istalalace map

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

istalalace map

Příspěvekod dadulinek v 5.4.2011, 18:15

Zdravím,jsem úplný začátečník ohledně navigace,dnes jsem si zakoupil navigaci Garmin Nuvi 1390T Lifetime,zaregistroval jsem si navigaci,stáhl aktualizace softu i map do přístroje,registroval jsem mapy podle kdů co jsem měl v krabici i kartě,ale pak mě to navedlo na stáhnutí map adresy čr,ATLAS_Czech_2010NT,Atlas_Czech_2011NT,TOPO_Czech_2010,Garmin_Radar110405,to vše mám stáhnuté v pc a nevím jak a hlavně jak to udělat aby jsem ty věci měl v navigaci a hlavně dobře.navigaci mám připojenou přes usb k pc,v navigaci mám ještě 8GB kartu.Může někdo prosím poradit co a jak,hledal jsem různě po netu,ale nic nebylo k odpovězení mého problému.Děkuji za rady a návody
dadulinek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 5.4.2011, 17:58

Re: istalalace map

Příspěvekod freewall v 6.4.2011, 10:28

Takže to je na jeden dlouhý večer :))))) Neeeee, tak jedem:

1) Alfa a omega je mít v PC stažený Map Source - ten by se měl v nabídce k instalaci při instalaci Atlas Czech 2011 - pokud sis to neinstaloval, tak hrrr na to
2) Mapy se pak přenesou do navi nebo na kartu prostřednictvím MapSource.
3) Po spuštění MS nahoře, trošku vlevo, uvidíš otvírací lištu, která ti nabízí mapy, které máš v PC nainstalované. Přenesení pak provedeš tak, že klikneš nahoře na takový pětiúhelník či co, který zapne funkci výběru a ty si pak pomocí myši "vysvítíš" co chceš přenést, když to vysvítíš, tak pak je zase nahoře ikona - "přenést do zařízení" - klikneš a hotovo - ještě ti to nabídne zda do navi nebo na kartu. Aloe POZOR - nelze přenést třeba Atlas do navi a po přenesení chtít zase do navi přenést Adresy ČR. Platí, že než kliknu na "přenést" musím vysvítit k přenesení všechny mapy (čili Atlas, pak si znázornit Adresy a vysvítit Adresy). Před odesláním se vytvoří jeden soubor ze všech těch vybraných map a přemaže ten původní v navi. Jednoduše řečeno - poslal bys do navi Atlas, po skončení vysvítil a odeslal třeba Adresy, tak se atlas smaže a zůstanou v navi jen adresy.

Snad jsem to napsal srozumitelně

Teď nevím, jestli tvůj typ potřebuje k vyhledávání Adresy CRv2 (novější přístroje to umí už přímo z Atlasu 2011), no nic nezkazíš, když si Adresy dáš do navi taky a vyzkoušíš nějakou adresu v malé vesničce se zapnutými Adresami a pak bez Adres. A když to najde i bez Adres, tak je nepotřebuješ

Doporučuji tedy nainstalovat do přístroje Atlas 2011 a Adresy CR v2 a na kartu TOPO. Uvidíš, jestli ti přítomnost TOPO nebude dělat nějakou neplechu v chování navigace - na některý navigacích pak zlobí vyhledávání míst
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: istalalace map

Příspěvekod Rubic v 6.4.2011, 14:49

Zdravím,
tak pěkně bych to slovně nevyjádřil, názorná ukázka však mnohdy také pomůže
http://www.youtube.com/user/czgarmin#p/u/14/ZRRJjmI8Er0 :usmev:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: istalalace map

Příspěvekod freewall v 6.4.2011, 14:54

No tak to vůůůůbec nemá chybu. To by stálo za to umístit sem někam všechna tahle instruktážní videíčka :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků