PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Motorkářka007 v 13.9.2010, 18:50

Zdravíčko, měla bych prosbu jestli mi můžete někdo pomoct s technickým problémem. Mám Garmina 255W. Když navigaci propojím USB kabelem do počítače tak počítač nerozpozná že byl připojený nový hardware. Např. u foťáku mi tohle nedělá. Když se navigace zapne tak tam mám obrázek že je připojený k PC mapy se načítají až se to dostane do menu ale to je vše. Jinak se Garmin pořád vypíná a zapíná. Instalační CD jsem nedostala. Napadlo mě jestli to není tím že v PC není instalovaný software nebo tedy ovladač ale ten počítač ani neví že jsem připojila nějaký hardware. Mám Win XP. V navigaci mám SD kartu. Přes MapSource se mi povedlo dostat na SD kartu kartu potřebné mapy. Jenže na stránkách MyGarmin jsem chtěla vědět kolik mám ještě místa v navigaci bez SD karty a tak to po mě chtělo abych připojila zařízení. To jsem udělala ale bylo mi řečeno že zařízení nelze nalézt ať ho připojím. Připojila jsem ho ale pořád jsem dostávala hlášku že není zařízení připojené. Taky mi jde mi o to že pokud bych chtěla třeba něco odesílat do navigace a né na SD kartu tak nemůžu. Možná jde o chybu kterou dělám já ale už si nevím rady. Díky
Motorkářka007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2010, 18:22

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Rubic v 14.9.2010, 6:26

Dobrý den,
nepřipojujete náhodou zapnutou navigaci?
Nuvi se jenom propojí kabelem (bez zapínání) s PC a chvíli vyčkáte než se Vám v Průzkumníkovi Windows zobrazí připojené dva nové disky. ( např.: Garmin nuvi (K:) a Vyměnitelný disk (L:) )
Jinak zkusit jiný kabel.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Motorkářka007 v 14.9.2010, 9:21

Dobrý den,
Když navigaci připojuji tak je vypnutá. Ona se sama zapne v okamžiku kdy USB kabel propojím s PC.
Motorkářka007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2010, 18:22

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Rubic v 14.9.2010, 11:25

Ano,sama se zapne, pak proběhne z leva zelená čára přes celou šíři a zůstane ikona připojení k počítači. Mapy již nenačítá.
Připojenou Nuvi i kartu jako samostatné disky si najdete v Průzkumníku Windows. Tam taky lze vyčíst Vámi hledané informace.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Motorkářka007 v 14.9.2010, 12:04

Ano s tou zelenou čárou to sedí. Ne vždy se mi ale ukáže. A pak je takový obrázek jako by disku který je propojený kabelem do počítače. Pak se ale načítá mapa a jsem v menu. Potom se navigace ale vypne a zase zapne a tak je to dokola. Někdy se ta zelená čára ani neobjeví. Hned to načte mapy a jde to do menu. Ani se tam neobjeví ten obrázek že to je připojený k počítači. Při dalším samozapnutí navigace už někdy ano ale ne vždy. Vyměnitelný disk v průzkumníkovi ale nemám a to i když mám SD kartu v navigaci ani i když ji tam nemám. Pokud dám samotnou SD kartu do PC tak se mi vyměnitelný disk ukáže. Ale proč mi nejde to propojení tím USB kabelem nechápu. Jde to u mp3, u foťáku. Tady fakt nevím.
Motorkářka007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2010, 18:22

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Jirásek v 14.9.2010, 12:20

Možná budu za blbce, ale není potřeba nainstalovat ten chybějící ovladač USB pro Garmin.
Možná se mýlím, ale mám pocit, že je součástí MapSource.
Něco je ke stažení TADY - http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=591
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Motorkářka007 v 14.9.2010, 12:44

Jo na ten ovladač jsem náhodou narazila a hned jsem ho stáhla. Doufala jsem že to by mohl být ten důvod proč to nejde. Změna žádná. Ten ovladač USB jsem si stáhla sice jen do notebooku ale ani tak to nejde. Je pravda že ve stolním PC ho nemám ale když to nejde na noťasu tak pak už nevím.
Motorkářka007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2010, 18:22

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod freewall v 14.9.2010, 13:24

Pak už mi napadá jen kabel nebo problémy ve zdířce navigace, kam se strká kabel - prostě dochází k přerušení spojení - podle toho, jak to popisujete, takže asi tak
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: PC nerozpozná nový hardware (navigaci) prosím o radu

Příspěvekod Chip.cz v 15.9.2010, 20:32

Motorkářka007 píše: Přes MapSource se mi povedlo dostat na SD kartu potřebné mapy.
Ten ovladač USB jsem si stáhla sice jen do notebooku ale ani tak to nejde.

Byla už GPS někdy připojena k PC? Asi ano, když se instalovala mapa z MS na SD kartu, bez ovladače by to asi nešlo. Byla mapa odemknuta na id přístroje? Nebo to bylo jinak? Navigovala GPS před a i po instalaci mapy na SD kartu? Nainstalováním nového ovladače se snad nic nepokazí, ale nestačí mít ovladač jen stažený v PC musí se nainstalovat spuštěním exe souboru. Odkaz je zde viz Jirásek.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků