Klasická verze
Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

EcoRoute HD

6.10.2010, 23:15

Ahoj máte někdo zkušenosti ecoRoute HD v autě ?

Re: EcoRoute HD

7.10.2010, 9:58

Pokud je EcoRoute HD myšlen nějaký ten systém napojený přímo na řídící jednotku vozidla atd., tak s tím zkušenosti nemám, ale samotné EcoRoute je spíš taková hračka, že ti na displayi něco ukazuje, ale o praktickém využití s nějakým užitečným výsledkem pochybuji.

Re: EcoRoute HD

7.10.2010, 10:09

EcoRoute HD pripojeni nemam. Mam na Garmin 3790 normalni EcoRoute (bez pripojeno na auto.pocitac), a uprimne receno, je to na prd. Dostavas bodiky podle jak ridis (plyn-brzda-prekracovani rychlosti) ale to je vse. Vubec to nesleduju, protoze neridim podle Garminu ale podle sebe. Do toho HD kabelu bych nesel. Ale je to jen muj nazor.

Re: EcoRoute HD

14.10.2010, 23:01

Vyčetl jsem že garmin prodává čidlo EcoRoute HD.A po spárování s navigací dokáže komunikovat s autem a dodávat informace o provozu auta.Jestli někdo vlastní toto zařízení tak by mohl dát info o funkčnosti a poznatky díky

Re: EcoRoute HD

17.10.2010, 20:53

Koupil jsem nuvi 1490 a čidlo eco route HD jsem rovnou taky objednal. Bohužel na něj stále čekám. Prakticky nikdo v Čr ještě nepotvrzuje objednávky. Asi až v prosinci nebo po novém roce. Líbí se mi na tom právě ty informace které se do navigace dostanou z tohoto čidla. ( z OBD 2 konektoru) Teploty kapalin, okamžité spotřeby paliva a jiné užitečné informace včetně diagnostiky chybových hlášení vozu a jejich resetu. Bez tohoto čidla mi to taky připadá spíš jen jako hračka. No uvidíme. Až to vyzkouším, dám vědět. :usmev:

Re: EcoRoute HD

18.10.2010, 22:49

Ahoj tak jak to budeš mít tak dej info jak to chodí že bych do to taky šel

Re: EcoRoute HD

1.2.2011, 12:22

Stále ještě tohle čidlo nemám, můj dodavatel pořád jen slibuje... Zajímavé počtení je tady http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/g ... -a-1315447 ( Ale to už si určitě každý všiml ) Chtěl bych se zeptat: Už jej někdo vlastní? :koul:

Re: EcoRoute HD

2.2.2011, 8:18

čidlo je již v prodeji za cca 2600,- Kč. O prvních zkušenostech se dočteš na:
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1196

Re: EcoRoute HD

2.2.2011, 14:07

Díky za link. Jsou to užitečné informace. :usmev:

Re: EcoRoute HD

9.2.2011, 19:59

Tak dnes konečně přišla zásilka a v ní kýžené čidlo. K mé radosti funguje skvěle. Hned jsem ji řádně otestoval. Myslím že má 1490T je tím pádem o dost užitečnější. :palce:

Re: EcoRoute HD

10.2.2011, 13:58

Zdravim Vas,
no ak mozem k tomu cidlu Eco route HD nieco napisat,tak je to fajn vec.Vlastnim Opel Corsa C bez palubneho PC iba zaklad..cas teplota a datum.Kupou tohto cidla som sa dostal uprimne povedane o stupen vyzsie.Ukazuje aktualnu spotrebu,priemernu spotrebu,teploty nasavaneho vzdychu,teplotu chladiacej kvapaliny....atd
Podla tohoto cidla som si isty,ze moja spotreba sa pohybuje v presnejsich hraniciach to jest medzi 5,19-5,45L/100km
Hodnoty ktore meria su dost presne.Dalsou vyhodou je to,ze dokazem vycitat chybovu hlasku,alebo ju resetovat priamo z Garmin pristroja bez toho aby som v Opel servise zaplatil vtedy to bolo 700SKK
Viem,ze to moze byt smiesne,ze sa tesim jak maly chlapec,ale kedze som nemal v aute palubny PC tak teraz ho mam.
Mozem doporucit.U nas na Slovensku sice stoji 109Eur,ale mne sa to za tie peniaze oplatilo.
:palec:

Re: EcoRoute HD

24.6.2011, 23:26

kolik ti ukazuje aktuální spotřebu při zařazeném stupni při jízdě bez plynu,mě asi kolem 2litrů a když stojím tak 0, to by snad mělo být obráceně. :zamysl:

Re: EcoRoute HD

1.8.2011, 14:34

K Ecoroute HD mám určité výhrady, přestože jsem podle něj nejezdil a ani to v budoucnu neplánuji uskutečnit. S autem se má jezdit podle toho, jak vám to doporučí výrobce, nikoliv podle toho, jak vám nakuká jednotka. Jednotka totiž neví, že pokud motor nedosáhne optimálního kroutícího momentu, zvýší se namáhání mnoha součástek (od motoru po kola) a začnou se po čase objevovat různé pazvuky, vibrace atd. atd.

Co se týče v GPS integrované funkce Ecoroute:
Na svém Garminu Nuvi 205 ji používám, jelikož se dá v alespoň mírně nakonfigurovat, aby volil nejkratší a zároveň nejrychlejší cestu. Stačí si pohrát s nastavením spotřeby paliva ve městě a na dálnici. Módy "nejrychlejší trasa" a "nejkratší trasa" jsou téměř nepoužitelné, navádějí fakt divně. Jedno vás vede jen po dálnicích a druhé zase po parkovištích a polňačkách. Nicméně i ecoroute se čas od času utne, protože neví, že některé silnice jsou jako ementál, prostě se řídí tím, jak jsou zakresleny mapy. Zrovna minule jsem projížděl Horním Vítkovem - údajně normální ulicí - a vlastně zároveň tím zjistil dobrou lokaci na offroad trialy. :haha:

Re: EcoRoute HD

1.8.2011, 17:05

Za ty prachy mě to čidlo a celá ta funkce příjde jako totální zbytečnost a jen pouhá příležitost, jak z lidí tahat prachy. Dnes již všechny auta (kromě starých pekáčů) mají palubní počítač, jehož informace jsou přehledné a dostačující. A s přihlédnutím ke kvalitě výrobků Garmin včetně software pochybuji o tom, že jsou naměřené údaje přesné.

Re: EcoRoute HD

2.8.2011, 1:00

Přesné být můžou, však je to jen informace v nulách a jedničkách. Otázkou je, dokáže-li přeložit chyby z řídící jednotky u většiny aut správně. Obávám se, že kompatibilita bude horší, byť většina aut už má OBDII. Jen spekuluji, ověřené to nemám.

Každopádně je to další věcička, která ne málo odvádí řidičovu pozornost.
Odeslat odpověď