zadost o pomoc s garminem

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Badys v 9.11.2010, 21:45

Ale jo, jenže zatím to není úplně ideální, https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=287&pID=68095 teď testuju jejich měsíční trial verzi. Fungují opravdu pouze ve správném směru, a pokud se měří třeba rychlost 70km/h, tak pokud jedeš do 70km/h, tak tě lehce upozorní zvukovým signálem a dále mlčí, pokud jedeš více jak 70km/h tak stále pípá, dokud neubereš, nebo dokud nejsi už za radarem.
Bohužel:
1) rychlosti nejsou nastaveny všude uplně přesně (např. dnes na Teplicku) spávně je měřená 90tka, ale v navi mají zadanou 70tku
2) nejsou tam všechny radary
3) nejdou editovat třeba zvuky na upozornění na radar, neupozorňují zvukem na kamery na semaforech, tam je pouze ikona.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Badys
 
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 9:08
Bydliště: východočech

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 9.11.2010, 22:05

Já si myslím, že se asi mýlíš - tohleto umí nějaké Mia nebo kýho čerta, kvůli který tady Gumajz pracně zadával nějaké úhly atd. atd. To co popisuješ s pípáním je normální - pokud jedeš míň než ta povolená rychlost, tak tě to upozorní akorát při dojetí na zadanou vzdálenost a pak už ne - bohužel v obou směrech. To co bys chtěl aby to umělo, musí mít navi ve firmwaru a to garminové nemají. To není otázka bodů. V těch to musí být "zakodované", ale pak to umí umět nějaký soft umět přečíst a jak jsem říkal, neznám takového garmina. Pokud víš jaký typ to umí, tak sem s tím, ať nežiji v nevědomosti
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Badys v 9.11.2010, 22:20

zdar freewal, nějaký ten rok jsem tu nebyl, kdysi jsme spolu prohodili velice málo příspěvků ke Garminu (tuším že jsi tenkrát s Garminem začínal, já měl 660, pak jsem byl na Navigonu) a teď mám 3790t, takže jsem zde zpět.
Jak píšu, já ty radary už zkouším cca týden a opravdu v 3790 fungují tak, jak popisuji. Nemám akorát odzkoušené úsekáče, ty mám akorát přes simulaci a oproti Miu se tam nezobrazuje průměrná rychlost v měřeném úseku. Jinak ostatní mám odzkoušené v reálu. Stáhni si měsíční demo přes Tvůj účet my.garmin, přes který to dostaneš i do navi a otestuj, je to zajímavé.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Badys
 
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 9:08
Bydliště: východočech

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 10.11.2010, 7:06

Mně to "badys" se zdálo nějaké povědomé, ale přeci jen jsem už starší člověk :)))))... no to koukám jako z jara, člověk se furt učí. Mrknu na to, zkusím to, ale nějaké ty úhly by v radarech by tady už měly být zakompované, protože vím jako tady špačkoval Gumajz co je s tím práce. Viď Gumídku? :grin:

Pokud to bude k něčemu, tak si to i koupím, pokud to nestojí ranec a pokud to jde koupit
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 10.11.2010, 7:19

Tak 13 USD na rok není až taková darda, ale jak čtu má to tady svoje mouchy, tady myslím je to fyzicky ověřeno a Gumajz je puntičkář a dělá to poctivě oproti jemu nevím odkud si to ta firma Cyclop cucá, uvidím jak ta trial verze
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Gumídek v 10.11.2010, 7:44

1) Ještě jsem se nesetkal s dodavatelem radarů do navi- (TT, Garmin atd atd..), který byl měl radary v té kavlaitě, jako my zde na poi.cz. Buď mu chybí úhly měření, nebo má špatně rychlosti, nebo má radar na druhé straně atd atd, nebo je vůbec nemá....Takže vyhazovat peníze za jejich radary v ĆR je blbost. Místní znalost je vždy lepší....Radary mimo ČR- to je jiná věc. Ty bych vzal. Jelikož neznáme žádné takové šílence, jako jsme my zde, kde by se daly stáhnout data podobná našim(s místní znalostí), tak bych vzal ty placené...Asi tak, to je můj názor....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 10.11.2010, 8:16

Gumajzi já s tebou bez výhrad souhlasím. Jak jsem psal vím co to je, kdo to dělal atd., takže není co řešit. Jediné, co mi vadí, že to na mne huláká ikdyž je to v opačném směru. Takže pokud by to tahle verze uměla, tak by to bylo velké plus. Otázka jestli to neumí rozlišovat jen ten Badysův typ
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Gumídek v 10.11.2010, 9:43

Tohle je věc, která mne vadí také....Jenže zatím se to nikomu nepodařilo pořádně vyřešit, aby to bylo úplně ok.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 14.11.2010, 18:32

Tak jsem dneska "vopruboval" ty placené radary - samozřejmě, že Gumajzovo (nebo naše :))) mobilní radary to nezná, ale sympatické je, že fungují úsekové podle směru jízdy. Bylo by dobré zjistit, kolik jich obsahuje ten soubor, který se stahuje. Taky by bylo dobré, kdyby tohle fungovalo i u našich radarů. Nevím jak je to zařízené, jak je to zapsané v tom souboru, ale jak vidět jde to. Henry nebo jiný zdatný IT nemůžete poznat, zda by to šlo aplikovat i na naše radary? Pro odborníky je sem přikládám
Safely_camera.zip
(58.26 KiB) 1002 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Gumídek v 14.11.2010, 19:15

Jo, to by bylo hezké, ale jak to chceš udělat ????
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 14.11.2010, 19:27

Nemusíš nic říkat..... já tě vidím úplně jasně až tady vodsaď z domova jak tě polévá studený pot při myšlence, že by se mělo něco doplňovat :grin: :grin: :grin: :grin: , ale pokud by to bylo schůdné a odborníci řeknou, že by to šlo, když se doplní tohle nebo tohle, tak ti dávám zde veřejný slib, že ti s tím pomohu :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Gumídek v 14.11.2010, 19:37

Neee, naopak, nevadilo, ale nevěřím, že to jde. Vadilo by mne to jen u infocedulí a mobilních radarů, ty ostatní jsou v pohodě...Nicméně uvítal bych to hlavně u úsekových radarů....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod freewall v 14.11.2010, 19:45

Já tomu nerozumím, proto jsem sem dal ty soubory a odborníci by se měli vyjádřit, zda je to možné či ne a co by to obnášelo.
Konkrétně jsem to zkoušel na Bělohorské ulici - tady někde: 50°4'33.157"N, 14°19'48.409"E, když jsem jel do města, tak ani ťuk, ale když jsem vracel, tak gong a nápis v češtině něco v tom smyslu, že vpředu 50km/h měřený úsek
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Gumídek v 14.11.2010, 22:42

A úsek je na Bělohorské z centra, a do centra nic. A na Patočkové do centra, a z centra je úsek Eu, takže zatím by se měl tvářit jako že nic....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvekod Badys v 14.11.2010, 23:02

A funguje to s rozpoznáním směru i na stacionární radary. Navíc jak jsem psal o pár příspěvků výše, pokud radar měří pro příklad 50km/h, pokud jedeš skutečnou rychlostí do 50km/h, tak Tě navi upozorní pípnutím a nápisem na šedém pozadí. Pokud jedeš rychleji, pípá neustále a pozadí s nápisem zčervená. Pokud ubereš pod měřenou rychlost, pípání ustane, pozadí nápisu opět bude šedivé. Systémově to mají fakt very good, ale aktuálnost a přesnost není uplně ideální. Jestli můžu být upřímný naprostý ideál by byl kombinací zdejších dat a jejich systému. Ale na druhou stranu jsem samozřejmě rád za data z těchto stránek a klobouk dolů před prací lidí zdejšího fóra.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Badys
 
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 9:08
Bydliště: východočech

PředchozíDalší

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 30 návštevníků