdo,co s tím?Případně jak jinak dostat např.radary do garmina.

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.4.2008, 21:26

Andílek1 píše:
ethane píše:...neslo by treba kdyby mi nekdo udelal vsechny radary v CR ve formatu pro garmina,jen,ze bych je hodil na kartu?



Vždyť tady jsou přímo pro Garmina jeden zip soubor ke stažení který je aktualizován. Stačí si v uživatelském panelu nastavit že chci stahovat pro garmin gpx soubory a vždy když zobrazíš kategorie POI tak nahoře se ti nabídne tento soubor k stáhnutí. A na krtu jsou hodit taky a funguje to :palec: Ale stačí trošku pohledat tady ve foru a našel by jsi to :zamysl:

Stáhla jsem si ten zip soubor Radary do Garmina Nuvi 660, uložila jsem to na pamětovou kartu, ale nevím přesně do které složky jej uožit? Je tam složka gpx a poi. A stačí ten soubor jen odzipovat, nebo jak jej upravit, aby fungoval? Uživatelské mp3 upozornění jsem si sice v nastavení odškrtla, ale nevím, jak jej stáhnout a hlavně zařídit, aby to všechno fungovalo. Pánové, jsem jen prostá žena a tomu rozsáhlému pojednání o upravení mp3 jsem tu fakt neporozuměla :cry: Nemohl by mi tu někdo laskavý udělat instruktáž pro obyčejnou omezenou uživatelku? A jsem blondýna :mrk: Díky

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.4.2008, 22:57

Musíš to odzipova ještě v PC. Na disku si někde udělej složku řeba s názvem POI. V této složce vytvoř dvě složky jedna bude MP3 (tak se musí jmenovat, v jiné by to nav nenašla), a druhou si pojmenuj třeba Radary (to zase pro lepší orientaci v navigaci). Potom zpusť POI Loader a tam nastavuješ složku z které chceš POI nahrát do nav - tam označ složku POI na disku. Potom v POI Loaderu vyber že chceš POI uložit na kartu a dáš další. Po zapnutí nav se podívej do Kam vést => Různé => Uzivatelské body zájmu a tam budeš mít další složku Radary. Toť vše. Ale nezapomeň že když budeš přidávat další body zájmu, tak je vždy dávej do složky POI na disku a celou složku odešli přes POI Loader do nav, protože vždy při novém nahrávání poi se ty v nav smažou. Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. Kdyby ne, tak napiš a zkusím to popsat ještě jinak.

Re: POI Loader - prenos do garmina

3.4.2008, 23:22

Super, díky moc. Jinak mám ten samý problém s POI Loaderem jako jsem tu už někde četla. Mám staženou verzi 2.5.2. a nechce mi najít navigaci, pořád mi to píše, že "Nebyla nalezena žádná zařízení.Zkontrolujte, jestli je vaše zařízení připojeno k počítači a zapnuto ( je připojeno a je zapnuto ) a zkuste to znovu .Možná bude nutné nastavit možnost rozhraní ( kde se to proboha nastavuje) vašeho zařízení GPS na "Garmin" nebo "Host". Zkusila jsem instalovat program znova a nic. GPSBabel mi taky moc nepomohl, spíš bych chtěla nějak zprovoznit ten POI loader. Ta verze 2.4.2. už asi není k sehnání, že? Je s tím hrozné práce :(
Odeslat odpověď