Upozorňování na POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod bloodik v 20.5.2007, 13:10

svm píše:Po odstraneni par nedostatku je tu nova verze konvertoru. Stahnout si ji muzete ze stejne adresy.
http://svm.borec.cz/POIConvert.zip
Strucne informace o konvertoru:
Program prevadi ov2 soubory do gpx formatu. Takovych konvertoru je urcute mnoho, ale tento konvertor umi rozdelit radary podle rychlosti, priradit k nim ikonky, rychlostni a vzdalenostni alert. Tyto rozsirene informace je mozne pridavat i k jinym nez radarovym mistum.

.. a hele, moje ikony, hodiny prace ... zaplat tlustochu ! (btw. hezky napsane, jen ta java, jen ta java ...)
(to sem zvedav, jaky ikony pouzije POI.cz ...)
;) :)
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod freewall v 20.5.2007, 14:00

Nic proti tobe Bloodiku, i v tvem pripade uznavam co umis, ale ikony se sedesatkou, osmdesatkou ap. najdes po netu asi stovky, jedine, ze bys tam mel mikrotecku a vsude napsano Bloodik :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod bloodik v 20.5.2007, 14:29

Nic proti tobe, freewale, ale moje ikony usekovejch a stacionarnich radaru a semafor jdou poznat velmi dobre ... :)
EDIT by ADMIN: necituj předchozí příspěvek
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod rossini v 20.5.2007, 15:03

Využijeme z části vlastní "zásoby" - viz menu ikony - a z části originální ikony rychlosti dodávané k rychlostem u verzí TomTom GO... Jinak doufám, že tu můžu s předstihnem prozradit, že parser na rychlosti samozřejmě bude, protože i TomTom GO má v sobě zapracovánu možnost upozorňovat na kamery po rychlostech. Nerad bych to tu stavěl do pozice já udělal toto, ty jsi udělal toto, vše, co tu děláme, děláme pro lidi s GPS. Velmi Ti rozumím Bloodiku s tím, že jsi toho udělal spoustu pro komunitu GARMIIN, nicméně pro "nás" všechny bude lepší, když POI zcentralizujeme. Jinak moje nabídka na spolupráci stále trvá!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod bloodik v 20.5.2007, 15:08

Ale neee ... me samozrejme nevadi, kdyz to nekdo pouzije, nemam duvod si na tom sedet (pokud to nekdo neprodava!), to bylo jen takove popichnuti ... taky sem tam dal (doufam) dostatecny pocet smajlu ... :) ... naopak bych privital, kdybyste pouzili pro Garmin ikony moje, Garminaci jsou na ne uz zvykli ... to same plati samozrejme i pro svm ...
A ze si budou moc Garminaci stahnout radary rovnou z POI.cz je to nejlepsi, co se pro ne da udelat ... proc to zbytecne (a slozite) drobit ...
Co se tyce spoluprace, uz davno sem ti psal (a jeste dele co jsem psal adminovi), ze sem k dispozici, pokud bude potreba/moznost s necim pomoci.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod rossini v 20.5.2007, 15:23

No, admin = rossini, tzn. pořád jsem to já 8) Nicméně se pod "admin" neloguju, takhle je lidem (doufám) mnohem jasnější, s kým mluví, než se schovávat za "admina". Ten admiňáckej účet používám jen pro "opravdovou" administraci a lezu do něj jednou za čas... S klukama se dohodnu, že Ti dáme vstup "do pozadí" :D a tam se pobavíme mimo běžné fórum...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod bloodik v 20.5.2007, 15:28

rossini píše:No, admin = rossini, tzn. pořád jsem to já 8) Nicméně se pod "admin" neloguju, takhle je lidem (doufám) mnohem jasnější, s kým mluví, než se schovávat za "admina". Ten admiňáckej účet používám jen pro "opravdovou" administraci a lezu do něj jednou za čas... S klukama se dohodnu, že Ti dáme vstup "do pozadí" :D a tam se pobavíme mimo běžné fórum...

adminem jsem myslel Henryho ... blahe pameti, dyz jsem ho tu zacal buzerovat, ze by nebylo od veci uvadet rychlosti u radaru ... :)
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod rossini v 20.5.2007, 16:11

Tak to jo, on je v tom totiž docela "guláš", protože admini jsme všichni (Já, Henry, Libor, Milan, Baharis) 8) jen každý má "v působení" něco jiného. Takže je lepší napsat "psal jsem to Henrymu" a já budu vědět, na koho se obrátit.

EDIT: Sám si teď zedituji příspěvek, abych se upozornil, že tu nekecáme k věci!!! 8) Takže dost offtopiců.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod svm v 20.5.2007, 16:15

jj, ikonky poznavas spravne bloodiku :) , i nastaveni vzdalenosti jsem pouzil od tebe :) . Uzivatele si aspon nemusi zvykat na neco noveho. Diky za ne a za to ze me nebudes zalovat :D
svm
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18.5.2007, 13:13

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod bloodik v 20.5.2007, 17:38

:)
vzdalenosti jsou jednoduchy .... jelikoz garmin to umi v metrech a ne ve vterinach tak musis pouzit jeden ze zakladnich vzorecku fyziky, a sice ze s=v*t
takze pokud nechces jen "opisovat cisla z mych gpx souboru", ale pristopit k tomu programove, tak vzdalenost upozornovani je:

s = vzdalenost upozornovani v metrech (tedy to, co se pise do GPX souboru)
v = rychlost, kterou radar meri (protoze predpokladej, ze se k radaru blizis +/- podobnou rychlosti, jakou meri, tedy ze k 50-ce radaru neprijizdis 140 (v km/h)
t = cas ve vterinach, s jakym predstihem chces na radar upozornit (predstih upozorneni)

a potom s = (v/3.6)*t (ty zavorky tam byt nemusi, to pro prehlednost)

- a ted si muzes klidne zadavat ruzne hodnoty pro "predstih upozorneni" a nemusis to jen opisovat ode mne
- klidne tam muzes zabudovat dialog aby si ty casy nastavil kazdej sam, jako to bylo na mem konvertoru (vono to tam je i ted, ale ne verejne, chudak muj server) :)
- musis si stanovit nejakou "obecnou rychlost", kterou pouzijes u radaru s neudanou rychlosti ... ja zvolil 60 km/h

a jeste defaultni casy, ktere pouzivam na upozornovani na radary (tedy tak, jak si to ode mne tahate) a ktere jsou praxi provereny jako idealni
- mobilni rad -> 20 s
- stacionarni rad -> 15s
- usekovy rad -> 15s
- redlight kamera -> 15s

UFF ... tak a mam po "nouhau" ... :D ... no i kdyz ... ;)
EDIT by ADMIN: necituj předchozí příspěvek
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod svm v 20.5.2007, 19:26

2 bloodik: dik za pekny popis. Tvoje hodnoty jsem pouzil jako default, protoze jsou odzkousene a vetsine zrejme vyhovuji, jinak je tam moznost si nastavit vlastni. Ja bohuzel Garmina nevlastnim , takze ani nevim jak to na nem ve finale vypada 8) , ten konvertor jsem delal pro kamose, ktery byl cely spatny z toho, ze jsi uzavrel svoje stranky :wink:
svm
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18.5.2007, 13:13

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod Henry v 20.5.2007, 23:31

bloodik píše:... naopak bych privital, kdybyste pouzili pro Garmin ikony moje, Garminaci jsou na ne uz zvykli ...

Vrátím se po víkendu domů a nestačím se divit :o Můžeš mi sem nebo na SZ postnout kompletní soubor ikon? Ať je tam můžu zapracovat, teď samozřejmě chybí ty, ke kterým nejsou záznamy.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod Benik v 22.5.2007, 8:28

to Freewall: dobra tedy, zkusim to dnes po praci tak jak jsi to popsal... dekuji, pak dam vedet...
Benik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.5.2007, 21:25

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod Benik v 22.5.2007, 8:34

No a ted kdyz je funkcni radary.opevneni.cz, tak je pretahnu spolu s ostatnimi poi body pres poiloader jo? Postup je tedy furt stejny jo? nahrat napr do adresare POI, pak udelat podadresare napr Radary, Hrady, Zamky... a cely POI nahrat do navi? je to tak?
Benik
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.5.2007, 21:25

Re: Upozorňování na POI

Příspěvekod freewall v 22.5.2007, 13:32

Bingooooooooooooo.... presne tak :D

P.S. Jeste pro sichr - takhle jak to pises - abys nemel vse v adresari POI, a pak v nem prazdne adresare Nakupy, Restaurace atd. , samozrejme, ze ty jednotlive body musis mit v tech adresarich - restaurace.gpx a restaurace.bmp v adresari Restaurace a to vse schovane v adresari POI. Pak v Loaderu das cestu na adresar POI.
Ja vím, ze jsi to urcite presne tak myslel, ale sichr je sichr :P
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

PředchozíDalší

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků