Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

Pomalý Garmin 760

5.3.2011, 17:43

Zdravím všechny, mám dotaz, pro "profíky" možná hloupý.

Už léta použím Garmina 760. Aktuálně mám nahrané mapy Atlas Czech 8.1NT, TopoCzech 3.1 Pro, Adresy CR v1 + stažené POI (hodně) přímo v navigaci a City Navigator Europe NT 2011.32 (bez Ukrajiny) na SD kartě.

Poslední dobou se mi ale zdá, že navigace ve složitějších situacích (centrum, hodně ulic) reaguje nějak pomalu, že se poloha auta na mapě mění se zpozděním řekněme 1-2 sekund a stejně zpožděně reaguje i hlasová navigace. Někdy je to nepříjemné, rozjedu se, zatočím a dvě sekundy nevidím, kam mám jet dál, než se mapa posune a přeorientuje (natočí). Naopak pokud je situace jednodušší (dálnice s jedním sjezdem), zdá se to OK.

Možná jsem paranoidní, ale mám dojem, že dřív se to nestávalo. Může být problém ve velkém objemu dat (map) + POI? Nebo tím že největší mapa City Navigator je na SD kartě? Nebo snad může nějak "stárnout" (?) HW navigace?

Re: Pomalý Garmin 760

9.9.2011, 17:20

...ve složitějších situacích (centrum, hodně ulic) reaguje nějak pomalu,...

Doufám, že je jasné při těchto nainstalovaných mapách mít zapnutou pouze jednu ?! Při nainstalování mapy se také automaticky mapa zapne a jestli byla před instal. zapnutá mapa, která se novou mapou nesmazala, tak jsou zapnuté 2.
Nebo snad může nějak "stárnout" (?) HW navigace?

Byla někdy provedená aktualizace FW přez webupdater ? Jestli ano, tak každou aktualizací FW se zapne všechno co je nainstalováno a to by mohlo způsobovat tyhle problémy.

Re: Pomalý Garmin 760

11.9.2011, 17:40

Chip: Díky za odpověď. Mapu mám samozřejmě vždycky zapnutou jen jednu. Na FW se podívám, akltualizace sice nějaká byla, ale už je to delší dobu.

Re: Pomalý Garmin 760

12.9.2011, 6:21

Udělej zálohu POI, pak je v navigaci smaž a uvidíš. Čím víc toho má navigace vykreslit, tím pomalejší...
Odeslat odpověď