nefungují varovné signály u uživatelských POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

nefungují varovné signály u uživatelských POI

Příspěvekod Karel v 16.9.2011, 8:07

Mám navigaci Garmin nuvi 1310 Lifetime s mapu Atlas Cz a databází železničních přejezdů.
Stáhnul jsem si zde z POI.cz CZ- Nebezpecna_místa a CZ-Radary_vsechny, k tomu ikony a pomocí POILoader nainstaloval do navigace. Použil jsem doporučenou expresní instalaci. Nebezpečná místa i radary se v mapě zobrazují ikonami, které jsem instaloval, ale při příjezdu k nim se neozve žádný varovný signál. Předpokládal jsem, že při expresní automatické instalaci jsou nastavené nějaké základní vzdálenosti, při kterých se varovný signál zapne a že to není třeba dělat ručně.
V případě železničních přejezdů varovné signály fungují.

Pod nabídkou Doplňky / Uživatelské body zájmu se zobrazují položky:
Kategorie-vše a Nebezpečná místa (s předinstalovanýmí železničními přejezdy) a dále pak CZ-Nebezpecna_mista a CZ-Radary_vsechny

Upozornění na varovné body mám zapnuté, ale je zde pouze jedna položka na výběr a to jsou Uživatelské body zájmu. Někde jsem viděl snímek obrazovky s výběrem Radary, nebezpečná místa, atd..

Soubory s mnou nainstalovanými POI jsou ve složce POI, ale zobrazují se jako:
Nebezpecna mista.gpi a Radary.gpi (názvy, zobrazované navigací jsou ale stejné jak uvedeno výše CZ-Nebezpecná_místa a CZ-Radary_vsechny.

Nyní mé dotazy:
Co je třeba udělat, aby navigace vydávala varovné signály při přiblížení k nainstalovaným POI ?
Je možnost nějak zapínat a vypínat upozornění pro jednotlivé kategorie ?
Je normální, že se při převodu v POILoaderu změní systémový název souboru, například CZ-Radary_vsechny.gpx na Radary.gpi ?
Karel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 8:14

Re: nuvi 1310 - nefungují varovné signály u uživatelských PO

Příspěvekod Chip.cz v 21.9.2011, 17:57

Karel napsal: Nyní mé dotazy:
(1) Co je třeba udělat, aby navigace vydávala varovné signály při přiblížení k nainstalovaným POI ?
(2) Je možnost nějak zapínat a vypínat upozornění pro jednotlivé kategorie ?
(3) Je normální, že se převodem POILoaderu změní název souboru, např. CZ-Radary_vsechny.gpx na Radary.gpi ?

(1) Je potřeba trochu hledat, někde to tady je.
(2) U nüvi 200 je možnost vypnout, nebo zapnout všechny uživatelské body. Kategorie ne.
(3) Ano je to tak. Soubory gpx se změní na: Poi.gpi a následně se mohou přepsat třeba na CZ-Radary.gpi
Naposledy upravil Chip.cz dne 22.9.2011, 9:51, celkově upraveno 1
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: nuvi 1310 - nefungují varovné signály u uživatelských PO

Příspěvekod Karel v 22.9.2011, 7:11

Děkuji za informace.
Pokud jde o bod č.1, tak jsem mezitím začal pátrat i na fórech v US a s obavami trochu experimentovat. Zjistil jsem (po otevření v editoru), že zde stažené soubory neobsahují udaj o vzdálenosti od POI, ve které se má upozornění spustit (Proximity). Nainstaloval jsem tedy POI znovu před POI Loader, ale v ručním režimu s údajem o vzdálenosti. Pak už to fungovalo, ale ten zvuk byl tak slabý, že jsem jej skoro neslyšel.
Nakonec jsem si vygeneroval v programu Audacity vlastní zvuky a pod shodným názvem se souborem .GPI jsem to nakopíroval do navigace.
Teď už to funguje.
Karel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 8:14

garmin 2495LMT

Příspěvekod michal3137 v 21.3.2012, 22:52

Ahoj, nedávno jsem zakoupil již zmíněnou navigaci 2495 a mám problém dostat do navigace přes poi loader body poi se zvukovým (vlastním) upozorněním! Vše jsem podle zmíněných návodů už skusil, avšak bez významů :-( je zajímavé, že v případě mp3 - podle výsledné velikosti souboru gpi vše jde jen je navigace nebere !? Nevím už co s tím a štvě mě to ! .-) Jinak poi loader mám 2.41 novější (aktuální 2.71) mi bohužel nejde nainstalovat, hází mi to chybu nekompatibilní systém! mám win XP sP2 takže by to mělo normálně jít :-( pokud někdo poradí, kde by mohlo být co špatně budu rád ! Díky ! :zed:
michal3137
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14.3.2012, 19:13

Re: nefungují varovné signály u uživatelských POI

Příspěvekod michal3137 v 22.3.2012, 19:43

tak pokud to někomu pomůže dnes jsem problém vyřešil ! :-) zkusil jsem si v práci nainstalovat nejnovější poi loader tam mi bez problému šel! pak jsem si našel jeho nainstalované složky a celou složku garmin včetně podsložek zabalil a poslal si to na emajl domů ! tady zkusil rozbalit a ejhle ač instalace nešla nejnovější poi loader2.71 běží a co víc už umí i soubory wav! (ale podle toho že místo aby se cílový soubor zvětšil a celou velikost wav tak nabyl tak o polovinu tzn že poi loader už jakousi kompresi dělá i z wav ! ) ale co hlavně že mi to valí !!! aleluja!!! :-p
michal3137
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14.3.2012, 19:13


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron