Klasická verze
Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

Re: Garmin 250W - nabíječka

7.4.2011, 23:01

Asi nejsem dost opatrný, ale mám rád jasno ve svých věcech. Tak jsem se přesvědčil jak dlouho mi vydrží baterie v Nuvi 765 po necelých dvou letech provozu. Výchozí nabití - 87% kapacity. V simulačním provozu po vlastní trase napříč Prahou v mapě Atlas Czech 2010 se 1. hláška "Slabá baterie" objevila po 1h 20 min, úplně Nuvi vypla po 2h 10 min.
Při navigaci v CNEU, pouze na vnitřní baterii, kdy se zobrazuje řazení v pruzích a náhledy křižovatek na dálnici by životnost byla ještě kratší. :zamysl:

Re: Garmin 250W - nabíječka

8.4.2011, 13:42

Oki, Rubic...dík. Uvidím v nedelu....skusim otestovať. Asi tá batéria ozaj nevydrží dlho. Aj ked mne to robilo hned po "kúpe" respektíve po výmene pôvodného garminu a ten pôvodný to nerobil, mal zase inu závadu. Ozvem sa ako dopadol test.. :mrk:

Re: Garmin 250W - nabíječka

24.3.2015, 17:05

Přátelé nevíte kde je umístěný ten odpor mezi pin 4 a 5 u nabíječek do auta. Také mi odešla ale oddělal jsem od ní ten kabel a na něm je nalisovaný takový váleček o průměru cca 1.5 cm není to v něm. Tak že bych k obyčejné neorig nabíječce přiletoval ten s té originální s tím válečkem a začalo by to fungovat bez nutnosti držet tu ikonu baterie přepnutí do prac. režimu atd,. ? Bude to tak fungovat? Nebaví mě to pořád při nasednutí do auta přepínat.

Re: Garmin 250W - nabíječka

24.3.2015, 21:18

(1)Přátelé nevíte kde je umístěný ten odpor mezi pin 4 a 5 u nabíječek do auta.
(2)Také mi odešla ale oddělal jsem od ní ten kabel a na něm je nalisovaný takový váleček o průměru cca 1.5 cm není to v něm.
(3)Tak že bych k obyčejné neorig nabíječce přiletoval ten s té originální s tím válečkem...? Bude to tak fungovat?

(1)Ten odpor je zřejmě zalisovaný v plastu u mini usb.
(2)Závada by tam být neměla, je to pouze feritové jadérko pro odrušení nežádoucích kmitočtů.
(3)Fungovat by to mělo, pokud nebude v tom kabelu přerušený některý z vodičů.
Je třeba dát velký pozor na správnou polaritu pájených vodičů.

Re: Garmin 250W - nabíječka

26.3.2015, 3:10

garmin nuvi power cab.jpg
garmin nuvi power cab.jpg (134.58 KiB) Zobrazeno 9679 krát
Moc děkuji za odpověď. Rozumím tomu tedy správně ,že je naděje,že by to mohlo fungovat. Kabel který jsem oddělal od té originální rozbité nabíječky viz. foto má tedy obr.1. zalité jadýrko pro pomoc s odrušením ,které tam mám nechat aby sloužilo i nadále pak obr. 2.je odstřižený konec kabýlku od orig. nabíječky,který má jeden vodič v bílé izolaci a je veden středem opletení /podobně jako třeba koax kabel či signálové kabely k zesilovačům do auta/ přičemž toto opletení slouží jako druhý vodič pro připojení napájení.Celé je to ještě v černé izolaci. Vždy se pokud vím v takovém případě používá zapojení takové že ten středem vedený vodič je DC+ a na tom opletení je připojeno DC -.(nemám totiž už tu rozbitou nabíječku takže to nemohu ověřit na tištěném spoji ,který v ní byl) Souhlasíš se mnou nebo máte u Garmina jinou zkušenost? Tedy připájím tyto kabely k mé neoriginální nabíječce a vzhledm k tomu,že ten odpor který zajistí že se Garmin nepřepne do stavu připojení k PC ,je zalisován v úhlovém mini USB konektoru obr. 3,mohlo by to fungovat i bez originální nabíječky a otravného přepínání do prac. modu.. Předem díky za doplnění ,hned pak to zkusím a budu referovat.

Re: Garmin 250W - nabíječka

26.3.2015, 18:18

Tak jen pro info dnes jsem tu nabíječku předělal,tedy k nějaké neoriginální jsem připájel kabel který mě zbyl z té rozbité originální a vše funguje bez nutnosti použít provozní menu přístroje. Ještě jednou díky

Re: Garmin 250W - nabíječka

26.3.2015, 18:25

Není zač. Hlavně že to funguje. Na fórech se lze dočíst, že neorigo nabíječky mohou zničit přístroj, protože tam nemají ty správné ochrany. http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=2858&start=15#p30127

Re: Garmin 250W - nabíječka

27.3.2015, 12:30

Používám tu neoriginální už víc jak rok ,už tehdy jsem právě tady na foru zjistil vše o tom jak se přepíná do provozního modu a že je nebezpečí nedostatečné ochrany přístroje a přesto se mi nechtělo dávat velkou cenu za originální ,která stojí tolik kolik jsem dal za celou použitou navigaci a také jsem si všiml ,že tato moje neorig.nemá tak dobrou ochranu proti přepětí jako ta orig. ale zdá se že to přístroji tolik nevadí ,napětové a proudové špičky ve voze asi dostatečně kryje i tato neoriginální a to ji používám vněkolika osobních i v nákladním vozidle kde je 24v rozvod,tak budu věřit že to zvládne i nadále. Díky

Re: Garmin 250W - nabíječka

28.3.2015, 11:20

...a to ji používám vněkolika osobních i v nákladním vozidle kde je 24v rozvod,tak budu věřit že to zvládne i nadále. Díky
Autonabíječka má provozní napětí 10-30V, takže 24V je v pohodě a navíc nákladní automobily jsou na naftu, tzn. nemají elektronickou zapalovací soustavu a tak tam v palubní síti nemohou žádné napěťové špičky vznikat. To samé samozřejmě platí i u osobních automobilů na naftu a tady bych se tedy vůbec nebál něco neorigo použít.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je také docela možné, že výrobci dnešnich automobilů na benzin mají dokonaleji odrušenou palubní síť než tomu bylo v dobách předešlých, už k vůli velkému množství použité elektroniky. Tohle je ale pouze moje úvava a pokud někdo má zaručeně spolehlivé informace, může zde napsat.
Odeslat odpověď