Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Petrákkk v 24.11.2010, 23:08

Zdravím,
dnes jsem si pořídil navigaci garmin nuvi 250W, samozřejmě z 2. ruky (aukro). Po doručení jsem jí normálně zapl vyzkoušel a vše se zdálo být v pohodě (bydlím mimo prahu). ALE doma jsem se chtěl kouknout jak jsou na tom mapové podklady pro Prahu abych porovnal se stávající navi pioneer avic - d3 (mapy 2009) - jenže mě vyděsilo, že všechna města v ČR jsou popsány do poslední uličky a z Prahy (nebo spíše Středočeský kraj) je v mapě snad jen 10 nejhlavnějších ulic a pár POI a to při větším přiblížení, pokud oddálím je místo Středočeského kraje pouze vyšrafované místo... (viz příloha). Když chci vyzkoušet zadat adresu v Praze, tak to buhužel zná jen pár ulic... Resetovací tlačitko na spodní straně jsem vyzkoušel a to nepomohlo. K navi jsem neobdržel žádné CD se softwarem, ale už stahuju MapSource, s kterým, předpokládám, půjde s navi komunikovat. Pokud navi připojím k PC, tak se zobrazí jako standartní vyměnitelný disk a dostanu se na uuložiště navigace... SD paměťovou kartu jsem k navi nedostal - může to být tím? Zkuste mi prosím poradit jak to vyřešit a popř. jak se do navigace dostane nová mapa... s garminem mám zatím absolutně nulové zkušenosti, tak mne prosím nekamenujte za lamáctví :)

EDIT: Jen ještě dodám, že v navi je mapa: "CN Europe NT 2011.20 [1] Graz, Österreich, Sankt Polten, Österreich, Linz, "
Garmin Nüvi 250w - momentálně nepoužitelné, Pioneer Avic-D3
Uživatelský avatar
Petrákkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.11.2010, 22:25

Re: Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Gumídek v 25.11.2010, 8:00

Ty fotky odstraň, jsou nezřetelné, zbytečně veliké, prostě na nic....Příště je třeba v prohlížeči obrázků zmenši....Ale pokud chceš ukázet , co na navigaci je, tak zřetelné fotky....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Petrákkk v 25.11.2010, 11:45

Zdravím,
fotky odstraňovat nebudu, protože by to znamenalo opět odstavení tohoto topicu, klidně až se to vyřeší, tak celý topic smažte. A navíc, myslim si že ikdyž jsou rozmazané jako prase :D (můj tlefon neumí makro a foťák mám doma, kde přes týden nejsem), tak je znich stejně vidět, že místo Středočeského kraje je tam bílý flek. Potřebuji to pořešit co nejdříve, protože nevím, zda-li mám navigaci omlátit prodejci o hlavu, nebo tam dát SD paměťovku a vyzkoušet jiné mapy. Ale nevím jak na to, protože při instalaci MapSource - při spuštění instalace dojdu k tomu, že vyběhne okno "Nebyla nalezena předchozí verze aplikace MapSource. Instalace bude nyní ukončena." A nebo stačí mapu jen na SD nakopírovat? - zatím jsem stáhl 1,6 GB velký soubor s příponou .img...
Garmin Nüvi 250w - momentálně nepoužitelné, Pioneer Avic-D3
Uživatelský avatar
Petrákkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.11.2010, 22:25

Re: Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Jirásek v 25.11.2010, 12:53

Pro neochotu autora fotky smazány z moci úřední.

Pokud se nepletu, MapSource (základní verze) se dodává pouze jako součást map (třeba na CD) nebo s navigací. To co je stažitelné z webu garmin je upgrade.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Scorpio_cz v 25.11.2010, 21:47

CN Europe NT 2011.20 [1] Graz, Österreich, Sankt Polten, Österreich, Linz ...

Když se tak na to dívám ... není ona to "Rakouoská" či "D-AT-CH" regionální mapa :zamysl: ?
Nějaký "očesaný" model z Rakouského výprodeje či tak nějak :!: ?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Nuvi 250w - poškozená mapa? Jak z toho ven?

Příspěvekod Petrákkk v 25.11.2010, 22:51

Zdravím,

asi máš pravdu, hodil jsem tam dnes Citiy Navigator 2011.10 a problém je vyřešen, bohužel jsem si koupil jen 2GB SD paměťovku, tak se mi tam 2011.30 mapa nevešla. Zítra to napravím koupí 4GB a zkusím tam dát nejnovější + ještě atlas.

Děkuji za rady, teď už můžete topic smazat :) a já se konečně zase vyspím :)
Garmin Nüvi 250w - momentálně nepoužitelné, Pioneer Avic-D3
Uživatelský avatar
Petrákkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.11.2010, 22:25


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků