Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvekod ppfox v 25.1.2010, 21:20

jen dodatek k příspěvku od breces v 25.11.2009, 18:01 , po první instalaci upgr.Atlas ČR v 8.1 se oproti v 8.0 vrátily zpátky všechny chyby z okolí, které jsem posílal po vydání verze 7, bylo jich tuším cca 40 (neexistující silnice, jízda v protisměru jednosměrkou, nerespektování hlavní silnice a routování po nepoužívané souběžní místní ulici atd.....), nějak jsem to neřešil (jezdil jsem stejně na CN), včera jsem ale stáhl aktualizaci 8.1 znovu a všechny chyby jsou již opravené (tak jak byly ve verzi 8.0). Tak nevím, ale možná si to stáhněte znovu? :zamysl:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
ppfox
 
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 20:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvekod tube v 27.1.2010, 22:51

Ano máš pravdu, ti z nás, kteří si stáhli aktualizace Atlas 8.1 "příliš rychle" dostali aktualizace provedenou z map Atlas 7.0 To později potichu opravili a jen aktualizace nahradili. Zjistil jsem to, když jsem poslal rozhořčený email do Garminu -> Picodasu. Zde přikládám pro všechny k přečtení včetně mého "rozhořčení" a odpovědi:

    Dobrý deň,

    máte pravdu, pri aktualizácii tejto mapy nám utiekli niektoré údaje zo staršej mapy Atlas Czech 7. Tento problém bol samozrejme opravený a preto Vás prosím, stiahnite si znovu z rozhrania pre registráciu máp mapu Atlas Czech 8.1. Momentálne sú tieto chyby opravené.

    S pozdravom
    Peter Štofik
    Picodas Praha

    Tube napsal(a):
    Dobrý den. Dovolte abych Vás upozornil na nesrovnalosti v mapách Atlas Czech 8.1 NT. Mám staženou tuto aktualizaci a myslel jsem, že přispěje jen lepšími věcmi.

    Bohužel je tomu úplně naopak. Celý podklad mapy je tvořen základem starší mapy Atlas Czech 7 (tuším ve verzi nějaké aktualizace). Ve verzi Atlasu Czech 8 NT byla již dálnice D47 (Chmele-li D1) v úseku Bělotín – sjezd Lipník nad Bečvou zanesená v mapách. Nyní po aktualizaci na 8.1 tento úsek chybí! Na diskuzích na internetu se hovoří o spoustě dalších chyb, které již byly v předchozích verzích odstraněny a nyní jsou opět zde.

    Doufám že se podobným faux-pas vyhnete při tvorbě - zpracování dalších map a to obzvláště placených aktualizací, protože upřímně řečeno: Nechci platit za takovouto aktualizaci peníze, protože mi nepřinesla nic převratně nového. A zatím jedinou novou vlastnost, kdy navigace při průjezdu tunelem nehlásí ztrátu družicového signálu, oželím s bonusem aktuálnějších map.


    S pozdravem uživatel Garmin navigací Tube
Garmin 255W, CN Europe NT 2010.10, Atlas Czech 8.1NT, Adresy CRv1, TOPO Czech 3
Uživatelský avatar
tube
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10.8.2009, 14:39

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvekod Raben v 17.3.2010, 23:08

Zdravím, prosím o radu, jsem začátečník a k navigaci jsme dostal CD s mapami TOPO CZECH3 a ATLAS CZECH 8 a ADRESY1. Registrační kód k mapám ADRESY 1 a ATLAS CZECH 8 je společný, takže jsem k odemknutí vygeneroval pouze 2 kódy. V MaPSource jsem pomocí těchto dvou kódů odemknul TOPO... a ATLAS..., ale ADRESY1 mi stále hlásí "uzamknuto" a žádným z obou kódů již nejdou odemknout. Jak je mám odemknout? nebo to není třeba? V manuálu se píše: "Produkt Adresy CR v1 se dodává pouze ve verzi s podporou mapového formátu NT*, který je podporován pouze novější generací mapových GPS Garmin. Mapa je součástí instalace uliční mapy Atlas Czech 8NT.." Takže už je v mapě Atlas Czech a není třeba jí odemykat? Ale v manuálu se také píše: "Mapa obsahuje jednu licenci (sériové číslo disku) a registrace je založena na vnitřním identifikátoru přístroje (Unit ID). Výsledkem registrace je vygenerovaný unikátní 25místný odemykací klíč pro dvojici mapa-přístroj. Registrace mapy není přenosná.". Tak tomu vůbec nerozumím. Poradíte někdo jak Adresy odemknout nebo co stím dál?
Předem moc dík.
Raben
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.3.2010, 22:56

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvekod freewall v 18.3.2010, 9:21

Já se večer doma mrknu, jak to mám u sebe - nejsem si jistý, ale to platilo pro Atlas platí i pro Adresy, zkus si spustit MapSource - Pomůcky - Odemknout mapy - odemknout regiony - vysviť Adresy (jednou na ně klikni), které uvidíš v nabídce - Přidat... a naběhne ti okno s možností vložení kodu - tak to zkus.
Takhle to normálně funguje - třeba ses přepsal
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Předchozí

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků