Radary - jak aktualizovat?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Pucmeloud v 20.8.2012, 22:02

Omlouvám se, jsem začátečník a PC negramota. Koupil jsem si Garmin 1450T a z těchto stránek jsem si nahrál z "OnlinePOI" soubor Radary, ZIP balík jsem "odzipoval" a nahrál do složky Poi v Garminu pomocí POILoader-u. Zobrazil se mi soubor Garmin_Radar120805.gpi s datem 5.8.2012. Po sem dobrý.
Když chci tento soubor aktualizovat novým souborem, stáhnu jej, rozbalím a nahraju do Poi složky Garmina pomocí POILoaderu. Ten mi napíše, že jsem úspěšně vložil nových tisíc-něco bodů, ale když se podívám do složky Poi v Garminu, je tam stále ten původní soubor s datem 5.8.2012.
Protože jsem si tam přihrál ještě nějaké jiné body zájmu, vytvořil se ve složce Poi v Garminu soubor poi.gpi] a ten evidentně má aktuální datum a čas změny a mění se jeho velikost (dost často po aktualizaci klesne).
Tak z toho jsem jelen...
Chci se zeptat: proč se nepřepisuje soubor Radary???? Při aktualizaci POI souborů přes POILader se původní soubory přepíší, nebo ne, nebo se musí nejprve smazat ručně?
Omlouvám se, ale nikde se mi nepodařilo najít nějaké rady...
Děkuji za pomoc a ochotu poradit.
Pucmeloud
 
Příspěvky: 5
Registrován: 4.8.2012, 1:04

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Chip.cz v 21.8.2012, 23:53

Pokud PoiLoaderem instalujeme přímo do přístroje adresář Garmim-složka-Poi, tak zde je možnost volby viz.obr.
PoiLoader.jpg
PoiLoader.jpg (33.41 KiB) Zobrazeno 13597 krát
Já to řeším takto. Po každém nainstalování určité skupiny bodů přepíši výsledný soubor gpi pro lepší přehlednost. Viz.obr.
Body Poi.jpg
Body Poi.jpg (27.6 KiB) Zobrazeno 13597 krát
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Pucmeloud v 22.8.2012, 20:26

No to právě nechápu: já zadám prvni možnost (tedy přepsat staré POI novými) a RADARY se nepřepíší...pořád tam vidím staré datum instalace. Nacíc ve složce Poi v Garminu jsou dva samostatné soubory: Garmin_Radar120805.gpi s datem 5.8.2012 a druhý soubor poi.gpi , který se při aktualizaci opravdu změní (datum i jeho velikost). Soubory akzualizované z nabídky se nejprve nahrají jako gpx soubor a přes stránku s výzvou k zadání vzdálenosti a hlášek se přes POILoader nahrají do souboru poi.gpi.
Ale radary se instalují pomocí prográmku "Radary POIcz pro Garmin" a ukládají kde? Ten soubor Garmin_Radar120805 je tam pořád stejný...takže něco asi dělám blbě. :shock3:
Pucmeloud
 
Příspěvky: 5
Registrován: 4.8.2012, 1:04

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Chip.cz v 23.8.2012, 16:59

Píšeš: "Ale radary se instalují pomocí prográmku Radary POIcz pro Garmin".
Nic o takovém instalačním programu nevím. Zásadně body Poi včetně radarů instaluji PoiLoaderem a doporučuji ti také používat pouze PoiLoader. V připojené GPS otevři adresář Garmin složku Poi, všechno vymaž a nainstaluj znova.
Jak na body Poi.pdf
(772.38 KiB) 2285 krát
Naposledy upravil Chip.cz dne 12.2.2015, 11:52, celkově upraveno 8
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Pucmeloud v 23.8.2012, 20:36

Hmm, tak já ten Váš návod už nechápu vůbec...když ty "odzipované" soubory (waw ani mp3 nepotřebuji, stačí mi gong) otevřu, tak mám milión řádků BMP a GPX a ty se mi taky všechny POILoaderem nakopírují do Poi složky v Garminu. A to je asi blbost, ne?
Pucmeloud
 
Příspěvky: 5
Registrován: 4.8.2012, 1:04

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Pucmeloud v 23.8.2012, 20:46

Chip.cz píše:
Píšeš: "Ale radary se instalují pomocí prográmku Radary POIcz pro Garmin".
Nic o takovém programu nevím a body Poi, včetně radarů instaluji PoiLoaderem. Doporučuji ti také používat pouze PoiLoader. V připojené GPS otevři adresář Garmin složku Poi, všechno vymaž a nainstaluj znova podle návodu, který přikládám. Sice už tu na fóru nějaký návod je, jenže bez obrázků a tak snad tento bude výstižnější.
Jak na body Poi.pdf


Pročtěte si tuto stránku... http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=36
Pucmeloud
 
Příspěvky: 5
Registrován: 4.8.2012, 1:04

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Chip.cz v 24.8.2012, 0:35

Pucmeloud píše:...když ty "odzipované" soubory (waw ani mp3 nepotřebuji, stačí mi gong) otevřu, tak mám milión řádků BMP a GPX a ty se mi taky všechny POILoaderem nakopírují do Poi složky v Garminu. A to je asi blbost, ne?
No milion radarů tam neni, ale necelé 2 000 pro celou ČR ano. Já si myslel, že když GPS řekne k čemu se blíží, tak je to lepší než gong. No ale pokud stačí gong, tak se tam (wav, nebo mp3) nepřidají a PoiLader vygeneruje do GPS soubor gpi, který mohu následně přejmenovat třeba na "Radary_CZ.gpi". Jestli budu mít v PoiLoaderu nastaveno "Expresní (doporučeno),"
tak mi GPS bude radary oznamovat gongem dopředu v určité vzdálenosti pro ten který radar a na displeji se ukáže ikona příslušného radaru. Tzn.že čím je omezující rychlost radaru větší, tím upozorňuje z větší vzdálenosti od radaru.
Pročtěte si tuto stránku... http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=36
No a co se týká toho odkazu, tak o tom vím, ale to je asi nějaký editor bodů Poi, kterým se dají body upravovat, nebo dokonce slučovat a potom stejně se musí nainstalovat PoiLoaderem, takže s tím bych si hlavu nelámal, stáhl radary, nebo i jiné body zájmu odtud z fóra a postupoval tak, jak už jsem psal. Chce to jenom zkusit a když budu mazat jen ve složce Poi, tak se nedá co zkazit. Jestli to bude funkční se může vyzkoušet simulační jízdou třeba přes radary v místě bydliště.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Rollin45 v 22.4.2013, 13:40

Odkaz nefunguje ..
Rollin45
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22.4.2013, 13:26

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Jirásek v 22.11.2014, 16:57

Rollin: Opravdu vyčerpávající informace :zed:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod mugwai59 v 4.2.2015, 16:11

Zdravím uz jsem tu precetl kde co, budu asi uplnej stoupa, ale chtel bych, aby mi navigace (nuvi 40) delala 2 veci u radaru :

1) ozval se zvuk, ktery mi Brousek ani systemove zvuky navigace neprervou asi tak dvojnasobnou volume - jak zesilim to zabudovany slaboucky dvojity bim - bim pred radarem tak, aby mi pak Brousek na prejezdu neutrhnul svym revem usi (kdyz dam navigaci celkove na 100% volume).

2) pac nestiham cumet na navigacku a chci si mapovat kde je jaky radar v okoli, chci upozorneni zvukem uz (rekneme) od 10 km rychlosti a z vetsi vzdalenosti.
Jakekoli pokusy toto nastavit volbou "manualne" pri uploudovani radaru z poi.cz do Garminky POI-loaderem ztroskotaly a kdyz jsem porovnal expresni a manualni soubor garmin_radary.gpi v programu WinMerge (porovnavac souboru) tvrdosijne mi hlasi ze nastala pouze jedna (!!!) zmena na tom a tom radku v tom a tom sloupci (asi jen datum, nebo cas).

Jinymi slovy, ze jsem POI-loaderem nezmenil lautr zadny udaj o rychlosti ani vzdalenosti (dokladaji to i info-cedulky v mape v navigaci kdyz na ne klepnu prstem) takze jsem se drbal s manualni instalaci a zmenou udaju uplne zbytecne.
Jde mi o to, ze kdyz pri rychlosti 60km nahucim pred cocku stacionaru az ve 200 metrech, kdy uz me temer foti je mi to k nicemu:(.

Zkratim oc mi jde - chci aby navigace zarvala i kdyz jedu 10-20km/h (nevadi mi to) a chci aby rvala tak nahlas jako Brousek, kde delam (stoupa) chybu ???
Nebo chci tak moc - abych nemusel pred stacionarem z 60-65 km/h (kdyz jsem zamysleny a "zapomenu se") brzdit i usima ??

Cize jak opravdu zmenim rychlosti a vzdalenosti (gpi zustal beze zmeny jak pri expres tak pri manual instalaci) a jak pridam volume tomu slabuckymu dvojitymu bim-bim (zvuk mam dany spojity a taky nic moc, zabimba to jen parkrat + az kdyz porusuju povolenou rychlost.

Diky za jakykoli info co s tim muzu provest a jaka snaha uz je marna, kdyz to co stahnu jak to tu lezi je pro me nepouzitelny:)
Pokud to u garminu (zrovna jako na potvoru) nejde, omlouvam se autorum a i tak dekuji za snahu:).
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod mugwai59 v 4.2.2015, 18:44

Tak jsem dodal zvuky jine (snad uspesne, kdo vi) - stejny vystrazny zvuk Wav zkopiroval a prejmenoval pro kazdy radar podle navodu PDF zde nalezeneho, loudnul POI-loudrem za vydatne pomoci sox.exe a testnu a zitra uvidime jak to dopadne :zamysl: .
----------------------------------------------------------------------
Nicmene jsem znovu ucinil pokus nastavit rychlost varovani vsude jiz od 20 km/h (pri uploadu POI-loaderem do Nuvi40 - a ! - znovu NIC, velky kulovy:(.
7-cky Wokna mi hlasi ze soubory jsou na bajtik stejne, je to mozne ? .. kdyz zmenim rychlost o jeden rad ze stovek na desitky dolu, ze se NIC v souboru *.gpi nezmeni, ani bajtik ???
Fakt jsem takovej stoupa a nebo chci neco co POI-loudr vubec neumi ??
mugwai59
 
Příspěvky: 11
Registrován: 4.2.2015, 12:27

Re: Radary - jak aktualizovat?

Příspěvekod Chip.cz v 4.2.2015, 19:07

Tady by chtělo vyzkoušet přidat svůj vlastní zvuk. Moje Nüvi 200 bere hlášky ve formátu wav.
Podle toho návodu, co jsem tu dal, jsi to nezkoušel?
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron