wav POI hlášky v Nüvi3790

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 3.4.2012, 23:12

Doteď jsem měl Nüvi 765 a pro hlášení POI jsem používal mp3 soubory.

Teď mám taky Nüvi 3790 a tam je to jinak. GPS nebaští mp3, ale jen wav. Navíc s tím blbne POI loader a je nutné mu dohodit sox.exe správné verze.

Chodí to i v Nüvi3790 ale:

- Do adresáře POIloader v program files nakopírovat sox.exe http://www.uloz.to/3626545/sox-rar
- POI.cz přepnout do wav
- V adresáři POI s gpx vytvořit subadresář wav s pokecy *.wav

A je to. Tedy až na jednu drobnost - POI.cz při wav nereaguje správně na zaškrtávadlo vlož odkaz na vlastní wav. Bez ohledu na jeho stav do některých gpx dá odkaz vždy (policejní kontroly), nebo nikdy (info radary). Strávil jsem dost času experimenty, ale k ničemu to nevedlo. Při nastavení na mp3 jsou linky na pokec generovány vždy podle zaškrtávadla. Pro wav je to loterie. Někde ty linky jsou, někde ne, bez ohledu na stav zaškrtávadla.

Vazkoušeno na třech PC, v XP i W7, IE i Chrome, za proxy i na přímo. Žádný pokrok.

Jaké jsou zkušenosti s generováním wav odkazů do gpx? Co by mohlo pomoci?

Díky za každou radu.
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod eidz v 4.4.2012, 4:59

Vybrán CZ-Nakup_Albert - protože u něj došlo ke změně a tím pádem při pokusu o první stažení bude soubor generován, pak se uloží a při následném pokusu se už jen stahuje hotový soubor.

CZ-Nakup_Albert - pouze stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění (v profilu mám nastaveno mám gpx, wav)
CZ-Nakup_Albert2 - aktivní zatržítko, vyplněna vzdálenost na upozornění, stisk vytvořit soubor s upozorněním
CZ-Nakup_Albert3 - ponecháno zatržítko, ponechána vzdálenost, stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění (uloží se chybně soubor s upozorněním)
CZ-Nakup_Albert4 - zrušeno zatržítko, zrušena vzdálenost, napsáno 0, stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění

Za mě tedy konstatování - ano, je na stránce bug. Pokud zatrhnu zatžítko, napíšu číslo a zvolím vytvoř soubor bez upozornění, je mi uložen soubor s wav. Za cca 3 roky používání poi, z toho cca 1 rok s wav, jsem to dnes na Váš podnět objevil poprvé. Pokud stahuji gpx bez wav, nic nevyplňuji, hned stahuji. Pokud chci upozornění, vyplním.

Používám Operu.
Přílohy
CZ-Nakup_Albert.zip
(51.74 KiB) 1344 krát
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 5.4.2012, 10:59

Můj test.

Nechat generovat nějaký soubor:

1. Dát vzdálenost, neoznačit vložit odkaz na wav, klik na vytvořit soubor s upozorněním.
2. Označit vložit odkaz na wav, klik na vytvořit soubor s upozorněním.

V obou případech mi vytváří stejný soubor.
Vždy obsahuje údaj proximity, tedy upozornit.
Vždy obsahuje, resp. neobsahuje link na wav.

V případě CZ-Info_rychlost tam link na wav nikdy nemám - tam ho přitom chci.
V případě CZ-Policejni_kontroly tam link na wav mám vždy - tam ho ale rozhodně nechci.

Zkrátka zaškrtávadlo "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/CZ-Policejni_kontroly.wav)?" nemá žádný efekt. Systém se pro nějakou variantu z neznámých důvodů rozhodl a té se tvrdošíjně drží.

V případě přepnutí na mp3 hlášky se to chová korektně a link na mp3 se generuje podle aktuálního stavu "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (mp3/CZ-Policejni_kontroly.mp3)?"

Aktuální vzorek:

http://zd.wwwcity.cz/POI-GPX-MP3-WAV.zip
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 5.4.2012, 11:42

Tak jsem zkombinoval předchozí testovací údaje a asi mám výsledek:
Při wav generování kašle na stav "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/*.wav)?" a to v případě, že je vyžadováno vytvořit soubor s upozorněním. Což je špatně.

Naopak stav "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/*.wav)?" je respektován v případě tlačítka vytvořit soubor bez upozornění. Což je taky špatně.

Nicméně vytvářením souboru bez upozornění a manipulací se vzdáleností a vlož link se dá dospět do situace, kdy se vkládání linku chová podle přání. Následující vytvoření souboru s upozorněním si toto nastavení vložení linku ponechá, bez ohledu na aktuální stav zatržítka.

Zatržítko se testuje ve špatné kombinaci se stisknutým tlačítkem.

Jen doufám, že se to za pět minut zase nebude chovat nějak jinak...
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod eidz v 6.4.2012, 8:13

No vida. Z původní chyby, že to nefunguje správně, je konkrétní popis, který lze nasimulovat - opakovat. Dobrá práce!

Jinak nechápu, proč chcete vložit link wav, když nebude mít i zároveň zapnuté proximity(=upozornění).

http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=212
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=252

A ještě něco k barevné hloubce ikon (nesouvisí to s mp3, ale proč nemít kompletně odkazy pohromadě):
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=250
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 6.4.2012, 8:24

Já chci mít zapnuté upozornění! Vždy chci proximity, ale jen někdy k tomu chci wav...

Problém wav při vypnutém upozorněné mne netrápí. A nikdy jsem ho ani nezmiňoval.
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod eidz v 6.4.2012, 8:38

Aha.
A jak se chová navigace, když v gpx je link na wav a wav neexistuje? (= to samé chování, co požadujete)

Jinak proti objevenému bugu žádná, objevil jste bug. A jste první, co chce mít upozornění bez wav.

Další cesta je při generování v PoiLoader jít do manuálního režimu. Pak pro každý GPX nastavíte proximity. Bez ohledu, na proximity v gpx. Při manuálním režimu je proximity v gpx potlačeno. Takže si vyrobíte proximity, i když v GPX není.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod Henry v 10.4.2012, 0:08

Pardon, pár dnů jsem tu nebyl.
Udělal jsem změny tak, jak jsem dřívější příspěvky pochopil, jestli je to správně - to musíte otestovat, sám se v těch možnostech ztrácím, pokud klepnete na tlačítko "Generovat bez upozornění", tak se nastavené metry i zatržítko o vložení wav/mp3 nyní již nebere v potaz a u wav se vkládá jen je-li zatržítko zaškrtnuto...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 15.4.2012, 11:17

Taky jsem tu pár dnů nebyl. Teď jsem to ale vyzkoušel a oprava zabrala. Funguje to přesně jako má.

- bez upozornění nemá ani wav link, ani proximity
- jen s upozorněním má proximity a nemá wav link
- s upozorněním a požadavkem na link má proximity i wav link

Díky moc.
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 15.4.2012, 11:28

eidz píše:Aha.
A jak se chová navigace, když v gpx je link na wav a wav neexistuje? (= to samé chování, co požadujete)

Jinak proti objevenému bugu žádná, objevil jste bug. A jste první, co chce mít upozornění bez wav.

Další cesta je při generování v PoiLoader jít do manuálního režimu. Pak pro každý GPX nastavíte proximity. Bez ohledu, na proximity v gpx. Při manuálním režimu je proximity v gpx potlačeno. Takže si vyrobíte proximity, i když v GPX není.


To je nějaké divné ne?

Přece pokaždé nebudu vkládat/mazat wav podle aktuálního požadavku.
Jak se pozná, že jsem jediný? A i kdyby, co je na tom špatného?
Proč bych měl pořád dokola laborovat s POIloaderem?

Stránka nabízí volbu, která má vše zařídit jedním klikem. Fungovalo to pro mp3, nefungovalo pro wav. Upozornil jsem na to, Henry opravil a patří mu dík.

Ovšem nechápu snahu označovat mne za exota jen proto, že chci použít něco co je vyvinuto a nabízeno, ale aktuálně je s tím nějaký problém.

Když mi budou na autu blbnout przdy a někdo mi poví, že o nic nejde, přece s sebou můžu vozit kotvu, tak se asi taky budu dost divit...
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod eidz v 16.4.2012, 7:34

Rozhodně jsem nemínil Vás označovat jakkoliv. Pokud to tak vyznělo, tak se Vám omlouvám.

Prosím o odpověď, k čemu je wav odkaz, když tam není proximity.

PS:
Ten trik s Poiloaderem jsem napsal proto, že jsem chtěl pomoci vyřešit Váš problém, než bude opraven bug, který, ruku na srdce, jste popsal, až když jsem Vás nasměřoval. Pokud Vás i toto urazilo, tak si příště nastavte profil tak, aby jste mě a moje příspěvky neviděl. Vycházel jsem totiž z toho, že to potřebujete a ruční editace gpx souboru je z pohledu pracnosti nepřijatelná. Pak mně klikání v PoiLoaderu, který nakrmím těmi GPX, které chci upravit, přijde jednodušší. GPX, které nechci upravit, proženu Poiloaderem v expresním režimu a navigace výsledné 2 gpi zvládne bez problémů.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 16.4.2012, 8:09

Prosím o odpověď, k čemu je wav odkaz, když tam není proximity.

K ničemu. S tím naprostý souhlas. To ale není nůj problém. Problém je v tom, že před opravou se při požadavku na upozornění (proximity) přilepoval blbě link na wave. Ignoroval zatržítko a někdy se tam vnutil sám a navíc, jindy chyběl přestože tam měl být. Popisoval jsem to tu několikrát. Např:

"Tedy až na jednu drobnost - POI.cz při wav nereaguje správně na zaškrtávadlo vlož odkaz na vlastní wav. Bez ohledu na jeho stav do některých gpx dá odkaz vždy (policejní kontroly), nebo nikdy (info radary). Strávil jsem dost času experimenty, ale k ničemu to nevedlo. Při nastavení na mp3 jsou linky na pokec generovány vždy podle zaškrtávadla. Pro wav je to loterie. Někde ty linky jsou, někde ne, bez ohledu na stav zaškrtávadla."

"Já chci mít zapnuté upozornění! Vždy chci proximity, ale jen někdy k tomu chci wav..."

Bug byl přesně popsán už hned v prvním příspěvku:
"Zkrátka zaškrtávadlo "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/CZ-Policejni_kontroly.wav)?" nemá žádný efekt. Systém se pro nějakou variantu z neznámých důvodů rozhodl a té se tvrdošíjně drží.

V případě přepnutí na mp3 hlášky se to chová korektně a link na mp3 se generuje podle aktuálního stavu "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (mp3/CZ-Policejni_kontroly.mp3)?""


Trik s POI loaderem samozřejmě znám, ale je nepřijatelný. V zpracovávám 59 druhů POI ve 22 skupinách + radary. Z těch 59 má 14 upozornění s wav, 2 upozornění bez wav a zbytek upozornění nemá. POI aktualizuji dvakrát týdně. Kdybych to pokaždé měl specifikovat separátně v POIloaderu, tak už jsem z toho dávno umřel.

To už je jednodušší těch 16 vygenerovat pro MP3 a we wordpadu kromadně změnit mp3 na wav. Což jsem dělal když se soubor generoval blbě, protože v mp3 byl dobře.

Jinak klídek, já nejsem urážlivý. Jen nechápu, proč se mi pořád vysvětluje, že tam, kde je chyba tak vlastně není a i kdyby byla, tak mi přece nemůže vadit. Já snad vím co potřebuji a kdyby mi ta chyba nevadila, tak bych na ni ani nepřišel...

Ale nechme zbytečných debat. Věc je vyřešena, funguje , vše je OK.
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod eidz v 16.4.2012, 8:28

Trik s POI loaderem samozřejmě znám, ale je nepřijatelný. V zpracovávám 59 druhů POI ve 22 skupinách + radary. Z těch 59 má 14 upozornění s wav, 2 upozornění bez wav a zbytek upozornění nemá. POI aktualizuji dvakrát týdně. Kdybych to pokaždé měl specifikovat separátně v POIloaderu, tak už jsem z toho dávno umřel.

Proto píšu, rozdělte si GPX na dvě kategorie, adresáře. Tam, kde budete muset jít do ručního režimu, mít jen ty GPX, které chcete upravit. Ostatní, které proženete expresním režimem, v jiném adresáři. Navigaci je jedno, kolik GPI souborů má, spojí to vždy do jednoho menu!
GPX, které často aktualizuji, mám právě v jiném adresáři. Dřív to byla nutnost, protože Poiloader nebyl tak rychlý, jak je dnes. A v mém případě zkompilovat cca 90 tis. bodů chvilku dalo.

o už je jednodušší těch 16 vygenerovat pro MP3 a we wordpadu kromadně změnit mp3 na wav. Což jsem dělal když se soubor generoval blbě, protože v mp3 byl dobře.
Někdo má wordpad, někdo má grepWin. Stačí číst fórum, hledat, jestli můj problém už nebyl popsán. V době, kdy poi.cz neumělo generovat wav (ano, něco o tom vím, proč poi.cz má i wav), jsme buď mohli mít poznámkový blok a ctrl+f a hromadně opravit, nebo mít grepWin :grin: :grin: :grin:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod zdzd v 17.4.2012, 9:37

Ano, grepWIN je pro více souborů efektivnější, než třeba WordPad. To rozhodně. Pro jeden je to ale celkem jedno.

Ale hlavně - naštěstí už to nebudeme potřebovat. :mrk:
zdzd
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20.4.2009, 13:05

Re: wav POI hlášky v Nüvi3790

Příspěvekod Roxan v 14.6.2013, 8:58

Ha, tak první pokrok - učinil jsem "velký objev", že POI.cz se dá přepnout na generování odkazů pro wav. gpi vygenerovaný z wav už mi chodí na 765. Až se 3790 navrátí z cesty, vyzkouším to i tam.
Roxan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14.6.2013, 8:52


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron