poiloader

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 6.1.2010, 18:41

To s těmi 32 body slyším prvně - nevím co k tomu říci, třeba se někdo ozve, kdo s tím má zkušenost. Jinak co se týče kapacity, tak 20 mega by neměl být problém - myslím, že má 4Giga, ale samořejmě záleží kolik tam máš map. Pokud se v nějakém průzkumníku (nebo přes "tento počítač" podíváš na Garmina, klikneš pravým tlačítkem vybereš si vlastnosti, tak bys měl vidět velikost - ideální na to je Total Commander, kde bys vidět kolik je kapacita, kolik máš volno ap.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 6.1.2010, 18:43

Jooooooooo a s tím přepisováním není přeci problém - v počítači budeš mít ty adresáře s body jak si ted tvoříš nebo vytvořil - ty akorát čas od času přemázneš nově staženými a zase je pošleš do navigace
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod sominek v 6.1.2010, 19:33

jak přibližně může trvat celý proces poiloaderu???
garmin 765t lifetime
sominek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 4.1.2010, 20:02

Re: poiloader

Příspěvekod sominek v 6.1.2010, 19:46

Blahopřejeme! Podařilo se vám úspěšně nainstalovat 125821 bodů zájmu do zařízení. :jupi: :palce: :janic:
Takže děkuji mockrát za rady. Ke konci už jsem myslel, že to nezvládne ale cca po 45 min trvání to zvládl.
Díky hlavně freewall :palec:
garmin 765t lifetime
sominek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 4.1.2010, 20:02

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 6.1.2010, 20:30

:?: :palce: :jupi: :palce: :?:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod eidz v 7.1.2010, 7:01

Gratuluji freewallu za trpělovist. Kdyby sominek víc četl a míň reinstaloval (čistil registry), tak by cíle dosáhl dříve. Ale snad jej trnitá cesta dovedla tam, kam chtěl.

Omezení na 32 souborů v adresáři je fakt, ale nemám zde odkaz, kde jsem to přečetl.

Jinak já nepoužívám odeslání do navigace, pracuji s kartou, kterou pak vložím do navigace. Zpracování cca 98 tis. bodů na netbooku (intel atom 1,6) trvá cca do 20 min. a na firemním (intel centrino, 2) do 6 min. Expresní mód poiloaderu. (Ale využívám, fakt využívám tak odhadem do 8 tis. bodů, ostatní kategorie jsem v navigaci ještě ani neotevřel. Takže si to rozdělím na "archivpoi", kde budou věci, co kdybych to potřeboval najít a na poi, které budu aktualizovat. Úspora času při kompilaci je zřejmá.)

Ještě tip pro sominek - k poi si můžeš přidat svoji ikonu (opět si napřed něco přečti o rozměrech a barevné hloubce ikon, aby jsi nebyl překvapený) a mp3, která se přehraje. Pak si ještě najdi gpstravelguide.poi
Naposledy upravil eidz dne 7.1.2010, 20:50, celkově upraveno 1
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 7.1.2010, 8:38

No já to mám obdobně - do navi posílám cca kolem 20.000 bodů, dál má adresář nepoužívané POI´s, které aktualizuji průběžně také, ale mám je pro případ, že by byly potřeba, tak bych je přesunul do "používaných POI a poslal do navi.

To Sominek:
Těch 125821 bodů - Pán Bůh pomáhej :grin:, nevím, zda všechny potřebuješ všechny k životu - ale třeba jezdíš každý den napříč Evropou - budiž, to jen, abys tady zase za chvíli nebyl, že se ti navi třeba nějak kouše, trhá ap. Ne že bych ti něco takového přál...... ale asi i tady platí jako jinde - "vše s mírou". Nemluvě, že x bodů se ti může dublovat s body, které jsou součástí City Navigatoru - a těch je taky požehnaně.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod eidz v 7.1.2010, 21:28

často používané poi prohnané přes Poiloader, výsledný soubor poi.gpi překopírovaný do navigace. Málo používáné poi, prohnané přes Poiloader (uložit do složky, ne do navigace), výsledný soubor poi.gpi přejmenovaný na poi_archiv.gpi a šup do navigace.
Po zapnutí navigace je stále jedna složka Uživatelských bodů zájmu a v ní jsou vidět poi z obou souborů.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 7.1.2010, 21:32

Pane Vajchmajstr, voni jsou hlava votevřená.... někdy vyzkouším :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod yorg v 9.1.2010, 0:29

freewall píše:Já teda nevím - asi to přímo nezapřičiňuje tvůj problém a proti gustu žádný dišputát..... ale ..... ty pak v té navigaci musíš mít v těch bodech hroznej bordel, když máš takhle všechno pohromadě. Jak něco najdeš? Samozřejmě nic ti nevnucuji, ale pokud by sis to trochu roztřídil, měl bys v tom větší přehled a možná by se to nekousalo, třeba to "tráví" lépe po částech. Připojuji 2 screeny od sebe pro inspiraci. Osobně si prostě neumím představit, že bych bych pohromadě pel-mel nějakých třeba 25.000 bodů
Obrázek


Zdravím.

Prosím o reakci na následující poněkud zmatečně vypadající dotaz.

Dosud jsem měl všechny POI (tzn. radary + ostatní) a tedy všechny gpx a příslušné mp3 a bmp soubory na počítači v jednom adresáři \Garmin\Poi\. V Garminu pak byly v \Garmin\Poi\ všechny bmp + mp3 soubory a poi.gpi vytvořený nebo aktualizovaný přes POILoader.

Protože to bylo zejména na PC při narůstajícím počtu POI nepřehledné, zkusil jsem uspořádat POI do adresářů dle kategorií podle tvého příkladu a nějak se mi nedaří. Po aktualizaci (po předchozím vymazání obsahu adresáře \Garmin\Poi\ v Garminu) přes POILoader se v Garminu vytvořil jen poi.gpi. Soubory mp3 a bmp se pomocí POILOader nepřenesly. Buď dělám něco špatně a proto se mi bmp a mp3 do Garmina nepřenesly nebo se tam musí vždy zkopírovat ručně nebo je to ještě jinak.

Mám v tom hokej, proto bych prosil o odpověď na tyto otázky:

- Na obrázku máš mezi kategoriemi vytvořen adresář mp3. Předpokládám že v něm jsou (a pouze v něm, jinde ne) všechny mp3 hlášky ze všech kategorií. Tedy i z ostatních kategorií než jen Radary pokud k nim příslušná mp3 existuje. Podle zápisu např. mp3/M100.mp3 v souboru z radarů CZ-Radar_M100.gpx předpokládám, že by to tak mohlo být. Je tomu skutečně tak?

- Přenáší POILoader bmp a mp3 soubory do Garmina nebo se tam musí zkopírovat ručně? Pokud ručně, tak se zachováním struktury adresářů, jen bez gpx souborů? Ve výsledku pak budou v Garminu v adresáři Doprava jen všechny bmp ikony k dopravě, v adresáři Hrady a zamky opět jen bmp ikony k této kategorii atd. i u ostatních kategorií a v adresáři mp3 budou všechny mp3 hlášky ze všech kategorií?
...
- A nebo je to všechno úplně jinak a poi.gpi v sobě obsahuje i bmp a mp3 soubory a mp3 a bmp se do Garmina vůbec nemusí kopírovat a v adresáři \Garmin\Poi\ tam bude vždy jen poi.gpi?
yorg
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29.5.2009, 22:17

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 9.1.2010, 9:38

Tak nejdřív obecně, to asi nebudou pro tebe žádné novoty, ale pro sichr.... :usmev:
V první řadě v nastavení Uživatelského panelu na stránce bodů (ne v režimu tohohle fora) je třeba mít nastavenou volbu ANO u "Vložené mp3 zvuků v radarech pro Garmin".
Jinak tohle uspořádání bodů záleží jak si kdo vytvoří a je to hlavně proto, že tak jak to vidíš teď v PC, tak tak stejně to budeš mít i v navigaci - tzn. včetně těch adresářů. Je to pak přehledné, když něco budeš hledat a nebude v tom "guláš"

A teď jednotlivé k tvým otázkám:

yorg píše:Po aktualizaci (po předchozím vymazání obsahu adresáře \Garmin\Poi\ v Garminu) přes POILoader se v Garminu vytvořil jen poi.gpi. Soubory mp3 a bmp se pomocí POILOader nepřenesly. Buď dělám něco špatně a proto se mi bmp a mp3 do Garmina nepřenesly nebo se tam musí vždy zkopírovat ručně nebo je to ještě jinak.

Neděláš nic špatně, vše je "zabaleno" v rom spouboru .gpi


yorg píše:Na obrázku máš mezi kategoriemi vytvořen adresář mp3. Předpokládám že v něm jsou (a pouze v něm, jinde ne) všechny mp3 hlášky ze všech kategorií. Tedy i z ostatních kategorií než jen Radary pokud k nim příslušná mp3 existuje. Podle zápisu např. mp3/M100.mp3 v souboru z radarů CZ-Radar_M100.gpx předpokládám, že by to tak mohlo být. Je tomu skutečně tak?

K ozvučení radarů tady někde ve vláknu "Hlášky mp3" (nebo tak nějak) je toho spousty, tak jen ve zkratce - matně si pamatuji, že snad existují 2 možnosti - buď, že do adresářů přidáš stejně nazvanou hlášku mp3 podle jednotlivých názvů kategorií radarů a nebo druhá mpžnost - že se do adresáře kam si dáváš body, vytvoříš adresář MP3 a tam nakopíruješ mp3 hlášky ve formátu názvu jak vidíš na přiloženém screenshotu.
Radary pak stahuji klasicky asi jako každý zabalené v zipu a ty rozbaluji do adresáře, který jsem si nazval "Radary". Při odeslání přes POILoader se to nějak (neptej se mě jak :grin: ) přiřadí k sobě.
Hlasky.jpg
Hlasky.jpg (43.58 KiB) Zobrazeno 9605 krát


U ostatních kategorií mám mp3 hlášku přímo u toho kterého souboru gpx - viz další screenshot a zase POILoader to nějak přiřadí k sobě v tom souboru .gpi

ostatní.jpg
ostatní.jpg (41.73 KiB) Zobrazeno 9605 krát


yorg píše:Přenáší POILoader bmp a mp3 soubory do Garmina nebo se tam musí zkopírovat ručně? Pokud ručně, tak se zachováním struktury adresářů, jen bez gpx souborů? Ve výsledku pak budou v Garminu v adresáři Doprava jen všechny bmp ikony k dopravě, v adresáři Hrady a zamky opět jen bmp ikony k této kategorii atd. i u ostatních kategorií a v adresáři mp3 budou všechny mp3 hlášky ze všech kategorií?

Už jsem odpověděl... jinak musíš stahovat nejen gpx. soubor, ale i příslušné ikony a mít vždy vše pohromadě, tzn. .gpx, .bmp, ev. .mp3


yorg píše:A nebo je to všechno úplně jinak a poi.gpi v sobě obsahuje i bmp a mp3 soubory a mp3 a bmp se do Garmina vůbec nemusí kopírovat a v adresáři \Garmin\Poi\ tam bude vždy jen poi.gpi?

Bingooooooooooooo :grin:

Snad jsem odpověděl na vše a srozumitelně, pokud ne, tak se ptej znovu :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod yorg v 9.1.2010, 12:24

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Jako obvykle, perfektní.

"Vložení mp3 zvuků v radarech pro Garmin"." jsem nastaveno měl.

ad adresář mp3 - já jsem tam ty hlášky měl (v adresáři radary nebyly) a vytvořený poi.gpi je neobsahoval a byl o polovinu menší než dnes při opakovaném vytvoření poi.gpi s mp3 v adresáři radary. Místo hlášky mi navigace při simulaci při výskytu radaru jen cinkala. Nějak se to nepřiřadilo.

ad Bingooooooooooooo! - Přesunul jsem mp3 znovu do adresářů radary a nebezpečné místa a poi.gpi je o polovinu větší a už mp3 obsahuje. Nevím, kde jsem pochytil, že se bmp i mp3 dávají jako soubory také do navigace. A hned je v navigaci hned víc volného místa. :palce:

Na závěr ještě prosba - vidím, že máš vytvořené odpovídající hlášky mp3 na rozdělenou kategorii Nebezpečná místa. Bylo by možné je získat?
yorg
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29.5.2009, 22:17

Re: poiloader

Příspěvekod freewall v 9.1.2010, 16:28

ad adresář mp3 - já jsem tam ty hlášky měl (v adresáři radary nebyly) a vytvořený poi.gpi je neobsahoval a byl o polovinu menší než dnes při opakovaném vytvoření poi.gpi s mp3 v adresáři radary. Místo hlášky mi navigace při simulaci při výskytu radaru jen cinkala. Nějak se to nepřiřadilo.


Tak teď jsem z toho moc nepochopil, zda už ti to funguje, přepokládám, že jo :). Jinak o hlášky se samozřejmě podělím pro všechny, kteří mají zájem, akorát je dávám do správného vlákn, čili sem: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=2641&p=34639#p34639
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: poiloader

Příspěvekod eidz v 10.1.2010, 4:51

Nechci dávat příspěvek na dotaz, když už to bylo 100% zodpovězono, ale mám pocit, že se začínáte do toho motat. Takže zpátky k prvním otázkám.

yorg píše:Mám v tom hokej, proto bych prosil o odpověď na tyto otázky:

- Na obrázku máš mezi kategoriemi vytvořen adresář mp3. Předpokládám že v něm jsou (a pouze v něm, jinde ne) všechny mp3 hlášky ze všech kategorií. Tedy i z ostatních kategorií než jen Radary pokud k nim příslušná mp3 existuje. Podle zápisu např. mp3/M100.mp3 v souboru z radarů CZ-Radar_M100.gpx předpokládám, že by to tak mohlo být. Je tomu skutečně tak?

Ano, je tomu tak. GPX soubory z tohoto serveru, když máš správně udělané nastavení a správně zatrhneš volbu při stahování, obsahují odkaz na hlášku v mp3 adresáři. Všechny hlášky tedy do adresáře mp3. Soubor mp3 musí mít konstatní bitový tok.

Občas se mi stane, že hlášení nefunguje a např. pro radary se zobrazí překročen rychlostní limit 2 km/h na 50... Jakmile někdo provede aktualizaci kategorie a stáhnu to znovu, tak to zmizí. Ale to nic nemění na struktuře viz. výše. To jsou provozní chyby :koul:


- Přenáší POILoader bmp a mp3 soubory do Garmina nebo se tam musí zkopírovat ručně? Pokud ručně, tak se zachováním struktury adresářů, jen bez gpx souborů? Ve výsledku pak budou v Garminu v adresáři Doprava jen všechny bmp ikony k dopravě, v adresáři Hrady a zamky opět jen bmp ikony k této kategorii atd. i u ostatních kategorií a v adresáři mp3 budou všechny mp3 hlášky ze všech kategorií?

Všechno - gpx, bmp, mp3 je v poi.gpi. Dodatečné nahrávání ne.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: poiloader

Příspěvekod yorg v 10.1.2010, 14:54

Ano, podle vzoru freewall jsem měl všechny mp3 hlášky v adresáři mp3 a nikde jinde. Vygenerovaný poi.gpi je však neobsahoval. Volbu na použití hlášek zatrženou mám a když jsem pak ty stejné mp3 hlášky přesunul na původní místo do adresáře radary, tak už je poi.gpi v pořádku. Jednalo se o stále tytéž mp3 i gpx.

Nevím, možná to byla chyba v Matrixu, ale teď už to je v pořádku. Mimo to mi hlášky přímo v odpovídajícím adresáři nevadí. Alespoň mám přehled, co mi chybí. Podstatné je, že to mi díky vaší pomoci funguje jak má a velmi se mi líbí tipy na rozdělení POI do kategorií/adresářů a poi_archiv.gpi. Chytré, přehledné, funkční.
yorg
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29.5.2009, 22:17

PředchozíDalší

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků