MapShare - zaznamenane zmeny

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod louis65 v 27.9.2010, 11:45

tak toto ale byla oprava od holandanu a ne od uzivatelu, protoze jednosmerka v teto ulici je uz pul roku (byla uz v mape 845). Ja mam na mysli opravy novych map a ne te, kterou uz mas rok starou!
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod mila-p v 27.9.2010, 11:59

Tak jinak: Nevím co máš za mapu, ale ulice Všehrdova je slepá odjakživa - končí schodištěm, tak jak může být jednosměrná?!? Není průjezdná skrz, pouze z ulice Vítězná ke schodům a odtamtud lze pouze vycouvat zpět k Vítězné. V mapách TT byla průjezdná do ulice Říční...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod louis65 v 27.9.2010, 12:21

v TT mam 845 a na SD karte 855, proto mohu tyto dve mapy porovnavat. A ty kdyz neco popisujes, musis se take presne vyjadrit jakou cast teto ulice mas na mysli. Jednosmerka je ta delsi cast (pod schodama) a jen ta kratsi cast (ta z Vitezne) je slepa, proto to nedorozumeni. Kazdopadne na obou mych mapach to je stejne - vetsi cast jednosmerka, kratsi cast slepa. Takze zadna zmena ani oprava diky MapShare!
Jestli ty jsi ji mel prujezdnou tu do ulice Ricni, tak to asi opravili v nove mape a zaroven poslali opravy do starych map (vcetne te tve). Ale ne ze by se opravovaly nove mapy (momentalne 855) potom, co je (855) opravili ostatni uzivatele. Kdyby sis pravidelne porizoval novou mapu, tak se tu ted nedohadujeme v ramci ceho se tato oprava uskutecnila!
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod mila-p v 27.9.2010, 12:37

OK, dobře, v tomto bylo asi nedorozumění a nezdůraznil jsem tu kratší slepou část. Ta slepá už je dnes v mapách samozřejmost (je zanesena natrvalo), ale tenkrát díky (myslím si hlavně mým) neustálým opravám se to přes MapShare chytlo. Můžu dát další příklad: Z Malé Plynární do Vrbenského na Praze 7 nelze odbočit vlevo - v TT to bylo povoleno a opět přes MapShare opraveno...Jinak utrácet pravidelně za novou mapu pro mě nemá smysl - počkám si, až toho bude víc...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod louis65 v 27.9.2010, 12:58

Rozumim ti, mapy jsou drahe a nebo ne kazdy si koupi navigaci s dvouletou garanci novych map, ale opravy ktere ty popisujes, neni to, co inzeruje TT viz: "Poté, co zařízení připojíte k počítači, se k nám opravy odešlou prostřednictvím našeho bezplatného softwaru TomTom HOME. Přijaté opravy jsou potvrzeny a každý den předány ostatním uživatelům Map Share prostřednictvím TomTom HOME" A kazda nova mapa jede s opravami od nuly, takze kde jsou ty opravy, ktere jsou po potvrzeni kazdy den predavany ostatnim?
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Gumídek v 27.9.2010, 14:15

Lousi, dříve žádné dvouleté předplatné aktualizace map nebylo. A nebylo ani když jsem si já pořizoval svou 730tku...A musíš pochopit, že ten, kdo nepoužívá navigaci pracovně, nebude kupovat každé čtvrtletí novou mapu. Tomu stačí každý rok jednu mapu....A tvé tvrzení, že odhalíš, jestli je to jen marketingový tah je nesmysl. Smekám před tebou, protože dokázat to, i kdyby to byla pravda, by se ti mohlo povést jen ve chvíli, kdyby jsi měl přístup do firmy TT, a to do oddělení, které ho má na starosti. A to nemáš. Takhle to budou jen domněnky, a plácání prázdné slámy. Ale když máš tolik volného času, a můžeš ho na to věnovat, "proti gustu žádný dišputát"....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Gebič v 27.9.2010, 14:48

Lousi 65: Stále si meleš svou a podle mě nehodláš respektovat jaká je realita!! Jednoduše řečeno, mapshare je reklamní tah, udělal jsem hodně oprav, ale ani se nezaznamenala na jiném zařízení!! ::prav:: Když se Ti TT nelíbí, kup si jinou navi, není nic jednoduššího!! Já bych určitě, ale neměnil!
Naposledy upravil Gebič dne 27.9.2010, 16:17, celkově upraveno 1
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod mila-p v 27.9.2010, 15:23

Pro louis65: Ano, mapy jsou pochopitelně drahé, protože je drahá jejich výroba. Já tu 2 letou garanci u 730ky taky ještě neměl. S mojí první mapou jsem si bez problému (a pracovně) vystačil skoro 3 roky. Ano, TT inzeruje, že se tvé opravy odešlou k nim, což je pravda. Oni je posoudí a jakmile patříš mezi důvěryhodné zdroje, nebo pokud jsi - plácnu 154 v pořadí, který přichází se stejnou opravou jako 153 uživatelů před tebou, pak opravu uznají za důvěryhodnou a vypustí jí formou záplaty MS. Tím "každý den jsou předány ostatním uživatelům" patrně nemyslí tvé opravy ze včerejška, ale jiné, které už prošly procesem ověření. Ono to taky chvíli trvá a hned se ani pes nevykaká...Taky je málo pravděpodobné, že nějakou chybnou ulici v Praze "náhodou" nahlásí 154 lidí. Proto jsme zde založili vlákno Opravy map-pouze CZ, kde každou chybu zveřejníme a čím víc nás ji zadá, tím větší je šance, že se oprava uchytí. Někdy to trvá měsíc, někdy holt 2 roky - to už ale bohužel neovlivníme...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod louis65 v 29.9.2010, 8:09

Gumajz: 1) diky za zpravu, ze driv dvoulete predplatne nebylo, ale nechapu proc mi to rikas, ja jsem nikomu nevycital, ze si ji ma poridit, jen jsem konstatoval, ze mapy jsou drahe a ze ne kazdy si koupi navigaci s dvouletou garanci novych map (at uz ma, ci mel tu moznost nebo nemel). 2) nevim proc bych musel mit pristup do firmy TT, aby ch si overil, zda funguje MS tak jak TT tvrdi. Staci aby tu nekdo potvrdil, ze si teto zmeny vsiml, a pak uz staci se na tuto inzerovanou zmenu podivat pred a po stahnutim oprav MS, jestli se neco zmenilo (samozrejme pokud opravy nestahujes kazdy druhy den).
Gebic: 1) ano, stale omilam to same jen proto, ze bych se rad mylil v nefunkci MS, ale bohuzel stale to vypada, ze mas pravdu, ze MS je jen reklamni tah. 2) ani jednou jsem se nezminil, ze by se mi TT nelibila a ze jina je lepsi (stale jen melu svou o MS).
Mila-p: nemusis mi tu vysvetlovat jak by melo MS fungovat to vim (ale mozna to je jen pro ostatni, kteri to tu take ctou), ale kdyby to fungovalo tak jak inzeruji, tak by se musel Jizni prazsky okruh opravit (jeste kdyz byl zavreny), jaka jina oprava by mela byt nejcasteji opravovana, nez zrovna tato. A jestli se to neopravilo jen v dusledku malo uzivatelu, kteri toto nahlasovali, tak ten pocet maji spatne nastaveny. Ale ono to spis opravdu bude tou nefunkcnosti celeho MS :-(
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Uživatelský avatar
louis65
 
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 18:04

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Gebič v 29.9.2010, 13:56

Ja bych to ukoncil, proste MS v navi je a jestli funguje ci nikoliv kazdy si musi udelat obrazek sam... Ja sam za sebe ho beru tak, ze ho mam, ale spolehat se na nej, ze se neco samo zavre a nebo otevre, je jako dneska projet do Cholupic poPrazskem okruhu, hlavne, ze ma vsechny ty picoviny a v PHA je kolaps jako krava... :jupi:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Tonny v 15.5.2011, 10:23

Dotaz: Nezměnilo se něco ve zpracování oprav MapShare?
Jde o to, že doposud, pokud jsem kdy udělal opravu, tak mi mnou udělaná oprava VŽDY zůstala, i když jsem Tomíka přes MapShare aktualizoval. Zdůrazňuji, že v nastavení sdílení a úrovně oprav jsem NIC neměnil.

Za poslední týden jsem asi 4x opravoval ulici Horní v obci Počátky, která je jednosměrná ve směru na sever. Stejně tak se mi "ztrácejí" pom aktualizaci i další opravy.
Můžete kolegové ověřit, zda vámi zadaná oprava po aktulizaci přes MapShare zůstane nebo je přepsána?
Díky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Gumídek v 15.5.2011, 11:21

Opravy mi zůstávají....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Tonny v 15.5.2011, 11:33

Dík za info, asi pomůže přeinstalace tomíka, protože jsem objevil další "problémek" - po zadání "vyhnout se části trasy" daný úsek sice na mapě zčervená, ale přesto přes něj dále naviguje.
Zítra jdu zazálohovat a kompletní přeinstalace.
Pravděpodobně mi to dělá od doby, kdy jsem po připojení k počítači v sedmičkách dal "zkontrolovat a opravit" - zřejmě došlo k nějakým nechtěným změnám souborů. Je tu někde ještě odkaz na prográmek, který umí "naformátovat" paměť navigace a postup, jak to celé realizovat? Díky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: MapShare - zaznamenane zmeny

Příspěvekod Gumídek v 15.5.2011, 17:19

Tohle nedělej....Sedmičky občas při připojení flashových věcí (USB klíč, navigace má také flashovou paměť) hlásí, že by se mělo opravit, ale je to jen kvůli tomu, že se snaží předcházet problémům, ale občas jako správné windows vidí strašidlo za každým rohem. Nejsi jediný, komu se toto stalo. Já jsem to jenou udělal, a také mi to zblblo navigaci. Ale celou jsem jí vymazal, projel TT cleanerem, pak do ní překopíroval zálohu a bylo vše ok.....A jelikož spousta lidí nic nezálohuje, tak potom brečí, protože přijdou o data....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na TT - MapShare

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron