Vše o software od společnosti Garmin.
Odeslat odpověď

GPI soubor nedaří se

9.10.2022, 15:45

Zdravím,
po delší době jsem si chtěl aktualizovat POI body v navigaci Garmin a ačkoli postupuju stejně jako kdysi (poiloader, sox, staženo odsud jako gpx s upozorněním a hláškou wav, stejně pojmenované soubory) tak je výsledný GPI soubor podstatně menší a v navigaci místo ikon je modrý čtvereček. Nemluvě o tom, že se nepřeneslo ani zvuková hláška ve Wav, přestože poiloader nepíše chyby a přenese přesný počet souborů. Něco se změnilo? Děkuji za info.

Re: GPI soubor nedaří se

9.10.2022, 17:48

Já sice soubory GPX odsud přímo nepoužívám, pouze data, která překopíruju do Excelu a z toho pak dělám GPX, ale matně si pamatuji, že jsem u něčeho musel v názvu vynechat diakritiku a u něčeho zase mezery. Podrobnosti si už nepamatuji, ale trvalo dost dlouho než jsem to dobojoval - pořád mi to nefungovalo a já nevěděl proč.

Vyrobil jsem teď namátkově železniční přejezdy (standardním postupem z POI.CZ), vyzkoušel na prastaré Nuvi42 a funguje to. Nějaký SOX mám sice v počítači, dokonce ve složce "Program Files\Garmin\POI Loader", ale už si nepamatuji, jestli to je pozůstatek nějakých pokusů nebo je aktuálně potřeba.

Přikládám GPI-soubor (i zdrojové GPX, BMP a WAV) na vyzkoušení. Pokud bude fungovat, chyba je někde ve "výrobě" GPI, pokud ne, něco bude s navi.
Přílohy
prejezdy.zip
(777.18 KiB) 402 krát

Re: GPI soubor nedaří se

9.10.2022, 18:15

Děkuji, takže jen doplňuju, že přístroj je Garmin drive 5. Železniční přejezdy od vás v navigaci fungují jak mají. Tak kde by mohl být problém? No ještě jsem zkusil ty přejezdy na svém PC a poiloader vygeneroval menší soubor. Ten od vás má 1,89 MB, mě to vygenerovalo 1,66 MB. Dělá to samé na PC a poslední Poiloader a SOX i na NTB, kde je ještě starší verze.

Re: GPI soubor nedaří se

9.10.2022, 19:45

Takže jednoznačně můžeme vyloučit závadu v navigaci.
Není to tu výslovně zmíněno, ale předpokládám, že soubory 1,66 MB nefungují (=moje soubory zpracované vámi).
Tedy bych to tipoval na programy. Píšete, že "po delší době", tak v té době si třeba Wokna (nějaká jejich aktualizace) mohly "pohrát" s POIloaderem nebo SOXem. Zkusil bych přeinstalovat oba či zkontrolovat jestli je SOX na svém místě.
Jinak mne nic jiného nenapadá...
Nebo ještě můžu poslat ty své programy, které fungují.

Re: GPI soubor nedaří se

9.10.2022, 20:56

No odinstalaci a přeinstalaci jsem provedl, sox je v poiloader adresáři. Zaráží mě, že to nefunguje na dvou PC. Už mě nenapadá po čem jiném jít. Pokud máte vyzkoušené něco jiného a funguje to, prosil bych o odkaz. Děkuji.

Re: GPI soubor nedaří se

14.10.2022, 22:17

Příklad obrázkem. Mohu udělat i obr. nastavení POI Loaderu, pokud budete chtít.
.
https://i.postimg.cc/xT4SzncD/Poi-Loader.jpg

Re: GPI soubor nedaří se

15.10.2022, 19:49

Zdravím,
takhle jsem mám konfiguraci PoiLoaderu nastavenou, nicméně pokud vám nevadí udělat postup, tak to ještě zkusím. Ještě by měl zajímalo jak psal kolega ve vláknu jestli existuje i nějaký jiný program. Děkuji

Re: GPI soubor nedaří se

15.10.2022, 21:56

Do SZ jsem před týdnem poslal odkaz na soubory, které používám já a stále se mi zpráva hlásí jako nepřečtená.
Odeslat odpověď