Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Gumídek v 8.9.2010, 8:40

Lousi, tak se neptej a čti. Já sám říkám, že u minulé mapy jsem po stažení nové mapy měl jižní část Pražského obchvatu otevřenou, a postupně stahováním oprav přes MapShare jsem stáhl jeho uzavření. Vysočanskou radiálu ne, protože jsem byl jedním z těch, kteří ji přes MapSharte uzavíral...Ale já to zde psal cca před týdnem....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod louis65 v 8.9.2010, 8:58

Tak se hned necerti, proste tu toho je uz moc aby kazdy nasel na svuj dotaz odpoved, kterou tu uz nekdy nekdo napsal. Vzdy se snazim cist posledni prispevky a kdyz nenajdu odpoved, tak se proste zeptam. Me to proste nefunguje, tak zjistuji jestli to funguje alespon ostatnim.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Gumídek v 8.9.2010, 9:04

Já se nečertím, jen to říkám... :mrk:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod louis65 v 8.9.2010, 9:11

Ja reaguji na to, ze dost casto tu nekdy misto odpovedi je "cti", ono ne vzdy je jednoduche to najit :( . Tim samozrejme neomlouvam nekoho kdo prijde a bez cteni hned nahodi dotaz, ktery se resil na minule strance.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Jarno v 8.9.2010, 19:18

Zdá se že MapShare už je funkční pro mapy 855 ale z nějakého důvodu mi pořád nabízí jednu a tu samou aktualizaci a to i když ji stáhnu třeba 5x :zamysl: nevím co s tím..??
TomTom XL2 IQ Routes Regional, NavCore 9.510, východní evropa 9.25, Seat Ibiza ST TSI
Jarno
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.8.2010, 15:30

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Jirásek v 8.9.2010, 20:36

Také jsem zkusil stáhnout aktualizace (stahuji pouze ČR), něco to stáhlo, ale co :zamysl: Po aktualizaci to píše, že mapa nebyla aktualizována (červené kolečko). Jestli to zase nebude chybka v TT Home (2.7.6.2056)
Jarno - co myslíš tím, že to stahuje pořád jednu a tu samou aktualizaci? Jakou jinou by to mělo stahovat? Nechápu. Nebo myslíš to, že to stáhne aktualizaci, i když ji máš staženou?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Zigac v 8.9.2010, 20:47

Mně se MS úspěšně stáhly, ale červené kolečko dále svítí. Uvidíme za pár dní
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Zigac
 
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 8:25

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Jarno v 8.9.2010, 21:05

Jirásek- takhle, ono se vše aktualizuje ale stále svítí červené kolečko v TTHome u MapShare s informací že jedna aktualizace je k dispozici. No a po jejím stažení je tahle informace s kolečkem pořád stejná. Na http://www.tomtom.cz mají v sekci podpora v červeném rámečku info http://cz.support.tomtom.com/app/home/session/L3NpZC9vWjdRdnc5ay9wdGEvMQ== ,tak uvidíme zítra no.
TomTom XL2 IQ Routes Regional, NavCore 9.510, východní evropa 9.25, Seat Ibiza ST TSI
Jarno
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.8.2010, 15:30

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Gumídek v 8.9.2010, 21:32

Evidentně chyba, a aktualizace se stahuje pořád dokola....Takže to budou v noci řešit programátoři :pc: ....Už mne s tím lezou na nervy. Všechny rychlostní indexy jsou z mapy pryč, takže je jako blbci budeme zase zadávat, čím dál víc začínám být službou MapShare otrávený :hudry: ....A všichni o mne víte, jak jsem měl Tomíka rád. A já začínám pomalu uvažovat o přestupu k jiné značce po uplynutí doby předplatného map....Ach jo... :cry:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Tonny v 9.9.2010, 8:10

Jojo, že bychom konečně poznali, jak nás soudruzi z Nidrlandu dokázali oblbnout?
Bohužel, ale těch negativ je čím dál víc....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod jarda6204 v 9.9.2010, 17:22

Ještě včera mi to nenabízelo nic a v nastavení MS v položce "vybrat země" žádné země nebyly. Dnes tam je Německo, VB a NL, předpokládám, že to máte také tak, takže asi postupně teprve přidávají státy. Jinak mi to také dokola nabízí pořád aktualizace (5ks), které se dokola stahují ... Určitě se dočkáme ale je to otravné. :koul:
TomTom GO 930T, NC 8.351, Boot 5.5120, WCE 865.3245, Win7 Ultimate 64
jarda6204
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28.9.2009, 17:22

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Tonny v 10.9.2010, 8:55

Já bych to shrnul asi takto:

Odmítám dělat blba, který každé 3 měsíce, vždy po "aktualizaci" map bude znovu a znovu zadávat jednosměrky a rychlostní omezení. Ještě vloni jsem věřil, že opravy zadané přes MapShare mají nějaký smysl - dnes vím, že ne. A když, tak pouze do příští aktulizace map, kdy se ztratí. Dnes vím, že jsem se hluboce mýlil a že jsem byl /jako spousta lidí zde na foru/ v této věci naivní. Věřil jsem, už nevěřím.

Všichni, kdo tuto problematiku dlouhodobě sledují velmi dobře ví, že cokoli změnit v MapShare /myšleno tak, že se změna projeví i jiným/ je běh na dlouhé tratě. Viz debata kolem pražského obchvatu a mnohé jiné v minulosti.

Po třech a půl letech používání TomToma jsem přesvědčen, že MapShare /spolu s dalšími TomTomem propagovanými funkcemi - IQ Routes/ je pouze marketingový tah, který slouží k oblbnutí uživatele /viz např. 3658 stažených oprav, které se ovšem "aktualizací" odstraní - kde, jakých, co je opraveno, a je vůbec něco opraveno?????/. Nebo od června svítící červené kolečko, že si mám koupit "nové" mapy, přitom ještě nemám vykryty předplacené aktualizace.

Odmítám navigaci, kdy mi TomTom při úspoře 12-cti minut nabízí o 98 km delší trasu. Odmítám navigaci, která mne 120 km vede po "slušných" silnicích 1. a 2. třídy , aby mne na posledních 15 km poslala na zemědělskou, doslova polní cestu /silnice bez názvu/ vyhnutí se znamená cca 30 km objížďku.
Nebo pro úsporu jedné minuty naviguje přes centrum Uh. Brodu, kde vystojím 5 minut u zavřeného železničního přejezdu, místo toho, abych ujel o 1,5 km víc po obchvatu mimo město.

Odmítám navigaci, která se chlubí MapShare a za 24 měsíců není schopná zavést jednosměrky a rychlostní limity, které jsem zadával snad 8x po každé takzvané aktualizaci map.

Nebo aktuálně diskutovaná otázka "dělěných" map - to je prostě něco, co mi rozum nebere - to v TOMTOMu nevěděli před rokem dvěma, že se mapy budou zvětšovat /co se Mb týká/ a že navigaci bude třeba víc paměti????

A jak jsem se na tomto foru dočetl, některé navcore mají "degradující" účinek - tedy např. po aktualizaci navcore nejde použít itinerář a podobně. Považuji to za obrovské selhání - přirovnal bych to k tomu, že si koupím dvoulitr auto, ale po servisním zásahu mám výkon omezen na 1,5 litru.

Co mne ale nejvíc přesvědčilo opustit TOMTOM je to, že 3 a půl roku "stará" navigace, do které jsem pravidelně kupoval aktualizace map "ustrnula" a mám navcore 8.010, když jiné /pouze o půl roku mladší/ typy jsou někde u 9.xxx. Proto jsem soudruhům na Helplink oznámil, že vzhledem k tomu, jak mizerně mají nastavenu strategii a komunikaci se zákaznickou obcí /neschopnost odpovědět na cokoli konkretního ohledně MapShare, IQ Routes, navcore/ ztratili zákazníka a moje další navigace určitě nebude TomTom.

Vím, že v konečném důsledku je to pouhé gesto, ale pokud se takových gest sejde víc, třeba z lidí přestanou dělat pouhé "spotřebitele", ale udělají z nich "uživatele".

Marketingová strategie TomTomu je dle mého názoru postavena úplně špatně a soudný člověk by si v současné době TomTom asi nepořídil. Důvodem je to, že za poslední cca 2 roky se dle mého názoru situace kolem TomToma vyvíjí tak, že nijak - nikdo neví, co se stane po další aktualizaci /jak map, tak navcore/ a řadový uživatel - nemluvím o "znalém a obeznámeném fandovi" - se asi tluče do hlavy - jak to, že opravy které jsem zadal tam nejsou, jak to, že nemám itinerář, který jsem měl, jak to, že že kamarádova navigace mne navádí 130km a ta moje 220 km atd. atd..

Ta obrovská výhoda TomTomu - jednoduché ovládání je sice z krátkodobého hlediska zachována , ale je degradována z dlouhodobého hlediska de facto nefunkčností např. zde diskutovaného MapShare.

Mimochodem, také vám přišel e-mailem dotazník o spokojenosti s firmou TomTom? Vždy, když chci nějaké vysvětlení po Helplinku, tak za dva dny to přijde...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Gumídek v 11.9.2010, 7:51

Hláška zmizela, červené kolečko také, už se normálně stahují opravy...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Tonny v 11.9.2010, 11:54

MapShare staženo a nainstalováno /soubor 2kB/, na hlavní stránce TOMTOMHOME vpravo nahoře stále nabídka nových map za 6,95 Euro na čtvrtletí. Takže počet stažených oprav neznámý...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvekod Charlie1 v 11.9.2010, 12:33

Dnes jsem se po týdnu vrátil z cest a myslel jsem že již nějaké opravy stáhnu a nic mi to nenábídlo indikátor ukazuje 0 i když si myslím že u mapy EUROPE by nějaké opravy byli. :cry:
GoClever Dejvid 6 IGO-PRIMO
Windows 8 64-BIT, IE 10, Samsung Galaxi S4
VW-PASSAT 3BG sedan 1.8Turbo 110KW Tiptronic High line
Uživatelský avatar
Charlie1
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31.1.2008, 15:37
Bydliště: KLADNO CZ-27201

PředchozíDalší

Zpět na TT - MapShare

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků