Upozorňování na POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod F.Komín v 16.2.2012, 9:50

Tak možná mám starší verzi, z hlavy to teď nevím. Také jsem to neposílal do PC, ale rovnou do navigace.
F.Komín
 
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 20:59
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod eidz v 16.2.2012, 20:41

Pokud by POILoader nepřepisoval soubor v navigaci, tak by mohlo dojít k tomu,že jeden a tentýž blok POI budete mít několikanásobně uložený a tím k duplicitám téhož bodu. Jelikož spouštíte POILoader, tak zřejmě za účelem aktualizace daného bloku-souboru.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod F.Komín v 16.2.2012, 21:48

To se mi také skutečně stalo. Když jsem ještě nevěděl, jak se to chová tak jsem zjistil, že tam mám jednu kategorii dvakrát, protože jsem ji zahrnul do obou souborů. Samozřejmě když chcete něco aktualizovat, tak zadáte stejné jméno souboru aby se to přepsalo a když tam přihráváte něco dalšího, tak zvolíte jiné jméno.
Záleží také na verzi POIloaderu. Někde jsem tu viděl sejmutou obrazovku, kde ta kolonka pro zadání jména souboru nebyla. Pak se to musí obejít přejmenováním souboru, pokud nechcete, aby se přepsal.
F.Komín
 
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 20:59
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod eidz v 17.2.2012, 6:12

Ano.
Ale nemáš pocit, že už jsi hodně znalý uživatel? Pro normální uživatele, který se prokousal až k POILoaderu, režim default název a přepisování natvrdo stačí. (Jinak musíš mít hodně starou verzi POILoader.)
To je to samé, jako v Mapsource musíš přejmenovat gmapsup či jak se to jmenuje, aby jsi nepřepsal výstup Mapsource.

To není chyba, to je vlastnost :-) Garmin šel filozofií co nejmíň toho nastavit, tj. pravý opak jiných výrobců, kde toho jde mnohem víc.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod F.Komín v 17.2.2012, 9:25

Znalý uživatel - jak se to vezme. Navigaci mám od vánoc a v autě jsem ji ještě nevyzkoušel, ale s počítači si rozumím velmi dobře a konec konců navigace je taky ve své podstatě počítač s jednou velmi speciální priferií (přijímač GPS). Nemyslím si ale, že by vyžadovalo kdovíjaké znalosti zadat si v POIloaderu jméno, pod jakým se mají data do navigace uložit, zvlášť když se příslušná kolonka nachází hned pod tlačítkem "Procházet" pro vyhledání adresáře, kde mám stažené soubory gpx. Toto asi nebylo u starších verzí, ale ta kterou jsem si stáhl já to má. Pak už stačí udržet si pořádek v tom, co jsem si pod jakým názvem uložil, abych při aktualizaci zadal stejný a neměl to tam dvakrát.
Určité základní znalosti práce s PC (s Průzkumníkem nebo jiným souborovým manažerem) samozřejmě vyžaduje, když chceš stejného efektu dosáhnout se starší verzí POIloaderu, kde si ten název nemůžeš zadat už při zavádění dat do navigace a musíš to obejít přejmenováním souboru. Pro někoho, komu dělá problémy přejmenovat soubor samozřejmě může být jednodušší nacpat všechno do jednoho a při aktualizaci čehokoliv ho přepsat celý.
F.Komín
 
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 20:59
Bydliště: Hradec Králové

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod eidz v 18.2.2012, 5:27

Kdyby Vaše znalosti ovládání PC měl každý, tak zde na fóru je polovina dotazů/ problémů :grin:
Máte pravdu, jde o to znát princip souborového systému. Navigace není nic jiného, než operační systém, který Garmin customizoval(uzamknul) tak, že je po restartu hned spuštěna aplikace, kterou vidíme.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Předchozí

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron