Trasa z mapy, Atlas CZ 8 INT - plánování průjezdní bod

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Trasa z mapy, Atlas CZ 8 INT - plánování průjezdní bod

Příspěvekod jork v 29.4.2010, 5:52

Dobrý den,prosím o radu.Jde o navigaci cesty v mapě ATLAS CZECH 8.
Příklad: zadám v navigaci cíl cesty –Lázně Libverda ,průjezdní bod zadám Nová ves (okr. Liberec).
Při prohlížení (simulace) nalezené trasy zjišťuji že průjezdní bod (Nová Ves) není nalezena (tudíž trasa se průjezdnímu bodu obloukem vyhýbá.
Pokus hledání trasy učiněn několikrát, se stejným výsledkem.
Zvolil jsem v navigaci jinou mapu (TOPO 3), zde byla trase i s průjezdním bodem bez problémů nalezena na první pokus.
Zadal jsem cíl cesty i průjezdní bod do oblíbených.
Opět jsem v navigaci přešel (zvolil) mapu ATLAS CZECH 8 a z oblíbených zvolil cíl cesty a průjezdní bod, a tentokrát se celá trasa zobrazila správně i s průjezdním bodem.
Dotaz zní, kde dělám chybu nebo zda je to normální jev (který se mi i jako laikovi moc nezdá).

Poznámka: najít v mapě ATLAS CZECH 8 samotnou obec Nová Ves okr. Liberec, je nemožné.
Budu rád za každou radu.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Trasa z mapy, Atlas CZ 8 INT - plánování průjezdní bod

Příspěvekod freewall v 29.4.2010, 12:45

Atlas Novou Ves, okr.Liberec samozřejmě najde - akorát jsi nevydržel prohlížet nalezená města až do konce. Čili: Kam vést - Města - Hláskovat - zadat Nová Ves a pak už jen listovat. Tahleta ves (ještě další) totiž jsou až za koncí abecedy (nevím proč) - poslední je nějaká v okrese "Z" a pak znovu jsou okresy od B, C atd.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Trasa z mapy, Atlas CZ 8 INT - plánování průjezdní bod

Příspěvekod Rubic v 29.4.2010, 12:55

>jork :
Zdravím, učinil jsem poznatek, že trasu vytvořenou v jedné mapě, nelze vždy bezchybně projet v mapě jiné. Nelze tedy jenom přepnout mapu. :-o
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Trasa z mapy, Atlas CZ 8 INT - plánování průjezdní bod

Příspěvekod jork v 29.4.2010, 13:24

freewall/ Aha,tak já postupoval asi špatně,po zvolení cílové stanice jsem se vrátil zpět (Kam vést) abych zvolil průjezdní bod)),
Kam vést - Adresy - potvrdit (Atlas Cz 8) a zadat město,vyťukám "Nová Ves", dostanu nabýdku asi 30ceti měst (obcí).
Bez nalezení mé (Nové Vsi okr. Liberec)
Pokud pro vyhledání (průjezdního bodu) postupuji : Kam vést - Města, a zadám Novou Ves dostane se mi mnohem větší nabýdky.
S nalezenou obcí (Nová Ves okr. Liberec). Zajímavé.

Ovšem doznal jsem dalšího poznání.
Novou Ves už najdu ale pokud jí vložím (jako průjezdní bod ) tak v mapě Atlas CZ 8 ,po zobrazení v navigaci (simulaci jízdy) se trasa Nové Vsi vyhne - trasa vede z Chrastavi přes Svárov,Mníšek a dál už (daleko)za obcí Nová Ves (této obci se trasa vyhne).
Pokud zvolím jinou mapu třeba TOPO 3 a zvolím ten samí cíl a průjezdní bod tak se trasa v navigaci zobrazí zcela přesně a to přes obec Nová Ves. Tak to nechápu,je nějaká rada?

Vždy stojím před otázkou kterou mapu pro cestu použít zda Atlas Cz 8 nebo TOPO 3 pro.
Naposledy upravil jork dne 29.4.2010, 14:12, celkově upraveno 2
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků