Zumo 660

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Zumo 660

Příspěvekod batwi v 3.2.2010, 22:30

Zdravím, nikdy jsem si nemyslel, že se budu muset ptát na tak základní věc, ale... Leta používám TomToma, měl jsem patrně smůlu a tak po tom co mi na 910 2x odešel držák (nakonec mi jí ukradli komplet včetně nového držáku :lol1: ) a 930 jelikož se do toho musí strkat konektor se mi přestala spojovat s PC (servis hlásí - špatná manipulace s konektorem, placená oprava záruka, nezáruka :cry: ) jsem se rozhodl pro ZUMO660, která snad moje zacházení vydrží. Mám ale problém s "Body zájmu".
Nezobrazují se mi. PoiLoader napíše, "podařilo se Vám .... 2580bodů", na navigaci v adresáři Garmin/POI se vytvoří POI soubor poi.gpi, ale pak dyž vlezu do mapy body se neukazují. Přitom nějaké body které jsou tam patrně z fabriky vidět jsou. A ještě jeden dotaz, pokud vlezu na navigaci do "Body zájmu" jsou tam kategorie jako Jídlo, Přeprava,.. atp. Kde se mají objevit ty co jsem naimportoval? Vytvoří se též kategorie dle adresářu tak jak byla struktura připravená pro PoiLoader. Přečetl jsem skoro celou Garmin diskuzi, ale nevím co dál, zkoušel jsem to dávat do jednoho, více adresářů, jednu kategorii,... ale nic.
Pardón, pokud je odpověď jednoduchá, ale já už si FAKT nevím rady :zed:
batwi
 
Příspěvky: 3
Registrován: 5.2.2007, 0:22

Re: Zumo 660

Příspěvekod P.A.Douch v 7.2.2010, 9:19

Zdravím všechny místní.

Mám stejnej problém. Pomocí prográmku Radary POI pro Garmin jsem se pokusil nandat do Zuma 660 radary. Doufal jsem, že tam budou i ikonky ke každému (jak prográmek sliboval), ale po vygenerování a přenesení do mašiny se ukazujou jako popisy, ale bez ikonky. Zkusil jsem i variantu, že jak ikony, tkak i gpx soubory odsud jsem dal do jedné složky a pustil na to PoiLoadera, ten nějakou dobu šrotoval a vyprodukoval soubor poi.gpi. Sice má soubor něco přes 2 MB, ale zase to neukazuje obrázky :zed: . Názvy danýho gpx souboru a bmp souboru jsou shodný, nejsou tam diakritcký znamínka (jen podtržítka a nebo pomlčky), ikonky jsou stažený odsud. Fakt nevím. :!:

Kdo bude umět poradit?? 8-)

Díky :palec:
P.A.Douch
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.7.2008, 11:25

Re: Zumo 660

Příspěvekod marekondra v 27.3.2010, 22:13

Ahoj,
mám ten stejný problém, na mapě nevidím ikonky.
Pouze při vyhledání konkrétního poi, se na mapě ukáže šedý popisek, taková "bublina".
Dík za pomoc
marekondra
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.3.2010, 0:05

Re: Zumo 660

Příspěvekod tomaspelant v 1.11.2010, 17:37

přišel někodo na to proč se ty ikonky nezobrazují??Taky mám ten problém ale nenašel jsem odpověd..díky..
tomaspelant
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24.3.2008, 18:17

Re: Zumo 660

Příspěvekod freewall v 1.11.2010, 20:23

Tak to vezmu od piky, takže některé věci pro vás nebudou novum.

1) Stahují se POI ve formátu gpx a rovněž i ikony přiřazené kategorii
2) Pomocí POI Loaderu je přenesu do navi a tam se budou zobrazovat v nabídce "Vlastní". Někde je však nutné mít v navi zafajfklé "Varovné body" - nevím jak Zumo, u nuvi 755 to mám: Nástroje - nastavení - Varovné body - Změnit
3) Zásadní věcí je, že Garminové napodporují víceúrovňové "vnoření" adresářů - česky řečeno nelze mít např.Adresář "Jídlo" v něm adresář "Fastfoody" a v něm třeba KFC - prostě to chce udělat kategorii "Jídlo" v něm rovnou gpx soubory s ikonami KFC, McDonald, Restaurace, Jídelny atd. atd. Jednoduše je to vidět zde: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=3344&hilit=adres%C3%A1%C5%99&start=30

V této struktuře pak budeme mít body i v navi a neměl by být problém se zobrazením.

Druhou otázkou je zobrazení bodů za jízdy - k tomu musíte mít dost zvětšený zoom přblížení (asi 1 stupeň od maximálního přiblížení), při větší rychlosti se zoom sám upravuje a pak ikony se stejně nezobrazují (což je logické)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Zumo 660

Příspěvekod tomaspelant v 2.11.2010, 11:22

díky ale myslím že toto mám udělané ale barevné ikonky stale nemám...není to zásadni ale mě to u ZUMO 550 vyhovovalo třeba proto když jsem někde jel a viděl na obrazovce třeba(hrad.zřiceninu) tak jsem tam zajel ale tady to zatím tak neni ale asi nejsem sám komu to nejde a stažený je mám určitě..Neni to naschvál od výrobce??Rád bych to tam měl zobrazené...Jinak to na misto určení POI v pohodě ale ta IKONKA?? :zed:
tomaspelant
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24.3.2008, 18:17

Re: Zumo 660

Příspěvekod freewall v 2.11.2010, 11:44

Firmware máte poslední? Poslední je snad 3.90 z 9.7.2010

U jaké mapy to je?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Zumo 660

Příspěvekod freewall v 2.11.2010, 11:53

Pokud se někdo neozve s řešením (protože mi víc nenapadá) zkuste položit na serveru Path.cz, kde by mohli znát řešení:
http://www.path.cz/forum/viewforum.php?f=19
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Zumo 660

Příspěvekod tomaspelant v 2.11.2010, 16:06

Přiřadit ikonku jednotlivě(což by byl pakec) z navigace taky nejde jenom tehdy když se to uloží do oblíbenejch což je docela blbost to takto delat.Nezobrazuje se to u žadné mapy(City navi,atlas,topo)...mám takové tušení že je to jen u těch zumo 660
tomaspelant
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24.3.2008, 18:17

Re: Zumo 660

Příspěvekod freewall v 2.11.2010, 17:41

Tak to nevím, zkus ten path.cz
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků