Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Jirásek v 22.5.2009, 11:33

V jiné části fóra poi.cz se rozproudila diskuze nad problémem zda dočasné opravy zadávat v MapShare. Vzhledem k tomu, že to bylo v daném vlákně OT (jednalo se o vlákon IQ Routes) založil jsem toto nové vlákno a příspěvky přesunul sem.
Proto vlákno, které nemá logický začátek.
imasrerovi se tímto omlouvám, že se mu tu motám.

--------------------------------------------původní diskuze----------------------------------

Rossini, jak je uvedeno výše, někdo to přes MapShare zavřel přímo v mapách. Také občas takto uzavírám silnice, kde je dlouhodobá uzavírka (a mám přehled o průběhu prací). Hlavně po skonční prací nesmím zapomenout to otevřít.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod vilik v 22.5.2009, 12:14

Jirásek píše:....Hlavně po skonční prací nesmím zapomenout to otevřít.

To je právě ten důvod, proč by se dočasné uzavírky do MapShare neměly dávat. K tomu, aby se taková uzavírka dostala do aktualizace musí být několik hlášení. Těch několik se najde a oni v dobrém úmyslu pomoc ostatním tu silnici uzavřou. Jenže za dva měsíce se to otevře a na to, že tu silnici uzavřel si vzpomene sotva polovina lidí. Pak to zůstane zavřené a všichni se divíme, nadáváme na špatné mapy, TomTom atd. :zamysl:

Jirásku, neber to osobně, považuji to za všeobecný problém. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod Jirásek v 22.5.2009, 12:29

Nesouhlasím a vysvětlím:
ZÁSADNĚ v těchto případech volím úprava DOČASNÁ, nikoliv trvalá. Jinak by to nemělo smysl.
Předpokládám, že kluci v NL nejsou tak zhulený, aby si tohoto nevšimli.
Navíc mám pocit (z toho jak sleduji vývoj map), že se u TT vůbec nesnaží předávat tyto informace dál výrobci map (TeleAtlas). Jak by jinak bylo možné, že nový kruhový objezd a silnici v Liberci - Vesci jsem jim hlásil snad 6x a stále nic (minimálně 2 roky v provozu). Jedná se o příjezd do běžeckého areálu. To jsi mi připoměl, že to musím hodit pro CEDU na navigovat.cz.
Na rozdíl od Navtegu, ten to již v podkladech má. Obdobně je to i s dalšími opravami (rychlosti, názvy ulic, obracení v křižovatkách na semaforech atd.).

Upřímě, zatím jsem si vždy vzpomenul. Dělám to pouze tam, kde se pohybuji často, takže každá změna mne ihned nakopne.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod vilik v 22.5.2009, 14:52

OK. Tvůj postoj je naprosto příkladný a chvalitebný. Ale dělá to samé dalších 10, 20, 30 kteří jsou potřeba k realizaci opravy? To nevíš ty, ani já. Spíš si myslím, že ne.
Ber to takhle. My jsme tady lidi, kteří mají navigaci protože ji potřebují a zároveň je to tak trochu každého z nás koníček, třeba malinkatý, ale je. Takže to pravděpodobně uděláme tak jako ty. Kolik je nás v poměru s ostatními majiteli TT? Nějaké procento? Promile? Mnoho lidí si koupí navigaci a zjistí, že lze udělat oprava nějaké silnice. Jinak je to naprostý laik, který si ani neuvědomí rozdíl mezi dočasná, nebo trvalá, například. Flákne tam co mu přijde pod ruku a pustí to z hlavy. MapShare je tak trochu Kraken, který se občas utrhne z řetězu. Ale je to daň za to, že ostatních, já nevím, třeba 90 % problémů to řeší. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod rossini v 22.5.2009, 15:28

Mám podobný úhel pohledu jako Vilik. Map Share chápu jako nástroj pro OPRAVU CHYB V MAPĚ. Dočasnou uzavírku mezi tyto případy nepočítám, ať trvá jakkoliv dlouho. K tomu je tu TMC, potažmo JSDI atd... Je třeba rozlišovat, jedná li se o chybějící kruháč, ulici, špatnou slepou ulici či jednosměrku, nebo jde li o dočasné omezení průjezdnosti z důvodu rekonstrukce atd... V dočasných případech se to hlavně MUSÍ/MĚLO BY objevit v TMC, a ne že mi někdo navrhne trasu úplně mimo aniž bych tušil proč.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod Zigac v 22.5.2009, 16:13

Já souhlasím s Jiráskem. V rámci dočasných úprav mohu například zaměnit průjeznodnost dané ulice nebo dočasně sníženou rychlost v dané ulici (úseku). A třeba tato dočasně snížená rychlost se přes TMC nepřenáší a tato služba MS pak aktuálně propočítává dobu dojezdu atd. a když je to jen dočasné, tak předpokládám, že to TT nepředává TeleAtlasu, ale jen to prostě uživatelům umožňuje vzájemně sdílet. Kdežto opravy trvalé nějakým způspobem ověřují a TeleAtlas je v dalších mapách přenáší do finální podoby (což jak jsem si teď všiml, tak trvá zhruba 3/4roku než se to objeví). Takže dočasné opravy mají určitě sův smysl. TMC má zejména reagovat na aktuální stav na dané komunikace a k tomu zohledňovat i třeba dlouhodobé uzavírky.
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Zigac
 
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 8:25

Re: TomTom rozšiřuje IQ Routes na Česko a další země

Příspěvekod Kozelsky v 22.5.2009, 20:12

to ja souhlasim s ROSSINIM a je to bez debat, presne jak napsal. Je to jenom pro opravy CHYB v mapach a ne pro nejake zmeny nekym ze se tam zrovna kope, pak to lidi neodstranuji a to je hlavni problem.
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Docent v 22.5.2009, 22:57

Vidíte, prosím pěkně, na tomhle odkazu http://www.dopravnisituace.cz/kamery-ad ... /cam_B.jpg nějaký obrázek?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Jirásek v 23.5.2009, 6:52

:shock3: :shock3: :shock3: :shock3:
NE
Co to má jako být????
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Docent v 23.5.2009, 9:16

Odkaz na kameru na D1 někde na Vysočině... Takže na webu dopravnisituace jsou, kromě blbých informací (kde se mohou vymlouvat na to, že jim je dodal někdo jiný), i nefunkční odkazy :pulka: . Jsem chtěl vědět, jestli to nefunguje jenom mně (díky blokování všehomožného na PC), nebo i ostatním...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Gebič v 23.5.2009, 16:01

Podle mych zkusenosti, pres TTmapshare sem hlasil hodne... Ale nikdy to nepomohlo... I kdyz mozna jo, ale trvalo to tak rok. Zkusil jsem to posilat primo do CEDY a tam to byva nejdele za pul roku... A abych si dal ttmapsaher na nizkou uroven to bych byl blazen, jelikoz jak znam lidi a je to i overene opravuji naschavl blbosti atd... Proto kdyz chyba, tak ji hlasit zde:
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/forum-1852/Chyby-v-mapach-Tele-Atlas-CEDA.html?sid=d0a4cd4ae9b25c0d16952c869994dc2c

PS: Jinak mapshare je opravdu ztrata casu a opravy trvale nebo docasne, podle me to je uplne jedno... :pistol:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Zigac v 25.5.2009, 21:04

JEště trochu k tomu tématu. Za dočasnou opravu považuji například okolí stavby tunelu Blanka. Silnice Badeniho je nyní několik měsíců průjezdná pouze v jednom směru, ale je jisté, že tato situace je pouze dočasná to samé platí pro Milady Horákové, kde se situace mění aktuálně z měsíce na měsíc podle toho jak práce postupují a nerozumím jak by toto mělo TMC suplovat a dávat to jako změnu trvalou je nesmysl, když je jasné jak to na Milade bude po dostavbe opet vypadat, takze jakákoliv zmena prujezdnosti by mela byt spravne zanesena jako zmena docasna.

PS: spis jsem zvedav az bude Blanka hotová s jakou rychlostí bude zanesena do mapových podkladů výrobcem map. Jestli opět 3/4roku od změny( v tomto případě zprovoznění), tak to tedy potes panbuh, protoze takovy tunel absolutne ovlivni celou prujezdnost Prahou pocinaje a vypoctama dojeti IQroutingu, kilometrovnym apod. konce..
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Zigac
 
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 8:25

Re: Opravy TRVALÉ x DOČASNÉ

Příspěvekod Gebič v 25.5.2009, 21:07

Toho se nebojim, az bude Blanka postavena tak pak bych to resil... S tim tempem co tam ty lopaty makaji to bude nejdrive za 3 roky... :-P
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?


Zpět na TT - MapShare

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron