City Navigator Europe NT

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod mirdam v 16.5.2010, 13:17

Ahoj, -gmaptz.img - myslím, že je to řazení do pruhů - není ,je to soubor časového pásma
soubor řazení do pruhů je JCV ve stejnojmenném adresáři :usmev:
mirdam
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22.8.2009, 17:40

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 16.5.2010, 14:53

Jojo, máš pravdu, sorry, omlouvám se :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 28.6.2010, 7:22

Tak jsem si včera pěkně zanadával na CN, když mne naváděl na nějaký kruhový objezd někde u Kunratic, nakonec jsem byl tád, že mám Atlas
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod Rubic v 28.6.2010, 14:34

Je možné, že to tam souvisí s opozděnou dostavbou jižního obchvatu Prahy. Už je slibován konec, všichni se těšíme.
http://www.rsd.cz/doc/Stavime-pro-vas/R ... re-20-zari
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 28.6.2010, 14:41

Jojo to je přesně ono, tam jsem se motal :)))))
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 20.8.2010, 21:03

Včera uvolnili ke stažení 2011.20
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod eidz v 22.9.2010, 22:43

Pánové, jak jste spokojeni s navigováním v CN 2011.20? Já za sebe říkám, že i když mám volbu "rychlejší čas", tak mám občas pocit, že to je říznuté "co nejkratší vzdálenost, ať to je silnice či spojka pro pěší"... Navíc nechápu tuto situaci:
start v bodě A, cíl v B, trasa TAM vypočtena OK. Nicméně ZPĚT, už mě to našlo jinou trasu, než jakou jsem přijel (o 10 km kratší, ale 10 min. delší - dle mapy.cz)...
Dále, v Praze, ulice Trojská, jedu od Pod Lesem, udělalo to, že mě to táhlo na Na Kazance a pak Nad Kazankou a zpět na Trojská. Jako bylo to asi o 15 s rychlejší a kdybych dostal přednost (byl jsem na hlavní - Na Kazance křížení s Nad Kazankou), tak bych se dostal asi i před autobus, který jel Trojskou přede mnou :grin: Ale je to divné.
Průjezd Kolínem jsem už nesvěůřil navigaci, jel jsem podle značení.
Nebo máte volbu "méně paliva"?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 23.9.2010, 7:34

Ono je to těžké stejně blbě někdy navádí i Atlas, takže jak už tady bylo někde řečeno - používat zdravý rozum. Tuhle jsem jsem to zkoušel v místech, kde to znám a vedlo mě to zdánlivě npochopitelně ulicemi, kterými bych nejel. Samozřejmě, že mě to do cíle dovede, ale bylo to takovéto škrábání pravou rukou na levé straně hlavy......... ale s tím nic nesvedeš
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod Rubic v 23.9.2010, 10:53

> eidz
Zdravím, máš funkční RDS-TMC a zatrženou "Dopravu"? Pak by zdržení na Trojské mohlo způsobit takový manévr. Mělo by to logiku. :zamysl:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 23.9.2010, 11:10

Pravda, to by také mohla být příčina - že se na nic neptá a pokud si vyhodnotí problém na trase tak to vezme jinudy
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod eidz v 23.9.2010, 22:50

Zatrženou dopravu mám, protože tím pádem to TMC nebere v potaz. Stejně, jako mám teď např. zatržené Placené silnice, neboť na soukr. autě nemám dálniční známku a hle - placené úseky jsou pro navigaci tabu, takže dopravou to nebude.
Mně osobně přijde, že routovací algoritmus prodělal změnu, která má vedlejší efekt ten, že pokud jsi na silnici třídy I, máš po ni jet, ale uličky města jsou o 500 m kratší, tj. i čas je rychlejší, tak místo, abych zůstal na silnici třídy I, jedu do jednosměrek... Prostě časová váha malých cest není dost velká.
Ale jestli Vám to nedělá, tak nic.
K tomu zdravému rozumu - když jedeš do míst, kde to neznáš, tak buď věříš navigaci nebo ne. A pokud se dopředu připravíš, tak nevěříš navigaci. A když nevěříš navigaci, tak proč ji máš na skle? :zamysl:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod Rubic v 24.9.2010, 5:32

Dobrý den
s první větou nesouhlasím. Jsem přesvědčen, že to funguje obráceně. Pokud máte zatrženu "Dopravu" v Objížďkách, Nuvi je v automatickém režimu, sama provede změnu trasy bez upozornění. Pokud "Dopravu" nemáte zatrženou, upozorní Vás na událost na trase a nabídne Vám možnost volby - zda chcete použít objížďku nebo nikoli.
Ale zviklal jste mne, je to již dávno, co jsem si tuto funkci ověřoval, znovu se na to podívám. Jinak díky za pěkný příklad fungujícího TMC; tím, že to nedává žádné avizo, nikdo si toho ani nevšimne.
Pokud se mýlím, nekamenujte mne, prosím.
Naposledy upravil Rubic dne 24.9.2010, 8:41, celkově upraveno 1
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod freewall v 24.9.2010, 6:54

Eidzi s tebou je to těžké - když vidím že se mne navigace snaží vést na nějakou polní cestu tak tam, asi na rozdíl od tebe, nepojedu, protože používám rozum (apropo já ji nemám na skle, ale na palubce:)))))

A jinak souhlasím s Rubicem - máš "zaškrtnuté" právě naopak
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod Rubic v 24.9.2010, 17:49

>eidz :
Omlouvám se, z nepozornosti jsem si trasu kterou uvádíš, projel v Atlas Czech a tam je to správně . CNEU to má opravdu vedené jak si uvedl. Tedy žádný příklad fungujícího TMC. :zed:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: City Navigator Europe NT

Příspěvekod eidz v 24.9.2010, 20:50

Můžete si laskavě přečíst nápovědu ve Vaší navigaci, před tím, než vstoupíte do menu objížďky? Klepněte na tu ikonu otazníku. Zatržením dáte navigaci najevo, co NECHCETE použít. Takže zatržením DOPRAVA dáte info, že TMC NE. (Je to trochu obrácená logika, proto se to plete.)
A proč jsem si jistý na 100%? Protože volbu placené silnice mám ve služebním voze nezaškrtnou a do Prahy mě to naviguje po D11 i z domova. Teď jsem si ji zatrhl a hle, jedeme přes Kolín. Japato? Asi proto, že nechci použít placenou silnici...
Kromě toho, ikona dopravy byla zelená. Je to o váze (časové), jak se v té dané ulici dostat dál. A prostě Nad Kazankou je v tuto chvíli "časově" kratší.
Pokud by to bylo jen toto místo, hodím to za hlavu. Ale je to na více místech, právě např. průjezd Kolínem.
Jestli považujete ulici Na Kazance za polní - proč ne, já nejsem místní, takže je mi to fuk. Jde mi o to, že současný algoritmus, dle mého názoru, vykazuje chybu, že např. při průjezdu městem (konkrétně Kolín), se nedrží hlavního tahu, ale naviguje přes místní komunikace (ve slovníku freewall "polňačky"). Tento jev "časových" zkratek je ale ve více místech. Pokud je to chyba mého nastavení, je to můj problém. Pokud je chyba v verzi CN, domnívám se, že by o tom měli vědět uživatelé, aby s tím počítali. A co je pro mě nepochopitelné, že tam jedu přes Kolín a zpět přes Chlumec - dle navigace o cca 10 min. kratší, než přes Kolín. Dle mého názoru o 15-20 min delší. Pokud chcete dodržovat pravidla silničního provozu.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

PředchozíDalší

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron