Klasická verze
Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

Re: Garmin 250W - nabíječka

31.8.2010, 15:17

Odlep štítek s parametry pod kterým se nachází šroubek. Odšroubuj matici ma špici, ale dávej pozor ať ti nevystřelí pružina s pojistkou. Oddělej kovovou objímku, která byla pod maticí. Mělo by to jít rozebrat na dvě poloviny. Dál si musíš poradit sám.
Na obrázku je orig. nab. k nüvi 200.
Přílohy
P8310004.JPG
P8310004.JPG (35.05 KiB) Zobrazeno 21121 krát
Naposledy upravil Chip.cz dne 28.3.2011, 10:29, celkově upraveno 1

Re: Garmin 250W - nabíječka

1.9.2010, 20:35

Dík nevěděl jsem o tom šroubku pod štítkem. dub

Re: Garmin 250W - nabíječka

4.9.2010, 22:04

Akorát, že pokud je 250W zapojená stejně jako 200, tak to nebude fungovat a bude se to tvářit jako když je to připojeno k pc. Pokud u 250w není stejná fičura s odporem v konektoru, tak nic a jako bych nic neřekl.

Re: Garmin 250W - nabíječka

9.9.2010, 3:44

Hloupý dotaz - proč vymýšlíte bejkárny a nepřipojíte si navigaci přes standardní "PC nabíjecí" USB a nepřepnete se z "PC" do "provozního" režimu přes "systémové battery" menu?
Jinak obyčejný převodník z 12V auto na USB je několikamálokorunová záležitost, nesrovnatelná s úpravami napájecího konektoru k navigaci. Já mám pořešeno napájení tak, že jsem si do auta koupil obyčejný adaptér 12/220V s USB výstupem (150W, cca 800 Kč), do kterého zastrčím USB kabel pro navigaci, tu si přepnu z PC do napájecího režimu, a můžu dál používat 220v zásuvku pro nabíjení mobilu, notebooku atd.

Re: Garmin 250W - nabíječka

9.9.2010, 20:45

Ja nab. Nuvi 200 pres pc USB - pripojim do Navigace mini USB a az se zobrazi ta ikonka bila na GPS - ze je pripojeno k pc, tak odpojim GPS a znova pripojim - pak uz je to jako kdyz to mam pripojene v aute :)

Re: Garmin 250W - nabíječka

10.9.2010, 16:55

Já zapnu navigaci bez připojení k napájení, podržím delší dobu prst na indikátoru baterie, dokud nenaskočí servisní menu. Pak zasunu USB konektor, a menu opustím. Navigace se vesele nabíjí a naviguje současně. Mám Nuvi250, ale mělo by to fungovat i pro ostatní typy navigací Garmin.

Re: Garmin 250W - nabíječka

27.3.2011, 11:04

Priatelia....chcem sa Vás opýtať....Ako dlho sa Vám nabíja navigácia. Ide totižto jar a chcel by som vyjst na bycikel, alebo pešo a pomaly už dve poobedia nabíjm navigáciu Garmin 765cez USB a za toho...nie a nie nabyt. Možno robím dakde chybu. Stačí garmina pripojit šnurou cez USB a automaticky sa nabíja??? A potom sa mi batéria pri " normálnej " prevádzke rýchlo vybije...cca tak 1/ 2 hod...už mi hlási " vybitá batéria". To samozrejme mam zapnutu len navigáciu...a žiadu hudbu ...a tak. Ono mi totižto vymenili v reklamácii tohoto Garmina a mám podozrenie, že mi dali nie nový, ale repasovaný....skuste poradit...Dík :zamysl:

Re: Garmin 250W - nabíječka

27.3.2011, 22:47

Nevím to úplně prěsně, ale je potřeba nabíjet 6-10hod. přes USB. GPS by měla vydržet při dobré baterii
z plného nabití asi 3-5hod. To je na bycikl, nebo pěší tůru někdy málo.
Bylo by dobré pořídit si náhradní zdroj třeba tento, nebo na fotovoltaiku.

Re: Garmin 250W - nabíječka

3.4.2011, 19:26

No, tak som to teraz testoval v priebehu pá dní. Po nabíjaní cez UsB, tak 10- 15 hod....nabité na 2-3 dieliky a v teréne ...mi to zahlásilo cca po 10-15 minutách hlášku...."Bateria skoro vybitá"..., ale po tom navigacia vydržala tak 1/3 hod - až hodinu, ale s tou blbou hláškou vybitia baterie, čo som musel stále potvdzovat, lebo to bolo cez cely display. Je to normálne??? Navigacia je ešte v záruke a robí mi to od zakupenia.....Skuste poradit :zamysl: ,,Dík

Re: Garmin 250W - nabíječka

4.4.2011, 11:08

Dobrý den,
pokud Vám Nuvi píše "Batéria skoro vybitá", nečekejte zázrak. Musíte jí napřed nabít na 4 dílky, nejlépe originálním nabíječem
http://www.garmin.sk/Default.asp?cls=stoitem&stiid=482
nebo jiným zdrojem s USB výstupem,který je způsobilý dodávat dostatečný proud ~ 1A. Potom teprve můžete posoudit, zda je Vaše baterie zralá na výměnu.
Také se lze podívat do servisního menu - přidržení ikony "nabití baterie" a vrátit se zpět "EXITEM". :usmev:
(U mojí Nuvi 765 z 08/2009 se baterie nabíjí "Batt Capacity" na > 90%, často jí používám v autě.)

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 10:11

Rubic...moc dík. Ale nech sa snažím akokolvek nabit moju 765 stále mám pocit, že to nejde. S pôvodným garminom som nemal také potiaže s nabíjaní. prosím skuste mi ešte poradt...
Teda Cez USB notebooku nabíjam tak 12-15 hod v kuse/ Myslíš že 15 hodín nestačí nabíjat cez USB???/. a ked ho spusím po 10 minutach hláška " Bateria skoro vybitá". Potom ešte chvílu vydrží a " kaput".....Tu originálnu nabíjačku nemám, zatial ju nechcem kupovat. Ešte chcem teraz skusit....idem v nedelu Z MT do Rakuska a chcel by som nechat v kuse pripojený Garmin na napájanie a potom, ked sa "nabije", ak sa nabije, skusit kolko vdrží bez napájania. Zatial dík..moc :mrk:

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 10:14

Podle toho co píšeš, bych řekl, že té baterii už nepomůže ani svěcená voda

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 11:51

Oki...v nedelu má poslednu šancu.....To je už možno desiata reklamácia...Dve výmeny...a to asi nie za novú navigáciu, ale repasovanú a stále dáka iná závada....Škoda, ináč by som bol spokojý :-P

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 13:13

Buď zdráv,
nabíjecí proud není nikde definovaný, ale 15h by snad mělo stačit na plné nabití z USB připojení na PC. Orientačně to píší i zde
http://www.gpscentrum.cz/navigace-/garm ... droj-1325/
Důležité však je, zda opravdu Nuvi nabíjíš. Když připojenou Nuvi uvedeš do pracovního režimu ( můžeš pracovat s mapami ), pak po vypnutí připojené Nuvi tlačítkem - slabě podsvěcuje nápis "Nabíjení baterie", který po chvíli zmizí, ale opětovně se vyvolá ťuknutím na displej. Rovněž velikost vybíjení není nikde definovaná a silně závisí na nastavení jasu displeje. Jasná je skutečnost, že původně udávané 4h používání na vnitřní baterii pro Nuvi 765, je nepravdivý údaj.

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 16:22

Rubic píše:Jasná je skutečnost, že původně udávané 4h používání na vnitřní baterii pro Nuvi 765, je nepravdivý údaj.

Na tohle tvrzení bych byl opatrný, protože nemusí být pravdivé. Moje GPS nüvi 200 koupená před 3 lety opravdu tehdy vydržela udávanou dobu provozu a i dnes po 3 letech vydrží ještě asi 2.5hod. Argos, jak to někdy bývá měl smůlu a koupil špatný výrobek. Asi nezbývá jiné řešení než reklamovat, reklamovat, reklamovat.
Odeslat odpověď