Použití power bank u navigace Garmin

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Použití power bank u navigace Garmin

Příspěvekod astv v 15.9.2016, 11:13

Prosím, zda někdo nemáte nějaké zkušenosti s použitím power bank u navigace Garmin.
Použiji-li v autě navigaci a napájím tuto přes zásuvku zapalovače, funguje navigace perfektně. Na kolo je tento způsob napájení nepoužitelný a tak jsem chtěl použít power bank. U telefonů to funguje.
Mám ještě starou navigaci Garmin 250 W Nuvi a na hotline mi řekli, že mají v podstatě speciální kabel s jiným zapojením pinů, který umožňuje současné napájení ( dobíjení ) i provoz při použití v automobilu. Ale normální kabel z power bank fungovat nebude a schéma zapojení mi také dát nesmějí.
Děkuji všem, kdož by dokázali poradit, jak získat nějaký kabel s koncovkou USB starého typu, aby ten přenos fungoval?
astv
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15.9.2016, 10:34

Re: Použití power bank u navigace Garmin

Příspěvekod Rubic v 1.10.2016, 10:07

Ahoj, mrkni sem viewtopic.php?f=23&t=2858
nebo viewtopic.php?f=23&t=3237&start=15&hilit=Zku%C5%A1enost
ten kabel přece máš. V potřebné vzdálenosti od konce vložit do něj pár konektorů shodných s výstupním konektorem na Power Bank, to nezvládneš?
Naposledy upravil Rubic dne 21.11.2016, 11:43, celkově upraveno 1
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Použití power bank u navigace Garmin

Příspěvekod NicoleJS v 25.10.2016, 6:17

Nevím, zda používání této autonavigace je vhodné na bicykl... Přístro jej dost těžký a jeho uchycení na kolo nebude jednoduché - originální úchyty neudrží tu váhu při otřesech. Na denním světle na displeji není skoro nic vidět. Ale to je tvoje volba.

Garmin se chová tajuplně: pro současné napájení i nabíjení je možné použít běžný "počítačový" USB kabel s koncovkou mini USB na straně navigace. Po připojení ke zroji a zapnutí posuvným spínačem (pozor, zdroj musí mít 5V!) se nejdříve spustí navigace jako po připojení k počítači, tj, ukazuje jen ikonu počítače. Počkáme chvíli a posuvným spínačem pohneme na ZAP ještě jednou. Navigace se spustí do normálního navigačního režimu a současně je napájena jako z nabíječky. To, že se nabíjí, signalizuje nepřítomnost ikony baterie v horním pruhu displeje.
Toť vše.
Ano, pro správné firmou doporučené nabíjení je nutné mít originální nabíječku i s kabelem, který má v konektoru vestavěný odpor, kterým se hlásí jako "nabíječka" a nepřepne se do režimu počítač.
https://ringtonesfree.info/when-i-grow-up-nf.html
NicoleJS
 
Příspěvky: 3
Registrován: 8.9.2016, 10:06

Re: Použití power bank u navigace Garmin

Příspěvekod jonny2020black v 21.3.2020, 23:53

NicoleJS píše:Nevím, zda používání této autonavigace je vhodné na bicykl... Přístro jej dost těžký a jeho uchycení na kolo nebude jednoduché - originální úchyty neudrží tu váhu při otřesech. Na denním světle na displeji není skoro nic vidět. Ale to je tvoje volba.

Garmin se chová tajuplně: pro současné napájení i nabíjení je možné použít běžný "počítačový" USB kabel s koncovkou mini USB na straně navigace. Po připojení ke zroji a zapnutí posuvným spínačem (pozor, zdroj musí mít 5V!) se nejdříve spustí navigace jako po připojení k počítači, tj, ukazuje jen ikonu počítače. Počkáme chvíli a posuvným spínačem pohneme na ZAP ještě jednou. Navigace se spustí do normálního navigačního režimu a současně je napájena jako z nabíječky. To, že se nabíjí, signalizuje nepřítomnost ikony baterie v horním pruhu displeje.
Toť vše.
Ano, pro správné firmou doporučené nabíjení je nutné mít originální nabíječku i s kabelem, který má v konektoru vestavěný odpor, kterým se hlásí jako "nabíječka" a nepřepne se do režimu počítač.
https://ringo-tones.com/256-benee-gus-d ... onely.html

Díky za odpověď. Hodně mi pomohlo.
jonny2020black
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.3.2020, 23:50


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků