Výmaz bodů zájmu

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Scout v 11.4.2012, 21:46

Zdravím. O doinstalování bodů zájmu se toho už napsalo spoustu, ale nikdo tu neřeší výmaz. Jsem snad jediný, kdo s tím má problém?
Do nuvi 1350 jsem si dohrál několik dalších Poi z různých zdrojů, ale zdálo se mi, že je toho najednou moc a nejspíš se tam některé BZ i opakují. Tak jsem chtěl začít od nuly. Vše vymazat a postupně dohrávat. Takže jsem vymazal nejdřív jeden soubor.gpi, pak všechno pomocí PoiLoaderu a nakonec celou složku. Pak jsem zkoušel odmazávat i další soubory s aktuálním časem, přesto to nemělo žádný efekt :shock3: Snad jen ten, že jsem našel, kde je uložená historie jízd :usmev:
Má někdo ještě jiný nápad, jak se toho zbavit? Lze třeba nějak přes PoiLoader vytvořit prázdný soubor.gpi, který by přepsal ten předchozí?
Scout
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.4.2012, 12:54

Re: Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Scout v 13.4.2012, 0:03

Zálohu mám. To bylo to první. A běhen dneška už jsem přišel i na to, kde dělám chybu. Bohužel je vysvětlení mnohem prostší. Zjistil jsem, že stále kontroluji BZ, které jsou součástí mapového podkladu. Bohužel jsem v tu chvíli zároveň zkoušel mapu z alternativního zdoje. Po změně mapy bylo vše OK a po dohrání vlasních BZ, jsem je našel pod jinou ikonou.
Ale když už jsi narazil na oblíbený, tak já dnes narazil taky. Zkusil jsem přidat (opět z alternativního zdroje) BZ ve formátu gpx, které měli obsahovat turistické cíle celého středočeského kraje. Nahrál jsem to tedy do složky GPX, abych vyzkoušel, jak to bude fungovat bez poiloaderu. To není z mé hlavy, někde jsem se dočetl, že to taky jde. A skutečně to jde, jen jsem narazil na stejný problém. Když se jich chci zbavit, tak to jednoduše nejde. Výmaz souborů.gpx nic neřeší. Current.gpx se vytvoří znova a nejspíš ty data z něčeho opět vytáhne. Takže jediná možnost, na kterou jsem zatím přišel, je výmaz oblíbených v menu navigace. Vybrat vše a pak hledat mezi několika sty těch mých pár oblíbených, který chci zachovat.
Docela zábava :blazen:
Scout
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.4.2012, 12:54

Re: Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Chip.cz v 13.4.2012, 11:06

Doufám, že máš udělanou zálohu všech souborů adresáře GPS v PC. Jak to tady čtu, tak si koleduješ ještě o větší problém, tím vymazáváním souborů. Pochopil jsem správně, že ve složce Poi jsi vymazal všechny soubory gpi, takže ta složka je prázdná a přitom v GPS body zajmu pořád jsou? Nepleteš si BZ s oblíbenými, nechceš se zbavit oblíbených? Ty jsou ale ve složce gpx a je to jeden soubor current gpx. Jak jsem již psal, zazálohuj všechno a pak ten soubor current gpx. vymaž.
Zapni GPSku a zkontroluj jestli už tam není to co tam nechceš mít.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Chip.cz v 13.4.2012, 20:43

Scout píše:Výmaz souborů.gpx nic neřeší. Current.gpx se vytvoří znova a nejspíš ty data z něčeho opět vytáhne. Takže jediná možnost, na kterou jsem zatím přišel, je výmaz oblíbených v menu navigace. Vybrat vše a pak hledat mezi několika sty těch mých pár oblíbených, který chci zachovat. Docela zábava :blazen:

Po přidání BZ benzinky DKV 33591 bodů (což je celá evropa) přez poiloader do GPS a následném zapnutí GPS, jsem zjistil, že v oblíbených mám 350 položek, místo 46. No zkrátka šok! Mám zato, že do current gpx se nějak dostali právě ze souboru gpi a jen ty, které jsou na našem území, protože v GPS mám pouze mapy CZ. Mít mapu CNEurope, tak je jich tam 33591. Nechápu jak páni programátoři uvažují. Body Poi jsou přeci na to, že když jedu po silnici, tak dostanu informaci: blížím se k benzince, obchodu, kulturní památce atd. Oblíbené zase na to, že si najdu cíl své cesty a nemusím ho zadávat na klávesnici displeje. Hledat ho ale mezi tolika položkama bez komentáře. Také jsem se toho delší dobu nemohl zbavit. Nakonec jsem to udělal takto. Vyhodil benzinky DKV soubor gpi ze složky Poi. Odpojil GPS od PC a vypnul. Položil prst do pravého spodního rohu a zapnul GPS. Na displeji naskočil nápis "Chcete odebrat oblíbené?" Dal jsem ano. Připojil k PC a nakopíroval ze zálohy svých 46 oblíbených. Odpojil od PC a po naběhnutí přístroje jsem byl v Americe. Vyšel ven, počkal na satelity a byl jsem v ČR.
No a v oblíbených jen těch 46.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Scout v 15.4.2012, 14:57

Nakonec jsem to udělal takto. Vyhodil benzinky DKV soubor gpi ze složky Poi. Odpojil GPS od PC a vypnul. Položil prst do pravého spodního rohu a zapnul GPS. Na displeji naskočil nápis "Chcete odebrat oblíbené?" Dal jsem ano. Připojil k PC a nakopíroval ze zálohy svých 46 oblíbených. Odpojil od PC a po naběhnutí přístroje jsem byl v Americe. Vyšel ven, počkal na satelity a byl jsem v ČR.
No a v oblíbených jen těch 46.

Nějak jsem prošvihl odpověď :(
A jak sis je zazálohoval? Pouze zálohou "current.gpx"? Škoda, že mě nenapadlo to vyzkoušet.
Jestli si dobře vybavuji návod, tak jsi tímto postupem dostal navigaci do továrního nastavení. Čili nejen výmaz oblíbených, ale i nastavení navigace. Je to určitě taky způsob, ale výmaz oblíbených v menu navigace (zaškrtnutím políčka "Vybrat vše") a pak dohrání oblíbených ze zálohy, je pro tento případ asi rozumnější :zamysl:. Tedy pokud tu možnost v navi máš. Já mám výmaz oblíbených schovaný v "Nástroje/Moje data"
Scout
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.4.2012, 12:54

Re: Výmaz bodů zájmu

Příspěvekod Chip.cz v 15.4.2012, 19:54

Mám zálohu všech souborů adresáře Garmin, tedy i "current.gpx". Občas v oblíbených něco smažu jiné přidám a zazálohuji. Ano tento postup nastaví tovární nastavení s výmazem oblíbených. U nüvi 200 mohu mazat oblíbené pouze po jednom a
tak to řeším takhle, protože odstraňovat 300bodů po jednom...? :zed:
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron