Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod pucmeloun86 v 6.3.2019, 13:37

Ve Všechově by měl být radar jen informační podle informací co jsem se dozvěděl.......Nenašel jsem žádnou informaci o tom,že se z něho rozesílají pokuty za překročení rychlosti.A navíc informace od Melychara z úřední desky ze Všechova je z roku 2007 .......,ale pokud už někdo z tohoto radaru dostal pokutu budu rád za info.Zajímá mě to jelikož tam často jezdím a nerad bych něco podcenil pokud je tam nově zřízený radar,který posíla pokuty.Můžete tedy někdo 100% potvrdit že už radar ve Všechově někomu poslal pokutu za rychlost?Děkuji za informace
pucmeloun86
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6.3.2019, 12:50

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 8.4.2019, 0:46

Velké povídání o radarech: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mere ... domaci_niv
Třeba že v Říčanech jich mají dvacet, u Boleslavi dva, v Dubí ho prý vypnuli, že se jim nevyplácel atd...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod uziv v 13.6.2019, 23:45

Jsem na dovolené v Českém Krumlově a mám aktualizovanou mapu s pozicemi stacionárních a úsekových radarů viz obr. V reálu jsem ovsem neobjevil ani jediný! Na všech označených pozicích jsou prázdné stožáry, na kterých patrně žádné zařízení nikdy nebylo, a ani stopa po jakémkoli jiném zařízení. Někde jsou pozice radarů dokonce umístěny na lokálních komunikacích, kam by je nedal ani nejblbjejší úředník, protože by tam nic nevybral. Jenom na Budějovické jsem místo dvou úsekových radarů objevil jeden informativní měřič. Mám takový pocit, že se tenhle seznam stal obětí nějakého sociálního inženýra, který bydlí v Č. Krumlove patrně v části označené Vyšehrad a páchá dobro zadáváním fiktivních pozic radarů. Já zadávám (těch mých pár) radarů vždy s fotkou, aby bylo jasné, že skutečně existují a dalo se to zkontrolovat. Možná by to bylo vhodné stanovit jako podmínky zadání nové pozice. Máte někdo nějaké bližší informace o radarech v Českém Krumlově?
Přílohy
Usekove-radary-Cesky-Krumlov-1.png
Usekove-radary-Cesky-Krumlov-1.png (107.43 KiB) Zobrazeno 4467 krát
Stacionarni-radary-Cesky-Krumlov-1.png
Stacionarni-radary-Cesky-Krumlov-1.png (87.82 KiB) Zobrazeno 4467 krát
uziv
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.6.2015, 20:42

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 14.6.2019, 7:42

Na sociálního inžinýra bych to netipoval. 19.června 2018 vyšel článek o budoucích radarech v Českokrumlovském deníku, kde se píše, že "Výběrové řízení běží, koncem června by mělo být hotové a přes léto by mělo dojít na realizaci" a radary zde byly zadány 4.srpna 2018 (3x úsekáč) a 19.ledna 2019 (5x stacionár).
Takže možná tam ty radary byly (u úsekáčů by snad po nich ještě mohly zbýt čáry na silnici) a protože už nesypaly tolik, aby se "vyplatily", tak je sundali. Nebo výběrové řízení nedopadlo, radary se nekonají a sem je zadal někdo "na dálku" pouze na základě novinového článku (to mi teď připadá nejpravděpodobnější).
V tomto ohledu bych apeloval na správce webu, jestli by u každého záznamu nemohla zůstat poznámka, kdo jej nahlásil - před autorizací tam je uveden mail nahlašovatele. Třeba i na úkor funkce autorizace, protože jak ukazuje zrovna tenhle případ, tak autorizace v současném provedení je naprosto nefunkční a naprosto zbytečná. Pak bychom se mohli zpětně doptat autora, jestli tam jel nebo o tom pouze četl.
Ale i přesto bych nezatracoval zadávání "na dálku" - samozřejmě ze solidních zdrojů (a tenhle článek působí dost věrohodně). Protože si myslím, že je lepší očekávat radar tam, kde není (a chovat se podle toho) než být nečekaným radarem překvapen (a především finančně ohodnocen).
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 14.6.2019, 16:24

Nezlob se, ale já fakt nemohu u každého záznamu evidovat, kdo ho zadával. Protože mnohdy je zadáván tak, že někdo pošle pouze souřadnice, nebo jen fotky, ale jen všeobecné, kde radar ani není vidět.....a já pak pátrám po aspoň nějaké poloze, která by se dala zadat. Takže zadávající jsem de-facto já. A když nereaguji, tak mne někteří tak dlouho bombardují články, dokud tu, aspoň orientační, polohu nezadám.
A už si prosím uvědomte, že dnes není už ani žádná ochota u místních zastupitelstev poskytnout informace, i když dle zákona je to jejich povinnost. Anebo bez mrknutí lžou....
Dám vám příklad. Úřad městské části Praha-Ďáblice nechalo namontovat falešnou krabici na ulici Šenovskou a osadit z obou stran cedulemi "měření rychlosti". A na dotaz, že se jedná o falešnou krabici, protože neproběhlo ani žádné výběrové řízení ani neodpovědělo....
A vrátím se k příspěvku.
Není na světě ten, kdo by se zavděčil lidem všem. Prostě hlašte falešná místa, a já je rád smažu. Ale zase nemám možnost zjistit, jestli je to pravda, nebo se situace nezměnila. Všimněte si, že jsem zde v radarech měl dost dotazů, aby mne někdo informoval, jestli se ten, či ten radar zakládá na pravdě. A nic....klidně dva roky bez reakce....Protože si zde většina zvykla stahovat body zájmu, ale nahlásit nějaký bod, změnu, či nový, odstranění či cokoliv jiného, to ne...Pouze pár skalních jedinců....
A už tu byly případy, že jsem odtud vyhnal pár dopravních policistů(nebo škodilů-to nemá smysl zjišťovat), kteří nechávali mazat zadané radary, a odchytil jsem je pouze kvůli tomu že chtěli odstranit ty radary, které osobně znám, a vím že tam stále jsou. takže zjišťovat relevanci záznamů je fakt ošidné. Nový radar není ani na Google mapách, ani na Mapy.cz. A odstraněný radar pro změnu na obou stále ještě je, protože aktualizace map je dlouhodobá záležitost....
A nelze objíždět republiku a kontrolovat relevanci radarů za své peníze jen proto, aby byly uživatelé spokojeni....Tohle rozebírání, jestli jsou radary zadané správně a ověřování jejich relevance už zde před lety probíhalo furt dokola, a žádný spolehlivý systém nikdo neobjevil....Jen se občas objeví někdo, kdo je zrovna někde na dovolené. Ale ani ho neznám, takže ani nevím na kolik je spolehlivý. Žádnou historii zadávání u něj nevidím....Takže z čeho mám vycházet ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 14.6.2019, 16:26

Uživatel uziv je zde od roku 2015. Za celou dobu 4 příspěvky.....to uznáte, fakt není moc....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod uziv v 14.6.2019, 19:56

Uznávám, příspěvků fakt nemám moc, v okolí Brna jsou všechny radary zdokumentované. Ale myslel jsem, že to potvrdí někdo domácí. Fotit na dovolené prázdné sloupy se mi zrovna nechtělo. Ale na 30kmh mám těch příspěvků trochu víc :)
uziv
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.6.2015, 20:42

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 14.6.2019, 23:14

Z počtu příspěvků (tedy těch, co jsou zde evidovány) bych si žádnou hlavu nedělal - ty do navigace nenacpu.
Důležité je nahlašování nebo zadávání bodů (a nemusí to být jen radary) - ale tyhle počty se tady neevidují.
Takže pokud jsi zadal aspoň jeden bod (a z evidovaných příspěvků je zřejmé, že ano), tak vítej mezi aktivními. Takových tady moc není.
Určitě jsi nad padesátým percentilem uživatelů... :usmev:
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Henry v 17.6.2019, 13:36

Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 17.6.2019, 14:32

Hezká funkce - dalo by se podle ní (v některých případech) důvěřovat nebo nedůvěřovat uživateli. I když myslím, že je neveřejná - že se k ní nemůžu proklikat z hlavní strany.

A také by z těchto údajů byla pěkná statistika...
Ale nebude - strojově to načíst neumím (na to moje znalosti nestačí) a ručně to dělat nebudu... :usmev:
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Henry v 17.6.2019, 16:14

Ano neveřejná, původním záměrem bylo nějaké automatické navyšování schvalovacích práv, ale nechtěl jsem to brát jako soutěž, aby nějací exoti nezadávali nesmysly - třeba ve svých kategoriích to lze jednoduše obelhat...
U uživatele stačí najet na jeho uživatelské jméno a na konci odkazu je číslo uživatele - to stačí zadat do url nakonec: https://poi.cz/point.php?id=
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 18.6.2019, 14:11

Když jsem tady zveřejnil první statistiku, tak jako jeden z malých vedlejších účinků jsem tajně doufal ve zvýšení aktivity, že to někoho nakopne.
Ale asi se tak nestalo... :usmev:

I když možná je to dobře - na exoty jsem přitom nepomyslel... :koul:

Pořád si sice myslím, že by to nějak motivovat chtělo, ale praktické provedení mne pořád nenapadá.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 18.6.2019, 19:50

Tím jsme tady už mnohokrát prošli. A nikdo nevymyslel nic, co by bylo nějak funkční a rozumné....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gebič v 19.6.2019, 15:14

Stejně jako ostatní v Krumlově (pokud vím, projekt aktuálně uspán info (04/2019)).

Informace, která je velmi důvěryhodná...:))) A mám zase o příspěvek více :osli:

PS: Gumajz podle mě dělá skvělou práci, tak ho neserte nebo se na to vyprdne a zbyde nám jenom waze :zamysl:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 19.6.2019, 20:18

Ahojky, zdravím tě. Už jsem o tom uvažoval po rozhovorech s některými "uživateli". Jenže jsem pochopil, že jsou to zase takoví, kteří jsou nadšení půl roku, rok, pak je hračka přestane bavit a jdou jinam....
Podívej, jednoho dne to Henryho přestane bavit platit, a celý server POI půjde kukat....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 23 návštevníků

cron