Klasická verze
Funkce TMC v navigacích Garmin.
Téma uzamknuto

Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 7:54

Existuje někde nějaká volba, jak zamezit navigaci změnit původní vypočtenou trasu, když narazí na signálem RDS/TMC vyhledanou uzavírku, nehodu, kolony, atpod....Jde mi konkrétně o Garmin 660, ale pište i zkušenosti s Garminem obecně :pc:

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 8:20

A tobě si to samo dělá co chce? Já mám za to, že se ti zobrazí nějaký problém na trase a ty si můžeš zvolit "překážka" a vypočte novou trasu, ale sám od sebe si novou trasu neudělá, ne? Nebo se mýlím?

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 8:33

Nevím jak Garmin, iGO8 má volbu "Automatický přepočet" => ANO/NE
Pokud ANO, přepočítává trasu podle RDS-TMC a při sjetí z trasy.
Pokud NE, pak nahlásí sjetí z trasy, nebo dopravní problémy, ale "samo" neudělá NIC.

Možná má Garmin něco podobného :zamysl:

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 8:43

Tak jsem prozkoumal svého "vodiče" - nenabízí automatický přepočet, takže pak by nemělo být co řešit - buď ignoruji info nebo si zvolím "překážka" pro nový výpočet

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 9:22

Buď zdráv, tady se mýlíš. 765 nabízí aut. přepočet v "Objížďkách" volbou Doprava. Její striktní volba u nás však dosud není vhodná, lépe dosud funguje rozum řidiče.

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 9:29

Díky, zase jsem o něco chytřejší, mrkl jsem na to, měl jsem "dopravu" zafajfklou, tak jsem to hned to zrušil. A já přemýšlel, co to má znamenat, protože "nezpevněné úseky", "trajekty" ap. jsou jasné, ale tu "dopravu" mi hlava moc nebrala.

Takže to by mohla být zároveň odpověď na Natalkovu otázku

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 12:43

To jsi zvolil dobře. Pokud máš navolenu trasu na CN a zobrazuje se ti zelené kolečko"Dopravy" v levém horním rohu, v případě že se přiblížíš k místu kde RDS-TMC hlásí problém, změní se barva kolečka na červenou. Kliknutím na červené kolečko ti nabídne podrobnou informaci ku tvému rozhodnutí, zda zvolit objížďku nebo nikoli a zobrazí se ti potřebné ikony pro tvou volbu.

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 13:15

Jasně, s tím jsem si už hrál, akorát si myslím, že tu červenou žárovku mám v miláčkovi asi prasklou, protože zatím to pořád vidím jen zelené :grin: :grin: :grin: (no jo no, asi bych měl začít jezdit víc republice a nemotat se kolem baráku :zamysl: :grin: )

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 13:53

Nebude ono to taky závislé na již zmiňované nepřekonatelné kvalitě RDS-TMC informací v našich krajích :zamysl:

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 13:59

:grin: :haha:

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 14:50

Ptám se proto, že se chystám zbavit kabelu bez TMC a nechat si ten "s TMC". Zvítězí patrně verze druhá, protože pevně věřím v budoucnost tohoto systému - snad jen aby nebyl dokonalý až za "dlouho", to už třebas budu mít jinou navi :?:

Pravda je, že mě navi nutila jet kvůli TMC dvakrát špatně, vžycky viděla místo omezeného úseku - úsek uzavřený. Pravděpodobně to nějak signalizovala, ale to už nevím, prostě jsem ji ignoroval ( a je pravda, že mě hnala doprava, dokud nepominula stavba).
A až mě potrefí akce TMC v Praze, tak bych rád věděl, jestli mě žene navi dle plánu, nebo je to už trasa dle TMC - protože tam to nepoznám (-Oproti situaci mezi dvěma městy, kde se to pozná snadno, když najednou máte odbočit z hlavní někam do keřů-lesů....

Čili nastavím NAVIGACE --> VYHYBANI --> DOPRAVA (nechat bez fajfky) . A řidič si vybere objíždět vlevo či vpravo sám. Toto se myslím týká objížděk obecně, nejen TMC.

Jinak jako freewall - až uvidím v okolí nějakou událost TMC, hned tam valím, a řádně si to tam očuchám :grin:

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 15:01

Já v tu budoucnost také věřím, resp. se mi chce věřit (když to funguje jinde v Evropě, že jo), ale mám obavu, že moje, asi tak 14 dnů stará hračička, sejde stářím :zamysl: , ikdyž samozřejmě to nikdy nemůže být špígl nýgl, ale nemělo by docházet k tomu, že tam bude něco, co už x dnů neplatí nebo naopak

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

9.9.2009, 15:28

když to funguje jinde v Evropě, že jo

No jo, jenže ono toho v Evropě funguje víc... Jenže naši posranci a vláda si jako vzor zásadně vybírají to, co funguje blbě, nebo budují něco, co nefunguje nikde.

Re: Lze "vypnout" RDS/TMC ?

11.9.2009, 7:14

O.K., otázka zodpovězena...., vyřešeno......, zhasínám
Téma uzamknuto