Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod freewall v 26.1.2010, 17:48

Čéče nevím, nezkoušel, používám jen adresáře rovnou s body
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod eidz v 26.1.2010, 20:28

bob99 píše:
freewall píše:Je tam screenshot, na kterém vidíš příklad rozdělení bodů do kategorií (adresářů) a takhle to pak uvidíš v navi - obdobně jako TravelGuide. Na to ses přeci ptal, ne?


Zkoušel jsem to rozdělení podle tvýho návodu což funguje ALE... Adresáře jsou vkládat pouze do první úrovně a pokud do navigace nahraju více souborů gpi tak se v navigaci sloučí v jednu položku "Uživatelské body zájmu". Lze to oddělit s vlastním pojmenováním + podadresáře tak jako u zmiňovanýho TravelGuide??


Málo čteš, tohle jsem už psal. Ano, další podadresáře jsou ignorované, tj. root, adresář a dost. V adresáři max. 32 gpx souborů.
Sloučení v jedné položce Uživatelské ... ano, je to i výhodné. Ale platí, že jde o samostatní gpi, tj. nejde se z jednoho odkazovat do druhého (např.mp3, ikony, atd.). Řazení je též oddělené, tj. nejsou abecedně seřazené všechny adresáře, ale dle obsahu jednotlivých souborů.

A když porovnám strukturu GPSTravelGuide s mou, tak nevidím rozdíl.
GPS Travel Guide má 1 nabídku, např. Jídlo a pití ("Jídlo a pití" je název adresáře) a v něm má jednotlivé gpx - např. sportbar.gpx, fast food.gpx
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod bob99 v 27.1.2010, 18:53

To omezení 32 souborů v jedný složce už jsem si taky našel. Jestli ty podadresáře jsou lepší nebo horší to je věc pohledu. Mě spíš zajímal způsob jak ten finální gpi soubor vytvořit. Když to neumí poiloader tak to musí jít jinak nebo ne??
bob99
 
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 8:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod eidz v 27.1.2010, 19:47

Já Vám nerozumím.
GPX je zdrojový formát pro Poiloader, který vytvoří GPI, jenž je akceptován navigací.
Tak co je za problém?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod bob99 v 27.1.2010, 21:01

Jde o to jak vytvořit jeden gpi soubor, v kterém budou vnořené podadresáře ve víc než první úrovni a navíc ten bude mít v navigaci svojí vlastní složku. Příklad je GPSTravelGuide, koukněte na to a uvidíte.
bob99
 
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 8:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod eidz v 27.1.2010, 21:13

Omlouvám se za mou natvrdlost, ale ten rozdíl nemohu furt najít.

GPSTravelGuide:
GPS Travel Guide má 1 nabídku, např. Jídlo a pití a v něm má jednotlivé podkategorie např. sportbar, fast food. A když kliknu na fast food, tak se mi už objeví jednotlvé body.

Takže si stáhnu gpx - čerpací stanice OMW, Shell, Benzina atd.
Vytvořím adresář Cerpaci stanice. Do něj přesunu výše zmíněné gpx. Proženu Poiloaderem. A mám toto:
1 nabídka - Cerpaci stanice, v ní cerpaci stanice OMW, Shell, Benzina. Po kliknutí na např. Shell dostávám jednotlivé body.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod bob99 v 28.1.2010, 16:24

Ten rozdíl je ten, že když to vytvořím tak jak to píšete tak bude v každý hlavní kategorii jeden gpi soubor a za druhé všechny ty soubory gpi se "spojí" do nabídky "uživatelské body zájmu" narozdíl od JEDNOHO souboru gpi a VLASTNÍ nabídky "GPS TravelGuide"....
bob99
 
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 8:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod eidz v 28.1.2010, 21:01

čéče, co to meleš za nesmysly...Máš v tom pěkný zmatek a neumíš ovládat Poiloader. To je celé.
Konvertoval jsem cca 98 tis. bodů, do JEDINÉHO gpi souboru - měl cca 13 MB. Adresářů jsem měl 24 a 275 souborů a vždy z toho byl JEDEN poi.gpi. , Vzhledem k pomalosti procesu a četnosti aktualizací jsem si to teď rozdělil na dvě části. Ale není to podmínka!

C:\Moje POI
V tomto adresáři se vytvoř podadresáře - názvy sekcí, třeba Jidlo, Cerpaci stanice, Radary, Mp3....
Do těchto adresářů nahrej příslušné GPX.

Spusť Poiloader, vyber si, zda-li to půjde přímo do navigace nebo se výsledek uloží někam (HDD, flash, atd.). Pak zadej adresář, kde jsou uložené gpx - C:\Moje POI a třeba expresní mód a je to. Budeš mít jeden GPI (vždy s názvem poi.gpi) ve struktuře, jak to je v GPSTravelguide. Jestli zadáš C:\Moje POI\Jidlo tak samozřejmě udělá je to, co najde v tomto adresáři.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod bob99 v 29.1.2010, 8:53

Máš pravdu beru zpět trochu jsem se do toho zamotal, ale pořád to nebude mít vlastní složku a bude se to hledat v "Uživatelské body zájmu". Takže to asi nebude dělaný v poiloaderu ne?
bob99
 
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 8:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod l.adinek v 28.2.2010, 12:47

Mám takovou pro někoho blbou otázku,když chci zjistit jestli mi ty POI body a mp3 fungují, můžu spustit jen simulaci a nebo musím být v terénu? :blazen:
l.adinek
 
Příspěvky: 15
Registrován: 6.11.2008, 18:03
Bydliště: opava

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod freewall v 28.2.2010, 14:52

I při simulaci fungují
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvekod gorza v 14.6.2010, 10:34

bob99 píše:Máš pravdu beru zpět trochu jsem se do toho zamotal, ale pořád to nebude mít vlastní složku a bude se to hledat v "Uživatelské body zájmu". Takže to asi nebude dělaný v poiloaderu ne?



Tady máš podrobný návod :palce: viewtopic.php?f=23&t=2641&start=0
gorza
 
Příspěvky: 23
Registrován: 25.5.2008, 10:18

Předchozí

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků